Blog grupowy – jak go założyć?

Blogi  w naszym programie można prowadzić na 3 sposoby:

fot. Jiheffe, Flickr, CC BY-NC-ND 2.0

1) samodzielnie;

2) w kilka osób (max 6 osób), ale korzystając z tego samego loginu i hasła;

3) w kilka osób (max 6 osób), korzystając z różnych loginów i haseł.

To do Was należy decyzja, którą drogę wybierzecie. Zastanówcie się zatem wspólnie z nauczycielem, która opcja najbardziej pasuje do Was, jak lubicie pracować – w grupie, czy indywidualnie – oraz jak będziecie prowadzić blog.

  • Jeśli chcesz prowadzić blog samodzielnie lub z kolegą, ale będziecie korzystać z jednego loginu i hasła załóżcie jeden blog. Założysz go w 3 krokach, których dokładny opis znajdziesz pod tym linkiem.

  • Jeśli zaś chcecie prowadzić jednego bloga w kilka osób (max 6) i każdy z Was chciałby logować się na niego z osobnego loginu i hasła wykonajcie następujące 4 kroki:

1. Wybierzcie spośród siebie lidera – najlepiej kogoś, kto jest biegły w pracy z komputerem.
2. Każda osoba z Waszego blogowego zespołu musi przejść rejestrację, czyli krok 1 i 2 w instrukcji, która znajduje się tutaj.

3. WAŻNE!!! 2 pierwsze punkty z 3 kroku instrukcji (zobacz) wykonujecie wszyscy, a TYLKO Wasz lider wykonuje dodatkowo punkty 3 i 4 – czyli jako jedyna osoba z zespołu zakłada blog.
4. Po założeniu przez lidera bloga trzeba wysyłać maila do koordynatora blogów uczniowskich Szkoły z klasą 2.0 na adres: blogi2zero@gmail.com w treści wpisując:

  • Imię i nazwisko oraz login lidera Waszego blogowego zespołu;
  • Link do bloga założonego przez lidera;
  • Imiona i nazwiska oraz loginy z Edutuby osób, które są członkami zespołu blogowego.
    Tego maila wysyła do nas Wasz lider lub nauczyciel.

Dopiero wtedy będziemy mogli nadać wszystkim osobom uprawnienia do logowania się i prowadzenia bloga. Dzięki temu będziecie się logować z różnych loginów na jeden blog i w dowolnym miejscu publikować na nim wpisy i blogować.

Blogów przybywa codziennie – cieszymy się bardzo i prosimy o więcej!!! :D

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11, Szkoła z klasą 2.0 II edycja z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge