Blogerze! Blogerko! Moderuj komentarze!

Moderowanie komentarzy to bardzo dobry blogowy nawyk. Starajcie się regularnie moderować komentarze, które otrzymujecie, ponieważ wiele z komentarzy już macie na blogach, ale czekają na Waszą akceptację. To do Was, właścicieli blogów, należy decyzja, czy komentarz ma się pokazać pod wpisem, czy nie, który komentarz pochodzi z zaufanego źródła, a który nie i czy powinien od razu trafić do Spamu lub Kosza. Może zdarzyć się też tak, że komentarz niesłusznie automatycznie wpadnie do Spamu, dlatego trzeba trzymać rękę na pulsie i mądrze moderować komentarze :) Co jest ważne?

1. Zajrzyjcie do przygotowanej przez nas pomocy: Komentarze: jak je ustawić i moderować? i ustawcie swój blog w części Dyskusja tak, jak proponujemy. Szczególną uwagę zwróćcie na punkty: zanim komentarz zostanie opublikowany „Administrator musi zawsze zaakceptować komentarz” (jeśli ta opcja nie jest zaznaczona, wtedy wszystkie komentarze od razu są widoczne pod wpisami!) oraz inne ustawienia komentarza: „użytkownicy muszą być zarejestrowani i zalogowani, aby móc komentować” (to ustawienie uniemożliwi komentowanie osobom, które nie mają konta na Edutubie).

2. Po każdym zalogowaniu na blog, zwróćcie uwagę na menu po lewej stronie  i na część „Komentarze”:

Jeśli jakiś komentarz czeka na Waszą akceptację, wtedy przy przycisku „Komentarze” widoczny jest numerek, który oznacza liczbę komentarzy, których jeszcze nie widziałeś/aś. Oto przykład:

3. Warto wtedy kliknąć w przycisk (także wtedy jeśli nie wyświetla się numerek) i przejść do widoku Edytuj komentarze:

Zwróćcie uwagę na zaznaczony fragment: Oczekujące – wymagają Waszej akceptacji lub odrzucenia, Zatwierdzone, czyli wszystkie, które do tej pory zaakceptowaliście, Spam – czyli komentarze śmieci, które sami tam umieściliśmy (bo na to zasługiwały). Zdarza się, że do Spamu trafiają całkiem fajne komentarze od naszych kolegów. Można to sprawdzić, ale na pewno nie należy klikać w komentarze (ani w linki w nich!), które wydają nam się „dziwne” lub są napisane w obcym języku. Kosz – to wiadomo, do kosza wpadają wyrzucone.

4. Jak moderować komentarze?
pod każdym komentarzem znajdują się przyciski:
Akceptuj/Cofnij akceptację
|Odpowiedz|Szybka edycja|Edytuj|Spam|Kosz

Przyciski te pozwalają na szybkie moderowanie, czyli zarządzanie otrzymanymi komentarzami.Wypróbujcie je!

Zatem MODERUJCIE KOMENTARZE na swoich blogach! :D

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Pomoc techniczna na blogach, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11, Szkoła z klasą 2.0 III edycja z tagami: , . Dodaj do zakładek ten link.

11 Responses to Blogerze! Blogerko! Moderuj komentarze!

 1. avatar Anatolka powiedział:

  Ja też lubię dostawać komentarze :D

 2. avatar Albert powiedział:

  Przydatny wpis, lecz dla mnie każdy jeden komentarz jest takim jakby małym sukcesem, że sprawdzam codziennie czy nie ma nowego komentarza.
  Albert ostatnio opublikował..OX – dziennikarskie wyzwanieMy Profile

 3. Aleksandra cho2001 powiedział:

  Poradnik dla początkujących blogerów.

  Kiedyś, jak otrzymałam komentarz, nie wiedziałam co z tym zrobić. Kompletnie nie wiedziałam o co chodzi z tym akceptowaniem, odrzucaniem. Próbowałam metodą prób i błędów. Teraz wiem.

  Lubię moderować komentarze, ale tylko wtedy, gdy mają błędy np. ortograficzne. Przyrzekłam sobie, że nigdy nie będę moderować komentarzy pod względem treści. Czyli np. ktoś mówi, że coś tam mu się nie podoba, a ja przekręcam, że mu się podoba.

  Zapraszam na mój blog: http://blogiceo.nq.pl/szkolazplusem/

 4. Daj znać: Włącz licznik i pokaż jak aktywnie komentujesz. Odznaka w kolorze czerwonym atakuje! :) » Blog programu Szkoła z klasą 2.0

 5. Daj znać: Dzięki komentarzom też się uczymy | TIK na polskim

 6. avatar kacpermaciejewki powiedział:

  Ja używał Askiment (darmowy) i tym międzyinnymi chronię swojego bloga ;) . PingBack to też fajne rozwiązanie, lecz nigdy z niego nie skorzystałem.

  Pozdrawiam i zapraszam na mojego bloga: http://blogiceo.nq.pl/spolecnosca/

 7. avatar 0ola1 powiedział:

  Dobra instrukcja dla początkujących blogerów :D
  Tak właściwie akceptowanie komentarzy sprawia mi większą radość niż robienie wpisów :)
  0ola1 ostatnio opublikował..Zadanie TIKMy Profile

 8. Dziękujemy za informacje dotyczące sygnału pingback.
  Dzisiaj otrzymaliśmy taką wiadomość, nie wiedzieliśmy, czy to zatwierdzić:)
  Teraz już wszystko jasne!
  Pozdrawiamy , Trzeci@ki
  Trzeci@ki z SP1 w Piszu ostatnio opublikował..TIK i instrukcja karmnika:)My Profile

 9. Daj znać: Szkoła z klasą 2.0

 10. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  Hej :) to bardzo ciekawe pytanie :)
  sygnał pingback to taki mechanizm na blogach, który umożliwia „śledzenie” cytowania (linowania) naszych wpisów na innych blogach. Czyli jeśli ktoś powołał się na nasz wpis na swoim blogu wtedy mechanizm ten (zwany fachowo protokołem pingback) wysyła tzw. ping (sygnał) na nasz blog, że taki fakt miał miejsce.

  Jeśli pojawi się w postaci komentarza, w którym będzie link do bloga, który o nas napisał wtedy oznacza to, że zadziałał mechanizm Trackback i znajdziemy w nim wtedy fragment z wpisu tego bloga, który powołał się na nasz wpis.

  Czyli pingback – dostajemy tylko sygnał, że ktoś nas zacytował
  trackback – dostajemy komentarz z innego bloga z fragmentem tego cytowanego wpisu.

  Ustawienia pingback i trackback znajdują się właśnie w części Dyskusja, którą opisujemy tutaj…

 11. avatar sp_zabrzeg powiedział:

  Sprawdzam zawsze czy nie ma jakiś błędów. Mam pytanie:
  Co znaczy „sygnał pingback”?

  http://blogiceo.nq.pl/radoscinnym/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge