Co robić w nieciekawą pogodę w domu? Nudzić się?

Propozycje znajdziecie tutaj http://prezi.com/ddkyarf4uxfd/deszczowe-wakacje-co-robic/ , prezentacja jest zrobiona przeze mnie oczywiście w Prezi!


Pozdrawiam! ;)

22.06.2011

Waaakacje!

Taak już wakacje! Dzisiaj w całej Polsce szkoły podstawowe jak i gimnazjum zakończyły pewien etap edukacji. My – szóstoklasiści ze smutkiem żegnaliśmy naszą szkołę, Szkołę Podstawową nr 6 im. Mikołaja Kopernika… To właśnie tam spędziliśmy wspaniałe chwile. Nie zawsze było kolorowo, ale zawsze trzymaliśmy się razem. Tam nikt nie zwracał uwagi na wygląd czy pensję rodziców, tam liczył się charakter, osobowość… Poznaliśmy tam wspaniałych nauczycieli, dzięki którym wyszliśmy na mądrych ludzi. To tam zawiązywały się przyjaźnie, które przetrwały do dzisiaj… Tam pojawiły się pierwsze łzy, pierwsze sukcesy i porażki.  Dziękujemy! ;)  Życzę wszystkim miłych i wesołych wakacji! Postaram się dodawać wpisy również w wakacje. Tak szczerze… to spodobało mi się to blogowanie! ;)

Pozdrawiam ;)

Na stronie głównej programu Szkoła z klasą 2.0 pojawiła się prośba o podsumowanie swojej pracy z blogami. Ja uwielbiając robić prezentacje w Prezi, znów wykorzystałam ten program do podsumowania moich umiejętności. Zapraszam do obejrzenia! Link : http://prezi.com/xgkpgy1rdvjv/dlaczego-pisanie-bloga-jest-fajne/ .

Pozdrawiam! ;)

+ za chwilę wakacje! Huuura! ;)

17 czerwca br. w Warszawie odbył się ogólnopolski festiwal projektów. Dlaczego ogólnopolski? Na festiwalu byli uczniowie z całej Polski, uczniowie podstawówek, gimnazjów czy szkół ponadgimnazjalnych. Oczywiście na festiwal pojechały trzy przedstawicielki naszej szkoły z Inowrocławia – Sabrina, Weronika i Gosia wraz z opiekunem – Panią Danutą Chwastek. Impreza odbyła się w Centrum Nauki Kopernik (CNK). Targi odbywały się w sali konferencyjnej. Grupy miały do dyspozycji dwa krzesła oraz stół, który dzieliły z inną grupą. Był również stelaż do powieszenia plakatów. Może miejsca nie było za dużo, ale wszystkim udało się tak rozmieścić, żeby żadna grupa nie narzekała. Nastąpiło oficjalne otwarcie i zaczęło się zwiedzanie, oglądanie oraz podziwianie projektów grup przez ekspertów. Do naszej grupy jako pierwsza zawitała Pani Magda Janiszewska, opiekunka naszych blogów! Trzeba przyznać, że Pani Magda jest bardzo sympatyczna i miła. Następnie nasz projekt oglądali i podziwiali tacy eksperci jak: pan Piotr Pacewicz – redaktor Gazety Wyborczej,  pan Lechosław Hojnacki – współtwórca portalu http://www.enauczanie.com/, pan Marcin Polak – redaktor naczelny strony http://edunews.pl/. Zawitały do nas również  dwie panie tnz. pani Małgorzata Rostkowska oraz pani Ewa Kędracka z Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Miałyśmy również okazję zobaczyć pana Tadka – jak go pani Magda nazwała, a dokładniej pana Tadeusza Teleżyńskiego,  opiekuna blogów. Zakończenie poprowadziła pani Alicja Pacewicz . Uczestnicy otrzymali upominki oraz dyplomy. Po zakończeniu grupy udały się na obiad, po czym zaczęły zwiedzać Centrum Nauki Kopernik. Wszyscy byli zachwyceni projektami kolegów i koleżanek, czy zbiórkami charytatywnymi jakie szkoły prowadzą. Każda szkoła miała niesamowite pomysły jak i projekty! My – grupa z Inowrocławia, byliśmy bardzo zadowoleni, poznaliśmy dużo osób, które pasjonują się blogami czy TIK-iem. Jednym słowem było super!  ;)

Na tych stronach znajdziecie:

16.06.2011

Jutro Warszawa!

Już jutro w Warszawie odbędą się targi projektów! Dzisiaj było bardzo duże zamieszanie w szkole, wszystkie przygotowania, pakowanie, kserowanie czy drukowanie! Ale daliśmy radę, a raczej dałyśmy tzn.  ja, Nika , Sabi i nasza polonistka –  Pani Danusia! ;)  Mamy nadzieję, że jutro wszystko dobrze wypadnie i że nasz projekt zaskoczy niejednego przechodnia! ;)

13.06.2011

Nareszcie wyniki!

Zostały już ogłoszone wyniki plebiscytu! Z naszej szkoły jest baaardzo dużo osób laureatami oraz są również wyróżnienia! Moja drużyna jest w dwóch kategoriach! Ja jestem w trzech! Jak się cieszymy! Na Gadu-Gadu jest tylko o tym temat… Dziękujemy za wyróżnienia naszych blogów i za docenienie naszej pracy. ;) Gratuluję również  innym blogowiczom! ;)

08.06.2011

Głosujcie!

Nasze koleżanki Klaudia i Ania są wytypowane do blogowego plebiscytu! Prosimy o głosy! Tytuł bloga to Jak rozwijamy nasze zainteresowania?. Dziewczyny naprawdę systematycznie i sumiennie dodawały wpisy dotyczące projektu i myślę, ze zasłużyły na wygraną! Zagłosować możecie na stronie programu Szkoła z klasą 2.0.   Link  http://blogiceo.nq.pl/szkola2zero/?p=2401

Głosujcie!

Huuura! Nasza szkoła zaprezentuje fotocast w Warszawie! Nie mogliśmy się doczekać kiedy będzie odpowiedź, czy nasza szkoła się zakwalifikowała. Udało się! Ufff…  Sabi i Nika jedziemy! ;) Dziękujemy, że nasza szkoła się zakwalifikowała! Witaj Warszawo! ;)

Dzisiaj zebrałyśmy zdjęcia do naszego fotocastu. Mamy około 300 zdjęć, ale musimy wybrać najładniejsze. W tym tygodniu musimy się wybrać do redakcji potralu miejskiego ino -online, aby poprosić redaktora, by użyczył nam wywiadu, który został przeprowadzony ze mną i Mikołajem w czasie Festiwalu Nauki. Musimy również zgrać na komputer wywiady z nauczycielami oraz mamy zamiar przeprowadzić wywiad z panią dyrektor na temat TIK-u. To będzie nasz podkałd do Fotocastu. ;)

Nika i Gosia  ;)

Dzisiaj miały się pojawić efekty pracy do Fotocastu, ale ja wczoraj wyjechałam i nie miałam możności spotkania się z Niką. Naprawimy to w tygodniu! ;) Ale teraz daję Wam link do prezentacji w Prezi http://prezi.com/6oinyggrgybj/projektowanie/ , znajdziecie tam fotki z projektowania. Wiem, wiem trochę się spóźniłam, ale to przez to, że wykorzystałam limit na wstawianie zdjęć na bloga. Na szczęście wszystko się wyjaśniło, dzięki Pani Magdzie, dziękuję za tak szybką odpowiedź. Pozdrawiam ;)

Następna strona »

css.php