Our inspiration…

Dzisiaj napiszemy kilka słów o teledysku będącym naszą motywacją :) Łapcie :D

YouTube Preview Image

 

W tym teledysku piosenkę „All of me” wykonuje John Legend- śpiewa i gra na fortepianie. W tym utworze wyraża swoją miłość do żony. Nie wyobraża sobie życia bez niej. W teledysku widzimy ich wspólnie spędzone chwile, m.in. przy kuchennym stole, na motorówce, w łóżku. Teledysk wspaniale ukazuje uczucia piosenkarza. Dlatego właśnie tak go uwielbiamy. Video podkreśla sedno utworu grającego w tle. Pokazuje siłę miłości. Nie wiemy co nas czeka, nie wiemy, czy kiedykolwiek taka miłość nas spotka.                    Jednak teledysk wzbudził w nas jedną myśl: powinniśmy mówić o swoich uczuciach otwarcie i je podkreślać.

TOP TEN !

Reżyserów jest mnóstwo. Można wymieniać ich i wymieniać bez końca. My wybrałyśmy 10 naszych ulubionych! Kolejność jest (niestety!) przypadkowa, bo ciężko nam wybrać tego najlepszego :(

1. Francis Lawrence

Wyreżyserował kilka filmów. „Wybił” się na „Igrzyskach Śmierci: W pierścieniu ognia” i „Igrzyskach Śmierci: Kosogłos cz.1″ . W jego filmach dużo się dzieje. Jesteśmy pod wrażeniem pracy Francisa i nie możemy się doczekać kolejnych filmów przez niego wyreżyserowanych.

2. Woody Allen

Jest jednym z najbardziej znanych amerykańskich reżyserów. Nazywa się go twórcą „intelektualnych komedii”. Tworzy filmy, które skłaniają nas do głębszych refleksji.

3. Steven Spielberg

Jeden z najwybitniejszych reżyserów światowej kinematografii. Co jest najbardziej zaskakujące, to to, że jest samoukiem! Podziwiamy go za to, tym bardziej że jego filmy poruszają bardzo ciekawe tematy.

4.Ridley Scott

Mistrz w kreowaniu nastroju filmowego! Nie napiszemy nic więcej- jego dzieła trzeba po prostu zobaczyć!

5. Marc Rothemund

Zaimponował nam poruszając w swoich filmach tzw. trudne tematy – problemy dzisiejszych nastolatków, samotność, a nawet poważne choroby ( nowotwór w filmie         ” Dziś jestem blondynką”)

6. James Cameroon

Autor najbardziej znanych filmów! W jego dziełach wszystko jest dopięte na ostatni guzik- efekty specjalne, muzyka a nawet fryzura głównego bohatera/bohaterki! Wyczekujemy ‚Avatara 2′ czyli jego filmu, który ma się ukazać w 2017 roku.

7. David O. Russell

Zakochałyśmy się w „Poradniku Pozytywnego Myślenia:, jego autorstwa. Od tego momentu oglądamy wszystkie jego filmy! Są to komedie, jednak z głębiej płynącym przesłaniem.

8. Andrzej Wajda

Reżyser nagrodzony wielu nagrodami filmowymi- m. in. Oscarem. Jego filmy historyczne intrygują każdego!

9. Jan Komasa

Młody polski reżyser, który ma na swoim koncie  filmy historyczne ( m.in ” miasto 44), ale też poruszające tematy tabu. Uwielbiamy oglądać jego dzieła, właśnie ze względu na ich tematykę.

10. Piotr Wereśniak

Autor wielu komedii, które my uwielbiamy oglądać; m.in : „Wkręceni”, „Och, Karol 2″, „Nie kłam, kochanie”, „Killer”. Poruszają naprawdę zabawne wątki!

Oto nasza lista!  A może polecicie nam jakiś innych reżyserów? :)

Piszcie w komentarzach ! :D

Opinia innych o polskim kinie

Co ludzie myślą  o polskim kinie?

Nie mają oni zbyt dobrej opinii. Uważają, że lepszymi filmami są filmy zagraniczne, najczęściej amerykańskie. W produkcje te inwestuje się dużo pieniędzy. Tworzą je najlepsi fachowcy filmowi. Są one dość popularne. W naszych kinach jest ich najwięcej. Polskie filmy nie są chętnie oglądane ze względu na:

-oszczędzanie na wydatkach

- niedokształconych filmowców.

Czy kiedyś to się zmieni? Miejmy nadzieję, że tak.

Doceńmy w końcu NASZYCH artystów!!!