NASZA SZKOŁA

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 17 Specjalnych w Kielcach jest placówką publiczną dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych (niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu lekkim i umiarkowanym oraz z autyzmem) w skład której wchodzą: Szkoła Podstawowa Nr 14 Specjalna i Gimnazjum Nr 17 Specjalne.

Kwalifikacja i zapisy uczniów do naszej placówki prowadzone są wyłącznie na podstawie orzeczeń Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych.

W placówce uczniowie i ich rodzice mają zapewnioną pełną opiekę i pomoc wysoko wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz psychologa, pedagoga, rewalidatora, logopedy i specjalisty w zakresie gimnastyki korekcyjnej.

W placówce funkcjonuje stołówka szkolna wydająca pełne obiady.

Uczennice i uczniowie spoza terenu miasta Kielce mają możliwość zamieszkania w internacie Specjalnego Ośrodka Wychowawczego im. Matki Kolumby Białeckiej prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Dominika, który znajduje się w pobliżu szkoły.

Uczniowie rozwijają swoje zainteresowania i spędzają wolny czas korzystając z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych o charakterze artystycznym, technicznym i sportowym lub uczestnicząc w pracy kół przedmiotowych. Zwieńczeniem ich pracy jest uczestnictwo w zawodach sportowych, konkursach plastycznych i artystycznych, w których osiągają znaczące sukcesy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge