3D dla nauczycieli

mat. Wydawnictwo Szkolne PWN

Jak w ciekawy sposób wykorzystać film na lekcjach? Twórcy nagrodzonego Oskarem „Piotrusia i Wilka” mają dla nauczycieli niezwykle interesującą propozycję – zrealizowany z dużym rozmachem, przy międzynarodowej współpracy i wykorzystaniu zdjęć aktorskich, animacji lalkowej i trójwymiarowej film „Latająca maszyna”, polska superprodukcja zrealizowana w technologii stereo 3D. Film jest znakomitą okazją do przybliżenia najmłodszym widzom muzyki i postaci Fryderyka Chopina w niecodzienny sposób. Pojawiające się w nim wątki dotyczące podróży, tęsknoty, emigracji mogą stanowić dobry punkt wyjścia do wielu inspirujących dyskusji.

Przedpremierowe pokazy filmu, bezpłatne dla nauczycieli, odbędą się w największych miastach w kraju w sieci kin CinemaCity. Każdy uczestnik pokazu otrzyma materiały edukacyjne, opracowane na specjalnie do „Latającej maszyny”, w tym biuletyn „Uczyć łatwiej”, który poradzi i podpowie, jak wykorzystać pierwszą polską animację w 3D na zajęciach w szkole. Z biuletynu można się dowiedzieć o tym, jak powstawał film, zajrzeć do artykułu dotyczącego historii animacji i jej wartości edukacyjnej dla dzieci od 6 do 10 lat, podpatrzeć scenariusze lekcji polskiego, plastyki czy muzyki.

YouTube Preview Image

Patronem edukacyjnym pokazu jest Wydawnictwo Szkolne PWN, zaś dystrybutorem filmu Kino Świat.
Więcej materiałów edukacyjnych na temat filmu tutaj

źródło: Wydawnictwo Szkolne PWN, Edunews.pl

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11, Szkoła z klasą 2.0 II edycja z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge