Ani chwili nie czekamy, w piłkę nożną gramy!

Rok 2016 rozpoczynamy bardzo intensywnie. Nie czekamy ani chwili, czego dowodem są liczne styczniowe turnieje. Ale nie tylko nasza szkoła miała mocny start. Na zaproszenia do wspólnych rozgrywek odpowiedziały zarówno szkoły podstawowe jak i gimnazja.

DSC_040519.01.2016r. o godzinie 9:00 na naszej szkolnej hali spotkali się zawodnicy szkół podstawowych na TURNIEJU W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR BURMISTRZA GMINY I MIASTA CZERWIONKA-LESZCZYNY .

DSC_0416 DSC_0501 DSC_0503 DSC_0515 DSC_0519 DSC_0526 DSC_0559 DSC_0578 DSC_0579 DSC_0589 DSC_0605 DSC_0618 DSC_0634DSC_0626Do turnieju przystąpiło 11 szkół podstawowych, zostali podzieleni na 3 grupy i zwycięzcy grup:SP Stanowice, SP nr 5 Czerwionka i SP Książenice, przystąpili do rozgrywek finałowych, w których najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 5 z Czerwionki. Drugie miejsce zajęła SP Książenice a Trzecie SP Stanowice. Najlepszym bramkarzem turnieju został Maciej Cycoń z SP Stranowice, najlepszym strzelcem Oskar Guzior z SP nr 4 Czerwionka, a najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Bartosz Kokoszka z SP 5 Czerwionka. Pozostałe szkoły zajęły następujące miejsca:

IV miejsce -SP nr 4 Czerwionka

V miejsce – SP nr 1 Leszczyny

VI miejsce – SP Czuchów

VII miejsce – SP nr 3 Leszczyny

VIII miejsce – Sp Dębieńsko

IX miejsce SP Szczejkowice

X miejsce – SP Palowice

XI miejsce – SP Bełk

Dzień później, 20.01.2016r. reprezentanci szkół gimnazjalnych zawitali u progu naszej szkoły, aby i pomiędzy nimi stoczyła się zacięta walka o puchary. O godzinie 9:00 rozpoczął się TURNIEJ W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH O PUCHAR BURMISTRZA GMINY I MIASTA.

DSC_0697 DSC_0703 DSC_0725 DSC_0728 DSC_0773 DSC_0806 DSC_0818 DSC_0826 DSC_0836 DSC_0850 Do turnieju zgłosiło się 7 gimnazjów z terenu naszej gminy. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach.  Grupa A: Gimnazjum nr 5 Czuchów, Gimnazjum nr 1 Leszczyny, Gimnazjum nr 4 Czerwionka, Gimnazjum nr 6 Dębieńsko. W grupie B znaleźli się: Gimnazjum nr 2 Leszczyny, Gimnazjum Zespołu Szkół Specjalnych i Gimnazjum nr 7 Bełk. Najlepsze 2 drużyny z każdej grupy utworzyły pary półfinałowe. Pierwszy półfinał zakończył się wysokim zwycięstwem 11:0 Gimnazjum z Czuchowa nad Gimnazjum z Zespołu Szkół Specjalnych, a w drugim półfinale górą było Gimnazjum Nr 2 z Leszczyn ogrywając 3:1 Gimnazjum Nr 4 z Czerwionki. W wielkim finale chłopcy z Czuchowa nie dali szans swoim rówieśnikom z Leszczynyn wygrywając 7:2. w meczu o III miejsce górą było Gimnazjum Nr 4 wygrywając 2:0 z Gimnazjum Zespołu Szkół Specjalnych. W meczu o V miejsce G 1 Leszczyny wygrało 2:0 z Gimnazjum z Bełku. Najlepszym bramkarzem został wybrany Dawid Dygała z G 2, najlepszym strzelcem został Barnik Wojciech z G 5 a najlepszym zawodnikiem Mateusz Urbaniak z G 5.

Młodsi koledzy pokazali nam, że nie w wieku tkwią determinacja i umiejętności. Piłka nożna to wspaniały sport, w którym  oprócz ciężkiej pracy (którą z pewnością każdy z zawodników wykonał pod okiem trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego) ważna jest także pasja. I  tę pasję, to zamiłowanie mogliśmy dostrzec właśnie w nich.

Zapraszamy na kolejne zawody i życzymy wytrwałości. Kto wie, może za kilka lat któryś z Was zagra w Polskiej reprezentacji? ;)

Tekst: p.Marcin Koczy, Dominika Uszczyk

Zdjęcia:Karolina Szala

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge