14 mar 2012

15 III 2012r.- czwartek

Dzisiaj zamiast na 8:50 przyszłam do szkoly na 8:15. Musiałam przyjść wcześniej, bo o 9:00 zaczął się KANGUR,a wcześniej trzeba było wypełniać karty,a pani chciała mieć dużo czasu by każdemu pomóc, ponieważ za dobre wypełnienie karty już dostawało się 30punktów.

14 III 2012r.- środa

Byłam dzisiaj na kółku informatycznym i robiliśmy projekty wirtualnych kartek wielkanocnych. Ja swojej nie skończyłam dokończyć więc zrobię to w domu. Prace trzeba oddać do piątku,a jutro nie idę do szkoły, gdyż rano mam matematyczny konkurs Kangur, a później jadę do ortodonty odebrać aparat na zęby. :( Jednak muszę go nosić :(

13 III 2012r.- wtorek

Dzisiaj na karate mieliśmy bardzo męczący trening,ale był on raczej zabawowy: tor przeszkód,  gra w koszykówkę i dużo rozmów na temat sobotnich zawodów.

Są też już pierwsze pomysły na projekty. Ja wpadłam na pomysł by zrobić projekt o EURO2012 albo zdrowym stylu życia. To są na razie takei moje pomysły a z panią jeszcze nie rozmawiałam na ten temat.

12 mar 2012

Fajne gry logiczne.

Podaję wam linki do różnych fajnych,gier logicznych.

http://www.wyspagier.pl/gry/gry-przygodowe/ukladanie_puzzla_i_ucieczka_ognisty_chlopak_i_wodna_dziewczyna_1.html

http://www.wyspagier.pl/gry/gry-logiczne/ukladanie_puzzla_i_ucieczka_ognisty_chlopak_i_wodna_dziewczyna_2.html

http://www.wyspagier24.pl/Woda-i-Ogien-3-Lodowa-Komnata,774f.html

http://www.groj.pl/Gra/4796/Fireboy_And_Watergirl_3_Ogien_I_Woda_3/

Super gra.Dzieli się na dwa rodzaje poziomów:  przygodowe, które są fajne i raczej łatwe do przejścia, i logiczne, z których  niektóre są naprawdę trudne i trzeba nieźle się nagłówkować. Jeśli mielibyście jakieś problemy to piszcie w komentarzach, dam wam jakieś wskazówki.To wszystkie jej cześci.

http://www.wyspagier.pl/gry/gry-logiczne/znajdz_wyjscie.html

A to kolejna gra -znajdź wyjście.

10 III 2012r.-sobota(zawody w Kroczycach)

Pojechałam razem z moją koleżanką na zawody karate do Kroczyc. Nie zajęłam żadnego miejsca,ale to moje pierwsze wojewódzkie zawody, więc się za bardzo tym nie przejmuje.Na początku było udekorowanie za ligę śląską za poprzedni rok( za całokształt) we wszystkich kategoriach, następnie pokazy karate i dopiero zaczęły się zawody. Według kategorii, najpierw najmłodsi( urodzeni powyżej 2003r.), później moja kategoria( 2000-2002r.).Startowałam w kata i w kumite, kata(Heian Nidan) robiłam trzy razy i raz wygrałam.W kumite od razu przegrałam :(

Kolejne kategorie: juniorzy młodsi, juniorzy i seniorzy. Osobno chłopcy, osobno dziewczyny.Na koniec udekorowanie  medalowe za te zawody. W międzyczasie był poczęstunek, niektórzy grali w siatkówkę.

08 mar 2012

8 III 2012(Dzień Kobiet)- czwartek

Nie było mnie w szkole, ponieważ byłam u lekarza sportowego. W sobote jadę z koleżanką na zawody karate do Kroczyc. Dowiedziałam się,że w mojej szkole był obchodzony dzień kobiet: chłopcy rozdawali dziewczynom tulipany. Ja dostałam też różę  od mojego taty  i książkę :)

07 mar 2012

ZAPROSZENIE

Chciałabym zaprosić was wszystkich do założenia konta na stronie http://www.math.edu.pl/

Jest to świetna strony matematyczna, na której można powtórzyć przed sprawdzianem, przetestować swoją wiedzę w konkursach, których jest naprawdę bardzo dużo. Zadanie dla nas trudne można dodać na forum, a na pewno jakiś inny użytkownik pomoże nam je rozwiązać. Za to wszystko dostaje się punkty PK,a gdy ma się ich dużo można je wynienić na darmową nagrodę. Jest wiele nagród do wyboru: gry planszowe, książki, bierki, sudoku, domino, klocki magnetyczne i wiele innych fajnych nagród.

7 III 2012r.-środa

Dzisiaj w szkole była fluoryzacja zębów. Zapobiega to utracie szkliwa, o czym więcej przeczytacie tutaj—————–>  http://www.csr.lublin.pl/szczegOfertaEstet.html.

Od dwóch lekcji przerabiamy lekturę „Tajemniczy ogród”,a nasza następna lektura to „Szatan z siódmej klasy”. Tak, z siódmej. Dawniej było osiem klas szkoły podstawowej, i cztery lata liceum/technikum.A teraz jest sześcioletnia podstawówka, trzyletnie gimnazjum i trzyletnie liceum. Ja wolałabym,żeby było jak dawniej, gdy nasi rodzice chodzili do szkoły.Dłużej bylibyśmy z kolegami i koleżankami z podstawówki, nie musieli gdzieś dojeżdżać jakby u nas nei było gimnazjum,ale chyba w większości szkół gimnazjum dzieli budynek z podstawówką.

29 lut 2012

29 II 2012r.-środa

Taka data zdarza się raz na cztery lata!!! Dziś ostatni dzień lutego czyli 29 II 2012r. Rok temu tego dnia nie było. 2012r. jest rokiem przestępnym, który zdarza się raz na cztery lata .

28 lut 2012

28 II 2012r.- wtorek

O bezpieczeństwie w internecie wiemy już wiele.Oprócz tworzenia kodeksu TIK pisaliśmy poradniki na blogach i czytali poradniki innych blogowiczów.W poradnikach na pewno pisaliście o HASŁACH.Jakie powinny być, co zawierać. Wpadłam więc na pomysł żeby urządzić konkurs na najbezpieczniejsze hasło. Co wy na to?Napiszcie w komentarzach czy wam się podoba,a ja napiszę o tym w komentarzu do głównego bloga programu Szkoła z Klasą 2.o

css.php