Biblioteki nocą

NOC BIBLIOTEK_logo_kolor_rgb

Od początku tej edycji Szkoły z Klasą 2.0 w szkołach dzieje się wiele wspaniałych czytelniczych akcji. Możecie przeczytać o nich między innymi na naszym blogu w dziale Czytamy. Szkoły wpadły m.in. na pomysł zapraszania uczniów na wspólne, nocne czytanie książek. Teraz biblioteki szkolne mają możliwość włączyć się w ogólnopolską akcję „Noc Bibliotek” i zaprosić uczniów, nauczycieli, rodziców i mieszkańców okolic na noc pełną atrakcji.

Nocy Bibliotek to impreza promująca czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać, podczas której w atrakcyjny i ciekawy sposób zostaną zaprezentowane ich zbiory oraz oferta edukacyjno-kulturalna. Akcja odbędzie się w sobotę 30 maja 2015 r. w bibliotekach publicznych i szkolnych w całej Polsce.

Jeżeli chcecie zgłosić Waszą szkolną bibliotekę do udziału w tym wydarzeniu, zapraszamy do wypełnienia specjalnego formularza. Aby sprawdzić, czy w Waszej okolicy któraś z bibliotek włączyła się w akcję, możecie spojrzeć na Mapę Nocy Bibliotek – łatwo z niej przejść do zapowiedzi wydarzeń w bibliotekach.

Nocy Bibliotek będzie towarzyszyć akcja Przynieś książkę do biblioteki – biblioteki zgłaszają podczas rejestracji książki poszukiwane przez czytelników, a odwiedzający mogą przekazywać już przeczytane pozycje ze swoich zbiorów.

Wszystkie informacje oraz inspiracje dotyczące organizacji Nocy Bibliotek, a także kontakt do Organizatorów akcji znajdziecie na stronie wydarzenia: www.nocbibliotek.org.

Patronem honorowym akcji jest Minister Edukacji Narodowej.

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge