Ośmiorak, masztalnia i maneż…… w Muzeum Wsi Kieleckiej.

W skansenie w sektorze budownictwa dworsko-folwarcznego zobaczyliśmy też Ośmiorak czyli typowy wielorodzinny budynek dla służby dworskiej z 1914r. Tam spędziliśmy troszkę więcej czasu, bo w kuchni tego domu uczestniczyliśmy w warsztatach pieczenia chleba poprowadzonych przez panią Jadwigę, panią Małgosię i panią Wiesię z Zespołu Obrzędowego KOWALANKI…. Ale o tym napiszemy następnym razem.

W zabytkowej stodole dworskiej urządzono wystawę powozów „Masztalnia Dworska„. Mogliśmy tam podziwiać zarówno furmanki chłopskie jak i eleganckie powozy, a także wozy „funkcyjne” takie jak wóz strażacki, pocztowy czy handlu obwoźnego.

Maneż to miejsce do nauki jazdy konnej lub wybieg, ujeżdżalnia koni. Ale w Tokarni miejsce to zostało przystosowane do biesiadowania poprzez wstawienie tam stołów i my tam właśnie odpoczywaliśmy.

Więcej informacji można znaleźć tutaj: http://mwk.com.pl/pl/sg/nasze_obiekty/park_etnograficzny_w_tokarni/zespol_budownictwa_dworsko-folwarcznego/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge