Aktywnie z TIK – zielona odznaka dla uczniów z doświadczonych szkół

4sciezki_2Jeśli prowadzisz blog, a Twoja szkoła uczestniczy w Szkole z Klasą 2.0 kolejny raz, w II semestrze masz szansę zdobyć zieloną odznakę „Aktywnie z TIK”. Zdobycie tej odznaki jest szczególnie ważne wtedy, gdy Twoja szkoła stara się o Certyfikat 2.0, a na żadnym z blogów prowadzonych w Twojej szkole nie ma niebieskiej odznaki „Uczymy się z TIK” za I semestr. Nic straconego – wystarczy jedna zielona odznaka na szkołę [na jednym blogu]! Zatem – do dzieła! 

aktywniezTIK13-14

Odznakę „Aktywnie z TIK” będziemy przyznawać tym blogerom i blogerkom, którzy na swoim blogu opowiedzą o tym, jak wspólnie z nauczycielem realizują jedną z 4 ścieżek edukacyjnych. Ścieżkę wybiera nauczyciel [na pewno już dawno to zrobił], ale uczniowie na pewno bardzo dużo mogą opowiedzieć o tym, jak działali w danej ścieżce. Są nimi:

projekt

PROJEKT EDUKACYJNY – w którym uczniowie działają grupie i wspólnie pracują nad jakimś ciekawym dla nich tematem, np. naukowym, artystycznym, społecznym.
!!! CO ZAMIEŚCIĆ NA BLOGU, ABY ZDOBYĆ ODZNAKĘ?

eye-icoNajciekawsze wpisy dotyczące opisów projektu na blogu zbieramy także na TABLICY „Projekty okiem blogerów” - zaglądajcie na nią koniecznie! 

ufon

UFON, czyli uczniowskie forum naukowe – w której uczniowie uczą się jak ciekawie opowiadać historie przed publicznością [na różne tematy, również naukowe], ćwiczą umiejętności, które przydają się podczas wystąpień publicznych.
!!! CO ZAMIEŚCIĆ NA BLOGU, ABY ZDOBYĆ ODZNAKĘ?

eye-icoNajciekawsze wpisy dotyczące opisów ufonów na blogu zbieramy także na TABLICY „Uczniowskie forum naukowe okiem blogerów” - zaglądajcie na nią koniecznie!

odwrocona lekcja

ODWRÓCONA LEKCJA – w której uczniowie wspólnie z nauczycielem uczą się inaczej. Inaczej, czyli jak? Odwrócona lekcja polega na tym, że w domu uczniowie uczą się teorii [materiały przygotowuje nauczyciel], po to, by na lekcji sprawdzić, jak teoria ma się w praktyce – przećwiczyć to, czego dowiedzieli się w domu.
!!! CO ZAMIEŚCIĆ NA BLOGU, ABY ZDOBYĆ ODZNAKĘ?

eye-icoNajciekawsze wpisy dotyczące opisów projektu na blogu zbieramy także na TABLICY „Odwrócona lekcja okiem blogerów” - zaglądajcie na nią koniecznie!

uczymy

UCZYMY INNYCH – kiedy to uczniowie stają się nauczycielami i to oni uczą innych, młodszych lub starszych.
!!! CO ZAMIEŚCIĆ NA BLOGU, ABY ZDOBYĆ ODZNAKĘ?

eye-icoNajciekawsze wpisy dotyczące opisów projektu na blogu zbieramy także na TABLICY „Uczymy innych okiem blogerów” - zaglądajcie na nią koniecznie!

 

 

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11, Szkoła z Klasą 2.0 IV edycja z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

9 Responses to Aktywnie z TIK – zielona odznaka dla uczniów z doświadczonych szkół

 1. karola33 karola33 powiedział:

  :)

 2. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  Czekamy zatem na kolejny opis :)

  Magda
  SzK 2.0

 3. avatar nike24 powiedział:

  ZAPRASZAM DO ODWIEDZENIA OPISU NASZEGO PROJEKTU EDUKACYJNEG0 NA STRONIE: klimatycznisympatyczni2c.republika.pl
  ORAZ ZACHĘCAMY DO TAKICH DZIAŁAŃ.OD NAS TEŻ COŚ SIĘ NALEŻY ŚRODOWISKU.
  Magda

 4. avatar klasa3a powiedział:

  Na naszym blogu został zamieszczony wpis o odwróconej lekcji. Oto link: http://blogiceo.nq.pl/klasa3/2014/03/30/odwrocona-lekcja/.
  Zapraszamy!

 5. Natalaaa mimi powiedział:

  Mam nadzieję, że starczy na zieloną odznakę :)
  Pozdrawiam i zapraszam: http://blogiceo.nq.pl/paulainata/?p=348

 6. avatar radgoszczanie powiedział:

  Na naszym blogu zaczeliśmy opisywać haft matematyczny którego nauczyliśmy się kilka tygodni temu.Wszysc bardzo zaangażowali się w ciekawe zajęcie któte przede wszystkim uczy nas cierpliwości.Od kilku dni widnieją już nasze prace na blogu.Serdecznie zapraszam do nas. http://blogiceo.nq.pl/radgoszczanie/

 7. inter_michal inter_michal powiedział:

  Na naszym blogu pojawiły się już UFoNy. Uporządkowałem trochę nasze wpisy z przygotowań i ćwiczeń. Zapraszam: http://blogiceo.nq.pl/interpaczka2/odznak/aktywnie-z-tik/
  Pozdrawiam
  Michał
  inter_michal ostatnio opublikował..Dwa kółka – moja pasja. UFoN.My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge