SOS dla WF

Sportowy Okrągły Stół (SOS) czyli rozmowa o sposobie udoskonalania zajęć sportowych i rekreacyjnych w szkole. W tym roku została przeprowadzona 19 listopada w II klasie Liceum Ogólnokształcącego na szkolnej hali sportowej. Opiekunami debaty byli p.mgr Marcin Koczy oraz p. dr Mirosław Szopniewski, natomiast prowadzącymi Martyna Pożoga i Dominika Uszczyk. Całe zdarzenie za pomocą aparatu fotograficznego uwieczniła Dominika Nieradzik.

1Najpierw uczniowie w kilkuosobowych grupach omówili między sobą i zapisali na kartkach pozytywne i negatywne aspekty dotyczące zajęć sportowych, a następnie zostały one odczytane przez liderów. Każdy z nich został omówiony przez klasę oraz nauczycieli wychowania fizycznego. Kiedy klasa zgadzała się poddanym problemem, został on zamieszczany na planszy. Pod koniec debaty, gdy zdanie każdej z grup zostało przedstawione, klasa wspólnie zastanowiła się nad następującymi pytaniami:

*Co chcemy poprawić, co zrobić, aby było lepiej?

*Jakiego wsparcia potrzebujemy?

*Co możemy zrobić własnymi siłami?

*Czego potrzebujemy z zewnątrz?

 

8 _DSC0057 _DSC0060 _DSC0062 _DSC0079 _DSC0107 _DSC01155

Okazało się, że jakości zajęć sportowych w naszej szkole nie można odmówić, ani też wiele zarzucić, ponieważ uczniowie są zadowoleni z ilości sprzętu i środków dydaktycznych, przestronnej sali sportowej, miłej atmosfery, możliwości integracji między klasami, ilości wydarzeń sportowych, dostępu do pryszniców, a nawet z systemu oceniania. Zwrócili uwagę na to, że przydałyby się dodatkowe gry zespołowe oraz więcej zajęć na szkolnej siłowni.

Klasa zauważyła, że w naszej szkole najbardziej potrzeba nam chęci, własnej motywacji i aktywności. Uczniowie doszli do wniosku, że najbardziej pomóc mogą sobie oni sami, aby lekcje wychowania były bardziej atrakcyjne.

Nie pozostaje więc nic innego jak wziąć się za siebie i z uśmiechem na ustach biec na lekcje wychowania fizycznego! :D :D :D

Tekst:Dominika Uszczyk

Zdjęcia: Dominika Nieradzik

One thought on “SOS dla WF

 1. Witajcie,
  nazywam się Izabela Pakuła i jestem Lokalnym Liderem programu WF z Klasą. Pracuję w Szkole Podstawowej nr 23 w Bytomiu, dzielnica Stroszek. Chciałam Was zaprosić na wyjątkowe wydarzenie sportowe.
  Już niebawem, 17 grudnia 2015 roku (czwartek w godzinach 10-16) w naszym województwie odbędzie się jedyna w swoim rodzaju impreza sportowa w ramach programu „WF z Klasą”.

  Tego jeszcze nie było. Zespół WF’u z Klasą (Centrum Edukacji Obywatelskiej) przyjeżdża na Śląsk, by wspólnie z SP23, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Urzędem Miejskim w Bytomiu zorganizować ZIMOWĄ OLIMPIADĘ POMYSŁÓW.

  Już dwukrotnie olimpiada odbyła się w Warszawie i była podsumowaniem danej edycji. W tym roku coś czego jeszcze nie było- Zimowa Olimpiada na Śląsku.
  Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w tym niepowtarzalnym wydarzeniu. To okazja do wymiany doświadczeń, czerpania inspiracji oraz spotkania uczniów i nauczycieli dla których sport jest pasją.

  Informacja o naszej imprezie znalazła się już na sport.pl- http://www.wfzklasa.sport.pl/wf/1,135921,19238984,zimowa-olimpiada-pomyslow-z-klasa.html#indeks_news

  Zapisów można dokonać klikając w link http://www.ceo.org.pl/pl/wf/news/zimowa-olimpiada-pomyslow-z-klasa

  W razie pytań i wątpliwości służę pomocą przez bloga http://blogiceo.nq.pl/aktywnisp23bytom/

  Zachęcam do zapisów i do zobaczenia w Bytomiu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge