Szachowa liga zadaniowa

liga zadaniowa gimbarcinWitajcie, bardzo ale to bardzo wakacyjnie. Za oknem u mnie plus 48 C, że nosa się nie bardzo chce wytknąć. Okna i drzwi szczelnie chronione przed promieniami słonecznymi, a ja już czekam aby wieczorem podjechać na nasze jeziorko by ochłonąć po takim właśnie dniu. Chciałbym wszystkich zainteresowanych przeprosić, że po blisko miesiącu otrzymujecie oficjalne wyniki naszej szkolnej Ligi Zadaniowej, ale jak każdy z uczestników czynni biorących udział w zabawie wiedział kto wygrał ligę.

Z przyjemnością oznajmiam, że mistrzem został, a raczej zostali bracia T :-) , Kuba i Wiktor, którzy solidarnie zgromadzili po 82 punkty. Gratulujemy!!! Na pudle znalazła się też Foczka, która uzbierała 68 punktów. Tuż za pierwszą trójką byłem ja :-) .

Podsumowując. XIII kolejka spotkań z Ligą zadaniową to wakacyjna forma większości uczestników naszej zabawy. W tydzień otrzymaliśmy tylko dziesięć odpowiedzi na pytania, które nam wydawały się łatwe, a dla Was nieoczekiwanie dość trudne. Tylko sześć osób bezbłędnie odpowiedziało na pytania i otrzymało komplet punktów. Oczywiście pięcioro najszybszych dodatkowy bonus w postaci dwóch punktów. Z pierwszej ósemki zaspała Marysia i Jan, którzy nie oddali zadań na czas. Pozostali wspólnie zainkasowali komplet sześciu punktów. W dole tabeli bez zmian.

W naszej zabawie brało udział 25 osób. Najlepsi otrzymają nagrody rzeczowe, która ufundowała firma IMAGO. Uroczyste podsumowanie i wręczeni nagród odbędzie się pod koniec sierpnia na II Wakacyjnym Turnieju Szachowym.
Klasyfikacja po XIII kolejce
1. Kuba T, Wiktor T po 82 pkt.
3. Foczka 68 pkt.,
4. Mateusz P. 66 pkt.,
5. Hubert K 63 pkt.
6. Marcin 62 pkt.,
7. Marysia W 59 pkt.,
8. Jan 56 pkt.,
9. Mariusz L. po 28 pkt.,
10 Kamil Dz. 27 pkt.,
11. Paulina P 26 pkt.,
12. Witek 25 pkt.,
13. Kacper W 22 pkt,
14. Radek R 21 pkt.,
15. Łukasz C 18 pkt.,
16. Sebastian B 15 pkt.,
17. Julia M 14 pkt.,
18. Ada 13 pkt.,
19. Mateusz K. 11 pkt.,
20. Dawid P 6 pkt.,
21. Jacek Z. 5 pkt.,
22. Paweł K po 4 pkt.,
23. Partyk N, Damian Sz. po 3pkt,
25. Daniel K. 2 pkt.

Do zobaczenia w roku szkolnym 2012/2013

Bardzo wakacyjnie i słonecznie witam Was drodzy blogowicze. W ubiegłą niedzielę wróciłem z dwutygodniowego obozu znad morza. Wiem, wiem zapytacie co to ma do rzeczy. A no ma. Jestem Wam winien podsumowania turnieju oraz ligi zadaniowej.

Na sam początek napiszę o turnieju.

Sam turniej odbywał się przez trzy dni. Przez trzy dni. Było to spowodowane wyjazdami uczniów na biwaki i wycieczki, a my nie chcieliśmy nikogo dyskwalifikować. Program szachowy umożliwiał ustawienia tak turnieju, że można było rozgrywać zaległe mecze w innych terminach.  II Indywidualne Mistrzostwa Szkół Gminy Barcin w szachach dla szkół podstawowych to już historia. Po raz pierwszy mogliśmy współorganizować takie zawody. Pod czujnym okiem p. Huberta zawody przebiegały sprawnie i bez większych komplikacji.Pisze drobnych bo jednocześnie mistrzostwa były organizowane dla gimnazjalistów, w których zawodach sami uczestniczyliśmy.
Nasz turniej odbywał się systemem każdy z każdym, w którym każdy zawodnik mógł sprawdzić swoje umiejętności z każdym uczestnikiem turnieju. Najlepiej zaprezentował się Kamil Dziennik ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie, który wygrał wszystkie pojedynki i został mistrzem gminy Barcin. Gratulujemy Kamilu i czekamy na Ciebie w Gimnazjum już we wrześniu.
Wśród dziewczyn najlepsza była Marysia Wolska, która również pokonała wszystkie rywalki. Dla Marcysi był to pierwszy tytuł mistrzowski – gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, bo Marysia jest w IV klasie dopiero.
Na zakończenie mistrzostw najlepsi zostali wyróżnieni dyplomami i medalami.
Wyniki poszczególnych finałów:

Witajcie,

czas na podsumowanie ligi nadejdzie niebawem bo do jutra go macie by oddać wszystkie zadania i ogłosić na blogu zwycięzcę (zwycięzców).

Tymczasem poniżej prezentuję dla Was wszystkie zadania, które rozwiązywaliście

Miło jest mi poinformować, ze projekt, który prowadził Mateusz został nagrodzony przez organizatorów akcji Szkoły z Klasą 2.0 w kategorii Blog autorski gdzie pod uwagę zostały wzięte wpisy, strony, widżety, które przedstawiają zainteresowania uczniów z różnych dziedzin.  Liczy się kreatywność, ciekawe ujęcie tematu, styl pisania, różnorodność poruszanych kwestii, nietypowe zainteresowania. W tej kategorii  blog oceniany był jako miejsce dzielenia się wiedzą, zainteresowaniami, umiejętnościami z określonej dziedziny.

Mateusz gratuluje i życzę Tobie byś wytrwał do końca w tym co robisz oraz czekam na podsumowanie ligi zadaniowej oraz turnieju

opiekun bloga

liga zadaniowa gimbarcinNa początku przepraszam, że tak późno piszę relację z ligi ale sami wiecie starałem się o jak najlepsze oceny, do tego biwak, wycieczka i praca nad projektem i samymi zawodami.

Najpierw podsumowanie ligi, później relacja z zawodów

XII kolejka spotkań z Ligą zadaniową to duży awans Mateusza P w klasyfikacji generalnej i duży spadek Huberta K., który nie oddał rozwiązanych zadań. Natomiast bracia T solidarnie zainkasowali komplet punktów wraz z bonusem i tylko „kataklizm” może im odebrać pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. W grupie pościgowej do Foczki, Marysi, Jana i Marcina dołączył Mateusz. Kto w naszej zabawie zajmie trzecią lokatę?
Tym razem w zabawie wzięło udział piętnaście osób. Najwięcej punktów zdobyła czołówka komplety, a pozostali punktowali od 2 do 10 punktów.
W klasyfikacji generalnej na pierwszej pozycji zdecydowanie bracia T. Zapowiada nam się ciekawa batalia o trzecie miejsce.
Klasyfikacja po XII kolejce
1. Kuba T, Wiktor T po 76 pkt.
3. Foczka 62 pkt.,
4. Mateusz P. 60 pkt.,
5. Marysia W 59 pkt.,
6. Marcin 58 pkt.,
7. Hubert K 57 pkt.
8. Jan 56 pkt.,
9. Kamil Dz. 27 pkt.,
10. Paulina P, Mariusz L. po 26 pkt.,
12. Witek 23 pkt.,
13. Kacper W 22 pkt,
14. Radek R 20 pkt.,
15. Łukasz C 18 pkt.,
16. Sebastian B 15 pkt.,
17. Julia M 14 pkt.,
18. Ada 13 pkt.,
19. Mateusz K. 9 pkt.,
20. Dawid P 6 pkt.,
21. Jacek Z. 5 pkt.,
22. Paweł K po 4 pkt.,
23. Partyk N, Damian Sz. po 3pkt,
25. Daniel K. 2 pkt.

liga zadaniowa gimbarcin… oj co to był za dzień ale o tym co się działo w naszym gimnazjum napiszę niebawem.

Natomiast czas podsumować XI kolejka spotkań z Ligą zadaniową, która  ponownie nie przyniosła większych zmian. Pierwsza trójka (Wiktor, Kuba, Hubert) ponownie szybko i bezbłędnie oddaje zadania inkasując kolejne komplety punktów. W grupie pościgowej też bez większych zmian. Można tylko odnotować, że Foczka zbliżyła się na jeden punkt do Marysi. Tym razem w zabawie wzięło udział dwanaście osób. Zadebiutował w rozgrywkach Jacek, który zdobył pierwsze dwa punkty. Natomiast pozostali uczestnicy punktowali od dwóch do sześciu punktów. Tym razem nie było problemów z punktualnością w oddawaniu odpowiedzi.
W klasyfikacji generalnej bez większych zmian Okazuje się, że nasi najmłodsi uczestnicy Ligi zadaniowej odegrają kluczową rolę w klasyfikacji generalnej.
Następne zadania zostaną rozesłane w środę 30 maja i będzie to podwójna kolejka o czy zostaniecie poinformowani e-mailowo. Już teraz zachęcam do rozwiązywania zadań.
Klasyfikacja po XI kolejce
1. Kuba T, Wiktor T po 60 pkt.
3. Hubert K 57 pkt.,
4. Marysia W 49 pkt.,
5. Foczka 48 pkt.
6. Jan 46 pkt.,
7. Marcin 44 pkt.
8. Mateusz P 39 pkt.,
9. Paulina P 26 pkt.,
10. Kamil Dz. 21 pkt.,
11. Kacper W, Mariusz L. po 20 pkt,
13. Łukasz C 18 pkt.,
14. Witek 17 pkt.,
15. Radek R 15 pkt.,
16. Ada 13 pkt.,
17. Julia M, Sebastian B 10 pkt.,
19. Mateusz K. 9 pkt.,
20. Dawid P 6 pkt.,
21. Paweł K po 4 pkt.,
22. Partyk N, Damian Sz. po 3pkt,
24. Daniel K., Jacek Z. po 2 pkt.

liga zadaniowa gimbarcinWielkimi krokami zbliżamy się do końca naszej zabawy. Trochę się ostatnio wydarzyło, pozmieniało ale przede wszystkim jesteśmy przed wielkim finałem – już w niebawem II Gminne Mistrzostwa Szachowe, które wspólnie będziemy organizować z klubem UKS Barcin. Jesteśmy odpowiedzialni za szkoły podstawowe w całości. Przeprowadzenie zapisów, ustawienie uczestników, przygotowanie sali, sprzętu, oprogramowania i wygrania systemu gry.

Wracając jednak do naszej zabawy. Jednym zadaniem można napisać, że „bez większych zmian”. Tak można podsumować X kolejkę Ligi zadaniowej. Pierwsza trójka (Wiktor, Kuba, Hubert) wspólnie zainkasowała komplet punktów i umocniła się na prowadzeniu (dodatkowo inkasując dodatkowe punkty za bonusy), natomiast pozostali punktowali od jednego do sześciu punktów. W zabawie wzięło udział jedenaście osób. Bardzo dużo odpowiedzi aż sześć przyszło po wyznaczonym terminie i zgodnie z regulaminem nie zostały one uwzględnione w klasyfikacji. Prosimy brać to pod uwagę!
W związku z tym w klasyfikacji generalnej (w czołówce) też bez większych zmian Okazuje się, że nasi najmłodsi uczestnicy Ligi zadaniowej odegrają kluczową rolę w klasyfikacji generalnej.
Natomiast w dalszej części tabeli – spory awans Kamila Dz., który przesunął się z 14 pozycji na 10. W czubie tabeli umocniła się pozycja prowadzącej trójki, która powiększyła swoją przewagę nad czwartą Marysią o kolejne dwa oczka.
Następne zadania zostaną rozesłane w niedzielę o czy zostaniecie poinformowani e-mailowo. Już teraz zachęcam do rozwiązywania zadań.
Klasyfikacja po X kolejce
1. Kuba T, Wiktor T po 52 pkt.
3. Hubert K 49 pkt.,
4. Marysia W 44 pkt.,
5. Foczka 42 pkt.
6. Jan 41 pkt.,
7. Marcin 40 pkt.
8. Mateusz P 39 pkt.,
9. Paulina P 26 pkt.,
10. Kamil Dz. 21 pkt.,
11. Mariusz L. 20 pkt,
12. Łukasz C 18 pkt.,
13. Witek 17 pkt.,
14. Kacper W 17 pkt.,
16. Ada 13 pkt.,
17. Radek R 11 pkt.,
18. Julia M, Sebastian B 10 pkt.,
20. Mateusz K. 9 pkt.,
21. Paweł K po 4 pkt.,
22. Partyk N, Damian Sz. po 3pkt,
24. Daniel K., Dawid P. wszyscy po 2 pkt.

liga zadaniowa gimbarcin… i po egzaminach gimnazjalnych. Cóż to był za tydzień. Ale o tym nie będę Was zanudzał. Przejdę od razu do podsumowania bo mamy tydzień do tyłu… a chcielibyśmy zrealizować nasz zamierzony plan. I również Wy czekacie na kolejne zadania.

Tym razem w naszej zabawie wzięło udział trzynaście osób. Zadania okazały się bardzo podchwytliwe ale dla większości z Was były szybko i poprawnie rozwiązane. Po dziewiątej już odsłonie ligi śmiało można powiedzieć, że wykrystalizowała się nam czołówka, która konsekwentnie zdobywa maksymalną ilość punktów. Obecnie Wiktor i Jakub od szóstej kolejki są najszybciej oddającymi rozwiązane zadania – za co inkasują punktu bonusowe. Okazuje się, że nasi najmłodsi uczestnicy Ligi zadaniowej odegrają kluczową rolę w klasyfikacji generalnej.
W tabeli bez większych zmian – tylko prowadząca dwójka ucieka grupie pościgowej.
Następne zadania zostaną rozesłane już dziś o czy zostaniecie poinformowani e-mailowo. Już teraz zachęcam do rozwiązywania zadań.
Klasyfikacja po IX kolejce
1. Kuba T, Wiktor T po 44 pkt.
3. Hubert K 41 pkt.,
4. Marysia W, po 38 pkt.,
6. Foczka, Jan W 37 pkt.
7. Marcin 34 pkt.
8. Mateusz P 32pkt.,
9. Paulina P 26 pkt.,
10. Mariusz L. 20 pkt,
11. Łukasz C 18 pkt.,
12. Witek 17 pkt.,
14. Kacper W, Kamil Dz. 15 pkt.,
16. Ada 13 pkt.,
17. Radek R, Julia M, Sebastian B 10 pkt.,
20. Mateusz K. 9 pkt.,
21. Paweł K po 4 pkt.,
22. Partyk N, Damian Sz. po 3pkt,
24. Daniel K., Dawid P. wszyscy po 2 pkt.

liga zadaniowa gimbarcinZanim przystąpimy do podsumowania VIII kolejki Ligi zadaniowej to musimy zaznaczyć, że bardzo dużo imprez się wydarzyło w międzyczasie. Najpierw odbyły się IV Indywidualne Otwarte Mistrzostwa Gimnazjum, które wygrał uczeń szkoły podstawowej – Kamil – gratulacje, następnie II Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Żninśkiego, w którym nasi reprezentanci zdobyli srebrne medale. Oj się działo.

