Poznajcie Akademię Pana… Khana

Akademia Khana, www.khanacademy.org, to marzenie każdego ucznia. To ponad 3 tysiące filmików edukacyjnych z rozmaitych dziedzin: astronomii, biologii, chemii, ekonomii, fizyki, historii, informatyki, matematyki i medycyny. Zachęcamy do wykorzystywania filmów na lekcji, przy powtarzaniu materiału i szukaniu dodatkowych źródeł wiedzy. Są naprawdę super!!

Przykłady? Bardzo proszę:

„Wstęp do fotosyntezy”

albo

„Jak rodzą się gwiazdy”

Wszystkie filmy z Akademii Khana są w języku angielskim, ale z myślą o tych, którzy nie władają jeszcze angielskim w dostatecznym stopniu by korzystać z wersji oryginalnej, zostały przygotowane tłumaczenia, na razie w formie podpisów. Aby je uruchomić, wystarczy kliknąć przycisk „Subtitles” pod ekranem z wyświetlanym filmem.

Filmy można oglądać, przewijać do woli, w swoim tempie i w zgodzie ze swoimi myślami. Także rodzice mogą przypomnieć sobie, o co w tym wszystkim chodziło,  by tym skuteczniej pomagać w nauce swoim dzieciom. A nauczyciele i korepetytorzy (!) mogą zadawać obejrzenie wybranych filmów jako powtórzenie materiału. Oprócz tego, do wielu tych wideoobjaśnień przypisane są ćwiczenia, z których można korzystać w celu ugruntowania wiedzy.

Listę filmów z polskimi napisami, przetłumaczonymi przez entuzjastów niestandardowych metod nauczania znajdziecie TUTAJ. Do niektórych filmów zostały przypisane ćwiczenia po polsku, znalezione w sieci na stronie pracadomowa24.pl !

 

„KhanAcademy po polsku” również na Facebooku

źródło: Hands-On Universe, Europe

 

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11, Szkoła z klasą 2.0 II edycja z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

5 Responses to Poznajcie Akademię Pana… Khana

 1. Daj znać: Kilka informacji (i refleksji) o/po konferencji w Warszawie - Blog Szkoły Podstawowej nr 3 w Krośnie

 2. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  Super :)

  Magda
  Szkoła z klasą 2.0

 3. avatar roztanczona powiedział:

  Dziękuję bardzo za podsunięcie tej stronki!
  Jest ona naprawdę świetna do wykorzystywania jej na lekcjach, powtarzania materiału albo po prostu do oglądania jej z czystej ciekawości.
  Wcześniej o niej nie słyszałam, ale myślę, że nawet gdybym znalazła ją w sieci to od razu zniechęciłaby mnie do niej jej anglojęzyczność.
  Dzięki waszemu wpisowi to się nie stało i znam już kolejne źródło wiedzy w Internecie.

 4. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  Śliczne dzięki za taki miły komentarz Olu :) Cieszę się, że nas odwiedzasz i znajdujesz na naszym blogu ciekawe dla siebie informacje :) Jeśli czegoś Ci brakuje, śmiało! Chętnie napiszemy o czymś co Cię interesuje :)

  Do zobaczenia w komentarzach!

  Magda
  Szkoła z klasą 2.0

 5. avatar nionio133 powiedział:

  Bardzo lubię stronę ‚Szkoła z klasą 2.0′, często ją odwiedzam i bardzo mi się podoba :) Jest tu dużo ciekawych wpisów, które dają mi pomysły na na prowadzenie mojego własnego bloga. :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge