Nasze dziewczęta w makroregionalnym turnieju piłki nożnej

XII Makroregionalny Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych Racibórz 18 marca 2016 r.

Organizatorami imprezy były Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1

w Raciborzu (Artur Sudenis, Jacek Zawada, Piotr Dastig) oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu (Tomasz Bieliński). Turniej został zorganizowany pod patronatem Starosty Raciborskiego i Powiatu Raciborskiego.

 Udział wzięło 9 drużyn (8-10 zawodniczek):

 1. Zespół Szkół Technicznych w Rybniku (op. Adam Roesner)

2. Zespół Szkół Mechanicznych w Głubczycach (op. Łukasz Zwarycz)

3. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach (op. Krzysztof Tokarz)

4. Zespół Szkół w Czerwionce – Leszczynach (op. Mariusz Gorzawski i Marcin Koczy)

5. Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu(op. Andrzej Marców)

6.Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu (op. Damian Krężlewski)

7.Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Raciborzu (op. Aleksandra Gorki)

  8.Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu (I)                 (op. Jacek Zawada)

9.Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu (II)           (op. Jacek Zawada)

 

IMG_2816 IMG_9393 IMG_9450 IMG_9648 IMG_9662 IMG_9888Wyniki drużynowe

I miejsce ZSOMS Racibórz

(Natalia Pytlik, wiktoria Czyżewska, Karolina Wieczorek, Emilia Kałuża, Nicola Gwóźdź, Zofia Jędrzejewska, Weronika Rozbicka, Paulina Gołombek)

II miejsce ZSM Głubczyce

(Renata, Baran, Aleksandra Dejnek, Kamila Fabrowska, Karolina Kądzioła, Karolina Olejnik, Patrycja Podraza, Monika Szczerbaty, Wiktoria Śliwińska, Roksana Wysz)

III miejsce CKZiU nr 1 Racibórz

(Martina Pendziałek, Weronika Czogała, Ewa Pendziałek, Paulina Morcinek, Jessica Sardo, Mirela Chruściel, Michaela Pośpiech)

IV miejsce ZST Rybnik

V miejsce ZS Czerwionka-Leszczyny

(Patrycja Matla, Patrycja Henel, Natalia Snopek, Krystyna Szewczyk, Monika Malik, Weronika Szymańska, Magdalena Marcol, Agata Niesiołowska)

ZSO nr 1 Racibórz (ex aequo)

VII miejsce ZSO nr 2 Racibórz,

CKZiU nr 1 Racibórz (II), ZSO Głubczyce (ex aequo)

Nagrody indywidualne:

Najlepsza zawodniczka:

- Weronika Czogała (CKZiU nr 1 w Raciborzu)

Najskuteczniejsza zawodniczka:

- Karolina Wieczorek (ZSOMS w Raciborzu)

Najlepsza bramkarka:

Natalia Pytlik (ZSOMS w Raciborzu)

GRATULUJEMY!

Wpis:Dominika Uszczyk

Zdjęcia:Jennifer Wochnik

 

Narciarze ZSCL

W dniu 2.02.2016 r. został zorganizowany wyjazd na stok narciarski „Złoty Groń”

w Istebnej.

Takie zajęcia to alternatywa dla lekcji wychowania fizycznego na sali gimnastycznej.

W wycieczce wzięło udział 25 uczniów z różnych klas oraz 5 nauczycieli z naszej szkoły.

Wszyscy od samego początku byli bardzo podekscytowani koncepcją mroźnych wyczynów.

Wśród dobrze radzących sobie w sporcie zimowym byli również początkujący, którzy nie mieli pojęcia o jeździe narciarskiej.

Otrzymali jednak pomoc i wsparcie od doświadczonych kolegów oraz nauczycieli.
Na początku nie było łatwo, a bez potyczek i hucznych upadków się nie obyło, ale

z biegiem czasu nowicjusze odnaleźli się w sztuce narciarskiej i dziarsko pokonywali stok.

„Nauczyciele” jazdy na nartach mieli przy tym wiele uciechy.

DSC09902 DSC09909 DSC09916 DSC09935 DSC09938 DSC09943 DSC09947 DSC09948Wyjazd ten wzbogacił wszystkich o nowe doświadczenia i umiejętności. Każdy przyjechał do domu z nadzieją na kolejne takie wycieczki.

Tekst: Dominika Uszczyk

Zdjęcia: Agata Burnagiel

Otyliada 2016

W III Ogólnopolskim Nocnym Maratonie Pływackim – Otyliada 2016 wzięło udział 2911 uczestników. Na 42 pływalniach uczestnicy przepłynęli łącznie 11,684 km. Najbardziej przyczynili się do tego  uczestnicy maratonu w Kutnie, którzy przepłynęli blisko 670 km.

Na pływalni w Warszawie Sebastian Karaś ustanowił nowy rekord Otyliady wynikiem 54,2 km. W Strzelinie pływał najstarszy uczestnik, który w tym roku skończy 87 lat, a w otyliadową noc przepłynął 8,5 km. Natomiast w Tomaszowie Mazowieckim pływała najmłodsza uczestniczka, która skończyła roczek i przepłynęła 15 m.

 Do tegorocznej Otyliady zgłosiła się również nasza pływalnia z Czerwionki – Leszczyn. 26 uczestników przepłynęło razem 280 km, a w rankingu pływalni wg ilości przepłyniętych km  Czerwionka–Leszczyny zajęła 20 miejsce. Rekordzistą pływalni okazał się p. Robert Długosz, który przepłynął 26 km.

Swoją trzyosobową reprezentację na Otyliadzie miała także nasza szkoła! Najlepiej spisał się uczeń klasy 1a – Bartosz Sosna, który przepłynął 12,05 km i zajął 7 miejsce, 14 miejsce zajął nauczyciel wychowania fizycznego p. Mariusz Gorzawski z wynikiem 9 km, natomiast 18 miejsce zajęła uczennica klasy 2 TEH – Klaudia Piątek z wynikiem 6,65 km. Natomiast w klasyfikacji generalnej wszystkich pływalni wyniki przedstawiają się następująco: Bartosz Sosna – 245 miejsce, p. Mariusz Gorzawski – 473 miejsce, Klaudia Piątek – 648 miejsce.

10351018_945121785583296_7638334642689860097_n 12074701_945121655583309_4915251953259254456_n 12819467_945121512249990_4747779377261680024_o 12828375_945121515583323_6956874499489618353_o DSC_00051 DSC_0064 DSC_0065

Tekst:

Redagowanie tekstu:Dominika Uszczyk

Zdjęcia:Grzegorz Leszczyński