Podczas mistrzostw w Gimnazjum wraz z opiekunem bloga zbieraliśmy do Was informacje nt. ligi zadaniowej, samych zadań, jak również tego co o tym sposobie rozwiązywania zadań szachowych myślicie. Kilka odpowiedzi było bardzo ciekawych i zostaną tutaj opublikowane. Ale najlepsza była dotycząca zadania, w które zaangażowali się dwaj arcymistrzowie szachowi. Powodem takiego stanu rzeczy był błąd w zadaniu, które zostało przygotowane do rozwiązania i również i ono zostanie przedstawione. Jak już większość z Was wie został wysłany e-mail do autorki zadania p. Mirosławy Litmanowicz w celu wyjaśnienia. Czekamy na odpowiedź bo to pewnie będzie ciekawostka całej ligi zadaniowej.

Wracając jednak do ligi to. Szesnaście osób uczestniczyło w ósmej odsłonie Ligi zadaniowej. Był to drugi wynik pod względem ilości osób biorących udział w naszej zabawie. Zapewne większość z Was długo oczekiwała wyników, które pojawiają się dopiero dziś. Tak długi czas oczekiwania był spowodowany ww. imprezami za co przepraszamy. Nikomu z całej szesnastki nie udało się odpowiedzieć prawidłowo na wszystkie pytania. Najlepiej poradzili sobie Hubert, Kuba i Wiktor, którzy wraz z bonusami zainkasowali aż po 8 punktów. Tym samym cała trójka umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.
Następne zadania zostaną rozesłane w najbliższy weekend o czy zostaniecie poinformowani e-mailowo. Już teraz zachęcam do rozwiązywania zadań.
Klasyfikacja po VIII kolejce
1. Kuba T, Wiktor T po 36 pkt.
3. Hubert K 35 pkt.,
4. Foczka, Marysia W, po 32 pkt.,
6. Jan W 31 pkt.
7. Marcin 29 pkt.
8. Paulina P 26 pkt.,
9. Mateusz P. 25 pkt.,
10. Mariusz L. 20 pkt,
11. Łukasz C 18 pkt.,
12. Witek 17 pkt.,
13. Ada 13 pkt.,
14. Kacper W 12 pkt.,
15. Julia M 10 pkt.,
16. Kamil Dz. 9 pkt.,
17. Radek R 8pkt.,
18. Mateusz K. 6pkt.,
19. Paweł K, Sebastian B po 4 pkt.,
21. Partyk N, Damian Sz. po 3pkt,
23. Daniel K., Dawid P. wszyscy po 2 pkt.

liga zadaniowa gimbarcinCzternaście osób uczestniczyło w siódmej odsłonie Ligi zadaniowej. Dodając do tego, że każdy dobrze odpowiedział to bardzo dobry wynik. Bonusy podobnie jak w poprzedniej kolejce w całości trafiły do chłopaków (Kuba, Wiktor oraz Mateusz) najszybciej odpowiedzieli na pytania. Tym samy bracia T przewodzą w tabeli i o jedno oczko wyprzedzają grupę pościgową.
Następne zadania już dostępne. Tym razem zadań będzie więcej bo aż 6! i o różnym stopniu trudności. Tym razem bonusy przygotowaliśmy dla pierwszej piątki uczestników. Już teraz czekamy za odpowiedziami i życzymy powodzenia.
UWAGA – zadania będzie można przesyłać na jeden z dwóch e-maili gimbarcin@gmail.com oraz szachybarcin@wp.pl od Was zależy, na który adres prześlecie zadania.
Osoby, które nie otrzymają e-maili z zadaniami proszę o kontakt na ww. adresy
Klasyfikacja po VII kolejce
1. Kuba T, Wiktor T po 28 pkt.
3. Foczka, Marysia W, Hubert K po 27 pkt.,
6. Jan W 26 pkt.
7. Marcin 25 pkt.
8. Paulina P 22 pkt.,
9. Mateusz P. 20 pkt.,
10. Łukasz C, Mariusz L. po 18,
12. Witek 15 pkt.,
13. Ada 13 pkt.,
14. Julia M 10 pkt.,
15. Kacper W 9 pkt.,
16. Paweł K, Radek R, Kamil Dz., Mateusz K. po 4 pkt.,
20. Partyk N, Damian Sz. po 3pkt,
22. Daniel K., Dawid P. wszyscy po 2 pkt.