Dziękujemy, że byliście z nami!

Drodzy Blogerzy i Blogerki,

Z przykrością informujemy, że w Szkole z Klasą 2.0 – edycji 2016/2017 nie będzie możliwe zakładanie blogów na Platformie blogów CEO.

Bardzo nas cieszy, że przez ostatnie sześć edycji programu byliście z nami i dzieliliście się w licznych wpisach tym, co dzieje się w Waszych szkołach, jak nauczacie i uczycie się na co dzień, a także pisaliście o Waszych pasjach, zainteresowaniach i ciekawostkach. Te sześć lat na blogach, które mogliśmy spędzić razem w Wami było wspaniałym doświadczeniem, o którym długo będziemy pamiętać i mamy nadzieję, że tak samo będzie w Waszym przypadku :)

Koniec blogowania (2)

Mimo, że zakładanie nowych blogów w kolejnej edycji programu nie będzie możliwe, zachęcamy do dalszego prowadzenia blogów założonych w edycji 2015/2016 oraz wcześniejszych. Nie będę one sprawdzane ani monitorowane, jednak dalej mogą służyć relacjonowaniu Waszych działań oraz promocji Waszej szkoły w internecie.

Serdeczne uściski!
Zespół Szkoły z Klasą 2.0

Kategorie Aktualności | Zostaw komentarz

Dyplomy dla uczniów i blogujących nauczycieli

dyplomy15-16Na Platformie programu Szkoła z Klasą 2.0 są już dostępne dyplomy dla uczniów za aktywność w programie oraz dla blogujących nauczycieli. Aby je pobrać wystarczy zalogować się na swoje konto i wejść w zakładkę Platforma, a następnie Pliki do pobrania.

W roku szkolnym 2015/2016 proponujemy 5 wariantów dyplomów dla uczniów i blogujących nauczycieli – uwzględniają one różnego rodzaju zaangażowanie w działania programowe. Wszystkie rodzaje dyplomów zostały szczegółowo opisane w pliku Dyplomy – opis.

Dyplomy są drukowane w szkole, a o ich przyznaniu decyduje nauczyciel, nauczyciel-opiekun blogów lub szkolny koordynator.

Kategorie Aktualności, Szkoła z Klasą 2.0 VI edycja | Tagi | Komentarzy: 2

Zespoły zakwalifikowane na Ogólnopolski Festiwal Otwartej Edukacji

logotyp_data_cmyk_bez-tlaJak co roku na uroczyste podsumowanie Szkoły z Klasą 2.0 zgłosiło się wiele zespołów. Tym razem, w związku z połączeniem tej uroczystości z Festiwalem programu Koduj z Klasą oraz Olimpiadą pomysłów WF-u z Klasą było ich jeszcze więcej. Wszystkie nadesłane zgłoszenia są niezwykle inspirujące i z trudem udało nam się wybrać 40 zespołów, które pojawią się w Warszawie na Ogólnopolskim Festiwalu Otwartej Edukacji. Poniżej zamieszczamy tabelę z listą zakwalifikowanych zespołów. Cieszymy się, że będziecie razem z nami świętować, uczyć się i bawić!

Uwaga! Do wszystkich zakwalifikowanych zespołów jeszcze dziś zostanie wysłany mail z najważniejszymi informacjami dotyczącymi udziału w Festiwalu.

LISTA REZERWOWA - wszystkie szkoły, które zgłosiły chęć uczestnictwa, ale nie znalazły się  na liście zakwalifikowanych szkół na Festiwal, są na liście rezerwowej. Jeśli tylko zwolni się miejsce i będziemy mieli możliwość przyjęcia Waszego zespołu, niezwłocznie o tym poinformujemy.

 

Kategorie Aktualności, Szkoła z Klasą 2.0 VI edycja | Komentarzy: 1

Niech MOOC będzie z wami!

CA-logo-bez-sowy-jasne-tloDarmowe Masowe Kursy Online (MOOC) powoli wkraczają do szkół. Właśnie ruszyła Cyfrowa Akademia, pierwsza polska platforma MOOC-owa dla szkół ponadgimnazjalnych, która powstała we współpracy Centrum Obywatelskiej, WAT-u, SGGW oraz firmy NebulaX.

Cyfrowa Akademia to platforma edukacyjna, która powstała z myślą o uczniach i nauczycielach szkół ponadgimnazjalnych. Przygotowano darmowe kursy online z matematyki i nauk przyrodniczych oparte na formule MOOC. Dostępne są materiały przygotowujące do matury z matematyki oraz z edukacji przyrodniczej. Kursy mogą być również narzędziem do pracy metodą odwróconej lekcji. Można z nich korzystać wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do internetu, w dowolnym momencie. Wykonywane zadania można zapisać i powrócić do nich w każdej chwili. Elastyczność i łatwy dostęp do materiałów to największe zalety MOOC-ów.

Na stronie internetowej o Cyfrowej Akademii znajdują się również podstawowe informacje na o programie oraz formularz zgłoszeniowy. Rejestracja do Cyfrowej Akademii jest dwuetapowa. Nauczyciele rejestrują się na stronie Centrum Edukacji Obywatelskiej i deklarują liczbę uczniów, z którymi będą pracować w programie. Następnie wszyscy, nauczyciele i uczniowie, zakładają indywidualne konta na platformie Cyfrowa Akademia.

Zgłoście się już dziś do udziału w programie i korzystajcie z MOOC-ów, które znajdziecie na platformie Cyfrowej Akademii. To świetne materiały do powtórzenia przed maturą zagadnień z matematyki i przyrody.

Kategorie Aktualności | Zostaw komentarz

Młodzi nauczyciele na basenie!

odzywianie2
blogiceo.nq.pl/odzywianie

W Szkole Podstawowej w Janikowie na basenie odbyła się niezwykle ciekawa lekcja dla uczniów klasy zerowej. Nauczycielami pływania zostali starsi koledzy i koleżanki z klasy trzeciej.

Na początku lekcji maluchy dowiedziały się od starszego kolegi, jakie są korzyści z nauki pływania. Poznali jakie mięśnie wzmacnia pływanie, dlaczego poprawia wydolność oddechową organizmu, a także odstresowuje. Następnie uczniowie pod okiem nauczycielek, pani Karoliny Ochockiej i pani Ewy Radoń, przystąpili to części praktycznej lekcji. Starsi koledzy pomagali młodszym ćwiczyć utrzymywanie się na wodzie, zarówno na piersi, jak i na grzbiecie, a także prawidłowo zanurzać się w wodzie. Była to pożyteczna lekcja pełna współpracy, nawiązywania nowych znajomości, a także zabawy.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tych niesamowitych zajęć zajrzyjcie na Blog Szkoły Podstawowej z Janikowa. Znajdzie tam również wiele innych ciekawych wpisów dotyczących działań realizowanych w Szkole z Klasą 2.0.

Kategorie Aktualności, Szkoła z Klasą 2.0 VI edycja | Tagi , | Komentarzy: 2