Akcja blogowa: Tour de blogi

trip planning_Shawn Harquail_CC BY-NC 2.0
Shawn Harquail, Flickr, CC BY-NC 2.0

Uwaga, uwaga! Rozpoczynamy nową akcję blogową! Tym razem zastanowicie się, co lubicie oraz wykażecie się umiejętnością wyszukiwania i planowania. Jesteście gotowi na to wyzwanie? Zadanie nie jest łatwe, ale na pewno będziecie mieć przy nim sporo zabawy! Zapraszamy Was do akcji Tour de blogi.

NA CZYM POLEGA AKCJA?

Ponieważ ta edycja programu odbywa się pod hasłem Otwieramy Szkołę z Klasą 2.0, chcemy zachęcić Was do nawiązania kontaktu z innymi blogerami z tej edycji programu. Przygotowaliśmy dla Was zadanie, w którym będziecie mogli zaplanować dla wybranych przez Was blogerów klasową wycieczkę po najciekawszych miejscach w Waszej okolicy.

Zadanie będzie składało się z dwóch części: przygotowania wpisu dotyczącego wycieczki Waszych marzeń oraz zamieszczenia na blogu planu wycieczki po Waszym regionie, przygotowanego dla innych blogerów.

Wszyscy blogerzy biorący udział w akcji muszą na początku zamieścić na swoich blogach wpisy, w których znajdą się odpowiedzi na poniższe pytania:

 • dla kogo ma być zaplanowana wycieczka: w której jesteście klasie? Ile osób ona liczy? Ile macie lat?
 • jak chcielibyście spędzić czas podczas wycieczki: czy ma to być wycieczka na łonie natury, a może wolicie spędzić czas w przestrzeni miejskiej? Czy chcecie spędzić czas aktywnie, czy też spokojniej? Lubicie poznawać kulturę albo historię, np. odwiedzając muzea? A może lubicie sport?

Wpis zatytułujcie Wycieczka naszych marzeń – wtedy łatwiej będzie go odnaleźć. Po zamieszczeniu takiego wpisu na blogu inni blogerzy będą wiedzieli, jakie miejsca w swojej okolicy mogą Wam polecić, żebyście dobrze się bawili podczas takiej wycieczki.

Kliknijcie tutaj i zobaczcie przykładowy wpis!

Teraz pora na drugą część zadania, czyli planowanie wycieczki dla innego zespołu. Najpierw musicie znaleźć blog, na którym znajduje się opis wycieczki marzeń. Ważne jest to, żebyście zaplanowali wycieczkę dla szkoły z innej miejscowości niż Wasza (informacja o miejscowości wyświetla się na blogu w belce po prawej stronie, pod logo naszego programu). Listę wszystkich blogów biorących udział w tej edycji znajdziecie pod tym linkiem: http://szk2016.ceo.nq.pl/blogi.

Po wybraniu odpowiedniego bloga, w komentarzu pod opisem wymarzonej wycieczki, musicie zostawić wiadomość dla autorów bloga z informacją, że chcecie ją dla nich przygotować.

UWAGA! Proponujemy żeby poszukiwania wpisów dotyczących wycieczek marzeń rozpocząć dopiero od 18 kwietnia – będziecie mieć wtedy pewność, że część blogerów zamieściła już takie wpisy na swoich blogach.

Tutaj zobaczycie przykład komentarza

Teraz czeka Was najważniejsza praca, czyli planowanie całodniowej wycieczki, która będzie dopasowana do tego, co lubią robić wybrani przez Was blogerzy. Zastanówcie się, co powinni zobaczyć w Waszej okolicy i/lub regionie oraz w jaki sposób odpowiada to na ich potrzeby. Następnie zaplanujcie i opiszcie, jak może wyglądać ich wycieczka po Waszej okolicy. Opis zamieśćcie we wpisie na Waszym blogu. Zachęcamy również do zamieszczenia w nim zdjęć pokazujących miejsca, które będą zwiedzać wycieczkowicze – oczywiście najlepiej, żeby były Waszego autorstwa :) We wpisie napiszcie też dla kogo przygotowaliście wycieczkę (nazwa szkoły, miejscowość, link do bloga).

Zobaczcie przykładowy plan wycieczki

Na koniec musicie jeszcze poinformować osoby, dla których przygotowaliście wycieczkę, że zadanie zostało wykonane. Wróćcie na ich blog i pod wpisem o wymarzonej wycieczce zamieśćcie komentarz z linkiem do zaplanowanej przez Was wycieczki.

Sprawdźcie przykład komentarza

JAK ZGŁOSIĆ SIĘ DO AKCJI?

Wystarczy, że poinformujecie nas, że wykonaliście zadanie. Żeby to zrobić, zostawcie komentarz na blogu głównym programu (najlepiej pod tym wpisem). Każdy blog, który weźmie udział w akcji i prawidłowo wykona zadanie, dostanie specjalną odznakę akcji blogowej!

odznakaakcja3_cienduze

Nie martwcie się, jeżeli nikt nie zaplanuje dla Was wycieczki. Jeżeli Wy zamieścicie na blogu wpis o wycieczce Waszych marzeń, a następnie zaplanujecie ją dla innych blogerów, odznaka będzie Wasza. Największą zabawę będziecie mieli podczas planowania wycieczki :)

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W AKCJI?

W akcji może wziąć udział każdy uczeń i nauczyciel, który bierze udział w programie i zrealizuje zadanie na blogu założonym w Szkole z Klasą 2.0. W zabawie mogą wziąć udział zarówno uczestnicy wersji płatnej programu, jak i bezpłatnej. Wycieczki możecie planować samodzielnie, bądź w grupach. Zachęcamy wszystkich do współpracy :)

DO KIEDY TRWA AKCJA?

Akcja trwa od 11 kwietnia do 15 maja 2016 r.

Dołączcie do naszej zabawy i otwórzcie się na inne szkoły :)

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z Klasą 2.0 VI edycja z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

37 Responses to Akcja blogowa: Tour de blogi

 1. avatar szkola2zero powiedział:

  Dziewczyny, mimo lekkiego opóźnienia i trochę innej formy zadania odznaka jest Wasza :) Gratulacje!

  Pozdoriwenia!
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0

 2. avatar Monika Gnutek powiedział:

  Moje uczennice też wykonywały zadanie. Mój błąd, że nie dała wcześniej tutaj znać. Może nie do końca zrobiły tak jak było w poleceniu, ale naprawdę się starały. Pozdrawiam
  http://blogiceo.nq.pl/echozarnowca/

 3. avatar paulina.gre1wp.pl powiedział:

  Witam!
  Z góry chciałabym przeprosić za to opóźnienie, ale były małe problemy techniczne i nie miałam możliwości Was poinformować, że my, również przystąpiliśmy do tej akcji i ją zrealizowaliśmy. Troszeczkę inaczej potraktowaliśmy to zadanie, ale wszystko wyjaśniłam na blogu. Serdecznie zapraszam do obejrzenia naszych prac :)
  Paulina
  Nasz blog : http://blogiceo.nq.pl/echozarnowca/
  paulina.gre1wp.pl ostatnio opublikował..Otwieramy Szkołę z Klasą 2.0!My Profile

 4. IWONA Iwona powiedział:

  Witam :-)
  W imieniu swoim i moich uczniów serdecznie dziękujemy za odznakę :-)
  To była świetna akcja!
  Zapraszamy do stolicy i okolic.
  Pozdrawiam :-)
  Iwona
  Iwona ostatnio opublikował..Tour de blogi – plan wycieczkiMy Profile

 5. Dziękujemy za odznakę i zapraszamy wszystkich do nas nad morze. Jest pięknie!
  julia.grzenkowiczzso2wejherowo.pl ostatnio opublikował..Brzechwę dobrze znamy i chętnie jego wiersze czytamyMy Profile

 6. avatar szkola2zero powiedział:

  Łał! Przez weekend na Waszych blogach pojawiło się tyle wspaniałych wycieczek, że aż trudno je ogarnąć ;) Dzięki nim poznaliśmy lepiej różne regiony Polski. To była wspaniała akcja! Dziękujemy wszystkim za wzięcie w niej udziału.

  Oczywiście odznaki już są widoczne na Waszych blogach :)

  Pozdrawiam
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0

 7. avatar Staś powiedział:

  Witamy. Zaplanowaliśmy wycieczkę dla klasy Id z Wołczyna.
  Link do planu wycieczki:
  http://blogiceo.nq.pl/soap/2016/05/15/tour-de-blogi-plan-wycieczki/
  Pozdrawiamy
  Staś ostatnio opublikował..Akcja Odkrywamy III: Zakręceni odkrywcyMy Profile

 8. Andrzej Gredecki Andrzej powiedział:

  Witam serdecznie. Nasz plan wycieczki przygotowaliśmy dla Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 83 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie.Mamy nadzieję , że spodoba im się nasza propozycja . Ciekaw jestem również jak ocenicie ją Wy – Zespół programu Szkoła z Klasą 2.0. Propozycja znajduje się pod adresem http://blogiceo.nq.pl/odkrywcyzwejherowa/2016/05/15/wycieczka-naszych-marzen-nasze-przepiekne-miasto-wejherowo-i-plaze-nad-baltykiem/
  Pozdrawiam. Andrzej
  Andrzej ostatnio opublikował..Wycieczka naszych marzeń – nasze przepiękne Wejherowo i cudowne plaże nad Bałtykiem.My Profile

 9. avatar Emilia powiedział:

  Witam;
  Zadanie wykonane :) Plan wycieczki dla Blogerów klasy 5A z Piaska. Oto link: http://blogiceo.nq.pl/wolczyn2015/

 10. IWONA IWONA powiedział:

  Witajcie :-D

  Z przyjemnością informujemy, że wykonaliśmy zadanie :-)
  Oto link: http://blogiceo.nq.pl/drugaalegionowo/2016/05/15/tour-de-blogi-plan-wycieczki/
  Mamy nadzieję, że plan wycieczki spodoba się e- maniakom:
  http://blogiceo.nq.pl/sp1mosina/2016/04/15/wycieczka-naszych-marzen/#comment-72

  Serdecznie pozdrawiamy :-)

 11. j8brosilo j8brosilo powiedział:

  Witam serdecznie :)
  Przygotowaliśmy jednodniową wycieczkę po Wrocławiu
  dla Blogerów „SZKOLNEGO ŻYCIA”
  http://blogiceo.nq.pl/my6a/
  http://blogiceo.nq.pl/loxvwroclaw2016/2016/05/15/plan-wycieczki/
  Zapraszamy ;)

 12. avatar Halina Rakowska powiedział:

  Wykonaliśmy zadanie
  Oto link do informacji co warto zobaczyć w Warszawie:
  http://blogiceo.nq.pl/ekosiodemka/2016/04/18/wycieczka-naszych-marzen/
  link został umieszczony na blogi ,,Aktywni na blogu i realu”
  Pozdrawiamy
  Halina Rakowska ostatnio opublikował..Jedność w różnorodnościMy Profile

 13. Zaprosiłam Emilię na wycieczkę nad morze. Zapraszam ją do odwiedzenia trzech pięknych nadmorskich miejscowości (oczywiście w pobliżu Wejherowa) :)
  Pozdrawiam J:)

  http://blogiceo.nq.pl/blog5bystrzaki/2016/05/15/tour-de-blogi-plan-wycieczki-dla-emilii/

 14. avatar filipinka213wp.pl powiedział:

  Witam;
  Nasze zadanie wykonane dla blogerów klasy Va Szkoły Podstawowej w Piasku. Oto link do planu wycieczki: http://blogiceo.nq.pl/wolczyn2015/ Pozdrawiamy :)

 15. avatar justynarozponczykop.pl powiedział:

  Hej! Z wielką przyjemnością bierzemy udział w akcji ,,Tour de blogi” . Zapoznaliśmy się z oczekiwaniami uczniów z klasy V szkoły podstawowej w Piasku (woj. śląskie) dotyczącymi szkolnej wycieczki i na podstawie wpisu przygotowaliśmy taki oto plan:
  http://blogiceo.nq.pl/szkolnadruzyna/

 16. avatar justynarozponczykop.pl powiedział:

  Witamy wszystkich blogerów i miłośników wycieczek! Jesteśmy uczniami klas IV -VI małej szkoły wiejskiej położonej w województwie łódzkim. Nasza grupa liczy 30 osób. Jesteśmy w wieku od 10 do 13 lat. Cieszymy się bardzo, że ruszyła akcja Tour de blogi. Uwielbiamy wycieczki, bo kto ich nie lubi?! Czas wolny od szkoły, możliwość zobaczenia nowych miejsc, spędzenia miło czasu…
  Mieszkamy w małej miejscowości, gdzie nie ma dużych obiektów typu kino, hala sportowa, restauracje czy basen. Żeby móc z nich skorzystać, wybieramy się do pobliskich miejscowości, gdzie takowych nie brakuje. Na co dzień mamy do czynienia z krajobrazem wiejskim, dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Chętnie jeździmy w rejony oddalone od dużych miast, a najchętniej w góry. Lubimy wędrówki po szlakach, ogniska, rajdy rowerowe. Większość z nas lubi sport, zwłaszcza grę w piłkę nożną lub w ping-ponga.
  Będziemy bardzo radzi, jeśli któraś z blogujących szkół zorganizuje dla nas wycieczkę na łonie natury. Byłoby super, gdyby w na terenie punktu noclegowego znajdowało się miejsce do gry w piłkę nożną, siatkową czy tenisa stołowego. Czekamy na plan wyprawy.
  Pozdrawiamy – uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Gorzędowie

 17. Zadanie wykonane. http://blogiceo.nq.pl/pierwszakisp11/2016/05/11/tour-de-blogi-plan-wycieczki/ Mamy nadzieję że plan wycieczki się spodoba dziewczynom z bloga : DZIEWCZYNY BLOGUJĄ.
  Pozdrawiamy
  Pierwszaki z Wejherowa

 18. Teresa Teresa powiedział:

  Bardzo dziękujemy za odznakę :)
  Teresa ostatnio opublikował..PożegnanieMy Profile

 19. avatar szkola2zero powiedział:

  Bardzo się cieszę, że wzięliście udział w naszej blogowej akcji i zaplanowaliście super wycieczki po Waszej okolicy! Z przyjemnością przyznaję Wam kolejne odznaki blogowe. Gratulacje!

  Pozdrowienia!
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0

 20. avatar Halina Rembowska powiedział:

  Zadanie wykonane. Przygotowaliśmy wycieczkę marzeń dla osiemnastu – 14 latków czyli uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych – Gimnazjum w Lipniku , gmina Wiśniowa , powiecie myślenickim. Ich pomysł wycieczki też nam się bardzo spodobał.
  http://blogiceo.nq.pl/twojloswtwoichrekach2/2016/04/24/tour-de-blogi-2/
  Zapraszam na blog Jedyneczka na bis

  http://blogiceo.nq.pl/jedynkapleszew2/
  Pozdrawiam
  Halina Rembowska ostatnio opublikował..Akcja blogowa: Tour de blogi – plan wycieczkiMy Profile

 21. avatar bilingue powiedział:

  Meldujemy wykonanie zadania:-)
  Pozdrawiamy,
  ekipa bloga BlogujeMy 2.0
  http://blogiceo.nq.pl/blogujemy20/2016/05/01/tour-de-blogi-plan-wycieczki

 22. avatar Nikola powiedział:

  Zadanie wykonane. Zaplanowaliśmy wycieczkę dla klasy 5B z SP nr7 w Mławie.
  Link do planu wycieczki:http://blogiceo.nq.pl/my6a/2016/04/29/tour-de-blogi-plan-wycieczki/

  Pozdrawiamy z Drawska Pomorskiego, blogerzy z klasy 6a.

 23. avatar szkola2zero powiedział:

  Dziękujemy za kolejne fantastyczne plany wycieczek! Oczywiście odznaki akcyjne już pojawiły się na Waszych blogach :) Gratulacje!

  Pozdrowienia!
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0

 24. Jola Walicka Jola Walicka powiedział:

  Zadania wykonane. Zapraszam do nas. Zaplanowaliśmy wycieczkę dla Szkoły Podstawowej w Piasku. Link szkoły, która chce pojechać na wycieczkę: http://blogiceo.nq.pl/piataawsieci/2016/04/18/wymarzona-wycieczka/
  link do planu wycieczki http://blogiceo.nq.pl/szkolapodstawowa6/2016/04/27/1292/
  Jola Walicka ostatnio opublikował..Plan wymarzonej wycieczkiMy Profile

 25. avatar Wacław powiedział:

  Poprawione. Do 3 razy sztuka :)
  Wacław ostatnio opublikował..Otwieramy Szkołę z Klasą 2.0!My Profile

 26. avatar Wacław powiedział:

  Witam.
  Zadanie poprawione.
  Dziękuję za wskazówki i pozdrawiam.
  http://blogiceo.nq.pl/twojloswtwoichrekach2/2016/04/24/tour-de-blogi-plan-wycieczki/
  Wacław ostatnio opublikował..Otwieramy Szkołę z Klasą 2.0!My Profile

 27. avatar szkola2zero powiedział:

  Cześć Wacław!

