Święto Szkoły już za pasem!

Niedługo pojawi się coroczne święto naszej szkoły. Wszyscy jesteśmy podekscytowani, ponieważ są całkowicie nowe plany na ten rok. W planach jest wiele ciekawych atrakcji, dużo smacznych, zdrowych artykułów spożywczych, także będzie scena, na której uczniowie będą prezentować swoje talenty. Razem z Darią postanowiłyśmy zaprezentować nasze taneczne układy, lecz niestety  ja chyba nie wystąpię, chciałabym pokazać nasz nowy taniec którego się specjalnie uczyłyśmy , ale mam nie wielki uraz kostki w stopie i mnie bardzo boli więc wątpię, że uda mi się zatańczyć w tym stanie. Na szczęście już w piątek idę do ortopedy, więc może jednak się uda.

Pola

 

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Interesująca lektura

Hej Kochani!

Postanowiłam napisać o książce, którą ostatnio przeczytałam pt. „Tajemniczy ogród”. Jest to opowieść o dziewczynce o imieniu Mary, która po śmierci swoich rodziców odnalazła sens życia pielęgnując zaniedbany ogród. Razem z kuzynem Colinem i  kolegą z sąsiedztwa  o imieniu Dick  próbowała ocalić żyjące tam rośliny. Miejsce to było przez 10 lat zamknięte na klucz, ponieważ zginęła tam matka Colina.

W pracach przy ogrodzie pomógł dzieciom stary ogrodnik, który nauczył je obserwować przyrodę i rozumieć zwierzęta. Ogród stał się dla nich  najwspanialszym miejscem do zabawy.

Pola

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Nowy układ taneczny

Razem z Darią planujemy udoskonalić pewien taniec, który potem zaprezentujemy na dzień szkoły. Przed nami jest jeszcze sporo pracy, ale jesteśmy pewne, że wystarczy nam czasu. Już przygotowałyśmy stroje. Układy musimy dopasować do odpowiedniej muzyki. Mamy trzy utwory do wyboru i musimy się zdecydować.

Pola

 

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Uczymy korzystać z Prezi

Wczoraj odbyła się lekcja, podczas której uczyłam tworzyć prezentacje na Prezi.com .

Oto zdjęcia z naszej lekcji :

Fot. Maria Tomkowiak

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

W poniedziałek następna lekcja!

Bardzo się cieszymy, ponieważ w poniedziałek przedstawimy aplikację prezi.com. Postanowiłyśmy, że nasza lekcja odbędzie się w sali komputerowej na piątej lekcji w czasie godziny wychowawczej. Zamierzamy wytłumaczyć, jak się robi prezentację multimedialną w Prezi. Jesteśmy szczęśliwe, że to będzie nasza następna lekcja z dobrym przygotowaniem. Mamy wielką nadzieję, że się spodoba.

Życzę wszystkim miłego weekendu!

Pola

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Uczymy innych – nasza pierwsza lekcja

Dzisiaj wspólnie z Darią prowadziłyśmy lekcje na temat mitów greckich. W tym celu założyłyśmy konto na https://prezi.com/ i skorzystałyśmy z aplikacji Prezi, by opracować prezentację multimedialną, w której przedstawiłyśmy najważniejszych bogów greckich, wyjaśniłyśmy pojęcie mitu, opowiedziałyśmy mit o Echo i o Narcyzie, a szczególnie skupiłyśmy uwagę na  historii bogini Demeter i jej córki Kory. Zapoznałyśmy koleżanki i kolegów z mitem pt. „Demeter i Kora”, który napisała Wanda Markowska.  Przygotowałyśmy także karty pracy, które utrwaliły wiadomości z lekcji. Jako zadanie domowe poleciłyśmy napisać własny mit o powstaniu tęczy.

Uważam, dobrze się przygotowałyśmy do lekcji. wszystkich zainteresowała nasza prezentacja w programie Prezi, więc planujemy lekcję na temat korzystania z tej aplikacji.

Pola

 

Posted in Bez kategorii | 2 Comments

Witajcie blogowicze!

Rozpoczynam pracę nad nowym blogiem szkolnym.

Postaram się na bieżąco informować o wydarzeniach i ciekawych działaniach w SP2 Szamotuły. U nas wiele się dzieje, np. odbywają się nocne czytania, różne spotkania z ważnymi osobami, artystami, występujemy na scenie, tańczymy, śpiewamy, działamy teatralnie i przeprowadzamy eksperymenty.

Pola

Posted in Bez kategorii | 2 Comments