Kolejna część ; )

Witajcie! ; ) Wczoraj (15.03.12r.) przeprowadzałyśmy kolejną część wywiadu. Musimy go jeszcze dokładnie opracować, a gdy już to zrobimy wstawimy go na stronę. ; ) Więc wyczekujcie cierpliwie ; ) Dobrej nocy Wam życzymy ; *

Już niedługo ;)

Heej ;] Dawno tu nie zaglądałyśmy z powodów problemów technicznych. Opracowanego całego wywiadu jeszcze nie mamy (jak wcześniej pisałyśmy, podzielimy go na części). Już niebawem przedstawimy Wam jego namiastkę ;) Na dziś tylko taka krótka informacja. Czekajcie na kolejne wpisy! ;D Do zobaczenia ;)

Część pierwsza wywiadu ; )

Hej :] Dziś przeprowadziłyśmy wywiad z Zofią Michalską. Z racji tego, że wspaniale Nam się rozmawiało podzielimy wywiad na kilka części. Każda z nich będzie niezwykle ciekawa, ponieważ pani Zofia jest bardzo elokwentna i rozmowna. Jesteśmy pewne, że dalsze części wywiadu Was wciągną i wprost nie będziecie mogli się doczekać dalszych części.

Już niedługo wstawimy część pierwszą, a jako dowód dzisiejszej pracy przedstawiamy zdjęcie Nas i pani Zofii ;)
Do zobaczenia ! ; D

Termin! ;D

Witajcie! :] Długo nie pisałyśmy, ale nauka, nauka i jeszcze raz nauka. Jak po Świętach i Nowym Roku ? Spełniacie swoje postanowienia noworoczne? :)
Dzisiaj w szkole dostałyśmy informację dotyczącą terminu naszego wywiadu. Więc w poniedziałek (16.01.2012r.) spotkamy się z p. Zofią Michalską! :) Musimy przygotować pytania, zatem zaczynamy „burzę mózgów„! :D Cały wywiad postaramy się Wam zrelacjonować. ;)
Do zobaczenia w następnym wpisie! :D

Święta ! :D

Heej ;) Mamy nadzieję, że nastrój Świąt Wam się udzielił. Lubicie atmosferę świąteczną? :) My dziś miałyśmy Wigilię klasową, na której standardowo śpiewaliśmy kolędy, dzieliliśmy się opłatkiem, itd. To nasza ulubiona piosenka świąteczna (pewnie ją znacie ;) :

Wham! – Last Christmas

YouTube Preview Image


Do zobaczenia w następnym wpisie! :)

Coś filmowego na Wigilię ;)

Witajcie! :) Jakie macie plany na Sylwestra? :D Jakieś postanowienia na Nowy Rok? ;) My mamy kilka, lecz nie będziemy zdradzać tajemnic :D Dziś opiszemy Wam film związany ze stanem wojennym. ;)

„Wigilia ’81″

W 1982 roku powstał film Leszka Wosiewicza „Wigilia ’81″ pokazujący, zgodnie z tytułem, ten szczególny dzień parę dni po wprowadzeniu stanu wojennego. Trzy kobiety z różnych generacji czekają na mężczyznę, prawdopodobnie internowanego. Atmosfera smutku, zniechęcenia, chociaż w oknie zapalone świeczki na znak solidarności z ofiarami stanu wojennego.

Zachęcamy także do przeczytania recenzji filmu. ;] http://www.charlie.pl/index.php?i=film&id=1241363131

Tym razem tylko tyle informacji. :) Do zobaczenia w następnym wpisie! :)

Wywiad! :)

Witajcie ponownie ! :) W naszym Gimnazjalnym Projekcie Edukacyjnym o stanie wojennym, oprócz prowadzenia tego bloga, przeprowadzimy jeszcze wywiad z panią Zofią Michalską, która gdy wprowadzono stan wojenny była dzieckiem, oraz zrobimy prezentację multimedialną na ten temat, o której niedługo napiszemy coś więcej! :) Miłej nocy! ;)

Piosenki związane ze stanem wojennym :)

Witajcie Kochani! :) Jeszcze tylko niecały tydzień i Wigilia! napisaliście list do św. Mikołaja? ;)

W tym wpisie udostępnimy Wam polskie piosenki związane ze stanem wojennym. ;) Myślimy, że warto im poświęcić chociaż dziesięć minut. ;) Więc oto one ! ;D

1. Czerwone Gitary – Biały krzyż

YouTube Preview Image

2. 30 Seconds to Mars – This is War

YouTube Preview Image

3. Jacek Kaczmarski – Obława

YouTube Preview Image

4. Jacek Kaczmarski – Obława II (Z helikopterów)

YouTube Preview Image

5. Jacek Kaczmarski – Obława III (Potrzask)

YouTube Preview Image

6. Jacek Kaczmarski – Obława IV

YouTube Preview Image

Na razie tyle! ;) Mamy nadzieje, że piosenki się Wam podobały! :) Już wkrótce kolejne informacje. ;D Do zobaczenia! :D

Dziś rocznica!

Tak jak wczoraj pisałyśmy, dzisiaj mija 30 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce przez Wojciecha Jaruzelskiego. Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel, na którym dyrektor gimnazjum opowiadał nam co się działo w naszym kraju w latach 1981-1983. Na apelu także uczennice klas trzecich śpiewały piosenki związane ze stanem wojennym; na koniec uroczystości uczciliśmy ofiary wydarzenia z przed 30 lat minutą ciszy. Teraz zaprezentujemy Wam jedną z piosenek śpiewanych na apelu.

Jacek Kaczmarski - Mury
YouTube Preview Image

Dziś to już koniec, lecz niebawem więcej postów! ;D Do zobaczenia! :)

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce to już jutro!

Siemka! ; ) Jak u Was czas leci? Bo u nas bardzo fajnie! ; D Dzisiaj chciałyśmy przekazać trochę informacji o stanie wojennym. Może to trochę nudzić, ale jako Polacy powinniśmy poznać bliżej historię naszego kraju!

Stan wojenny w Polsce – stan nadzwyczajny wprowadzony 13 grudnia 1981 roku na terenie całej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Został zawieszony 31 grudnia 1982 roku, a zniesiono go 22 lipca 1983 roku.

Mówiłyśmy, że będzie tego tylko trochę : ) Już niedługo dodamy kolejne posty ; D A na razie to by było na tyle! ; D Miłego wieczoru! : )

Coś o Justynie ;D

Witajcie! Jak wam mija grudzień ? Jeszcze trochę i Święta, Sylwester i Nowy Rok ;)

Jak wcześniej obiecywałyśmy trochę informacji na temat Justyny ;D

JUSTYNA


Nazywam się Justyna , mam 15 lat i chodzę do III klasy gimnazjum i jak widać też biorę udział w projekcie z historii. :) Mieszkam w Łodzi. ;P Moje ulubione przedmioty w szkole to : język angielski, język niemiecki i matematyka. :) Oprócz tego uwielbiam zwierzątka, a zwłaszcza gryzonie i dzikie zwierzęta Afryki. ;D Lubię też pływać, słuchać muzyki, spotykać się z przyjaciółmi i jak każda dziewczyna chodzić na zakupy xd

To by było na dzisiaj tyle ;D Do zobaczenia niebawem ;)

My w pigułce ;D

KAROLINA


Jak już wiecie jestem Karolina i współtworzę tego bloga razem z Martą i Justyną. ;)  Mam 14 lat, chodzę do II klasy gimnazjum i uczestniczę w Gimnazjalnym Projekcie Edukacyjnym z historii. Mieszkam na Bałutach, tak jak Marta, stąd na końcu nicku SB – czyli Stare Bałuty. ;) Moim hobby jest słuchanie muzyki i spotykanie się z przyjaciółmi, np. Martą ;D Moje mocne strony to szybkość przyswajania wiedzy i otwartość. ;)

MARTA


A ja mam na imię Marta ;D Mam 14 lat i chodzę do II klasy gimnazjum. :) Mieszkam w Łodzi, tak jak Karolina na Bałutach. ;)  Razem z Karoliną i Justyną tworzymy Gimnazjalny Projekt Edukacyjny z historii. Interesuję się zwierzętami i muzyką, lecz moim hobby jest pływanie oraz jazda na łyżwach. Uwielbiam także spędzać czas z Karoliną .;] Moimi mocnymi stronami są  determinacja oraz pomysłowość :D

Mamy nadzieje, że będziemy miały najlepszy projekt, chciałybyśmy, bo damy z siebie wszystko ;) Trzymajcie za nas kciuki! ;)

Witajcie! :)

Witamy ! To nasz pierwszy blog. Będzie dotyczył stanu wojennego, czyli lat 1981 – 1983. Mamy nadzieję, że się Wam spodoba, i że zyskamy waszą sympatię, a także, że będziecie go śledzić i komentować, nie tylko pozytywnie, bo oczekujemy szczerych opinii. Blog tworzy : Karolina (MintSB), Marta (AquaSB) i Justyna (JusticxP). Do zobaczenia ! ;)

 • Program

  • Gimnazjalny Projekt Edukacyjny
 • Szkoła

  • Gimnazjum nr 19, Łódź
  • Uczeń
 • Odwiedziny

  • Stronę odwiedzono: 1133 razy
 • Lista blogów użytkownika

 • Komentarze

 • Wyszukiwarka

 • Informuj o wpisach


 • css.php