  Bardzo się cieszę, że postanowiłeś wziąć udział w naszej akcji. Plan wycieczki po Twojej miejscowości, który przygotowałeś jest bardzo ciekawy – bardzo podoba mi się obserwatorium, o którym napisałeś.

  Niestety nie mogę jeszcze przyznać Twojemu blogowi odznaki za udział w akcji, ponieważ nie do końca zrealizowałeś to zadanie. Koniecznie jeszcze raz dokładnie zapoznaj się z opisem naszej akcji i uzupełnij brakujące części zadania.

  Gdybyś miała jakieś pytania lub wątpliwości zawsze możesz napisać do mnie na blogu głównym. Pamiętaj też, że możesz poprosić o pomoc jednego z nauczycieli :)

  Gdy już zadanie będzie w pełni gotowe ponownie zostaw komentarz pod tym wpisem – wtedy już na pewno przyznam Wam odznakę akcyjną :)

  Pozdrawiam
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0

 28. avatar Wacław powiedział:

  Witamy. Zadanie wykonane http://blogiceo.nq.pl/twojloswtwoichrekach2/
  Mamy nadzieję, że blogerom z Pleszewa nasze propozycje „wycieczki marzeń” się spodobają :)
  Pozdrawiamy z Małopolski.

 29. avatar szkola2zero powiedział:

  Hura! Mamy zaplanowaną kolejną wycieczkę! Pani Mariolu, odznaka już pojawiła się na pani blogu :) Gratulacje!

  Pozdrowienia!
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0

 30. Mariola Grzybowska Mariola Grzybowska powiedział:

  Witam! Zadanie wykonane. Może moim młodym uczestnikom wycieczki coś się spodoba i zechcą odwiedzić nasze okolice ?
  Link do planu wycieczki: http://blogiceo.nq.pl/drawska1/2016/04/22/tour-de-blogi-plan-wycieczki/
  Pozdrawiam, Mariola Grzybowska

 31. avatar szkola2zero powiedział:

  Super! Wycieczka po Mosinie Waszego autorstwa byłaby świetną zabawą! Jestem pewna, że spodoba się uczniom z Piaska :)

  Gratuluję zdobycia kolejnej odznaki blogowej!

  Pozdrawiam!
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0

 32. Paulina Paulina powiedział:

  Nasza propozycja dla 5b z Płaska.

  http://blogiceo.nq.pl/sp1mosina/2016/04/22/propozycja-wycieczki/

  Pozdrawiamy

 33. avatar szkola2zero powiedział:

  No i właśnie oto chodziło! Zaplanowaliście świetną wycieczkę, która spełnia potrzeby nauczycieli z Drawska Pomorskiego :) No i zrobiliście to jako pierwsi :) Brawo!

  Odznaka już jest na Waszym blogu!

  Pozdrawiam
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0

 34. avatar Michał powiedział:

  Dzień dobry! Nasze zadanie wykonane http://blogiceo.nq.pl/kwadrans2/2016/04/22/tour-de-blogi-plan-wycieczki/ Czy tak jest dobrze?
  Pozdrawiamy serdecznie
  Ekipa z kw@dransa

 35. avatar Emilia powiedział:

  Cieszymy się, że możemy wziąć udział w kolejnej akcji blogowej Tour de blogi. Czekamy na Wasze pomysły. Aktywni na blogu i w realu z Wołczyna:http://blogiceo.nq.pl/wolczyn2015/

 36. avatar szkola2zero powiedział:

  Bardzo się cieszę, że bierzecie udział w nowej akcji :) Widziałam już kilka blogów, na których znajdują się opisy wycieczek marzeń. Myślę, że możecie wyruszać na poszukiwanie grupy, dla której przygotujecie wycieczkę po Waszej okolicy. Jak tylko wykonacie całe zadanie, dajcie mi znać w komentarzu – przyznam Wam wtedy odznakę akcyjną :)

  Pozdrawiam
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0

 37. avatar Wioletta powiedział:

  Cieszymy się, że dołączyliśmy do akcji blogowej. Czekamy na Wasze pomysły.
  „Mali blogerzy” z Lubania : http://blogiceo.nq.pl/maliblogerzy/2016/04/18/wycieczka-naszych-marzen-akcja-blogowa/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge