Blogują o projektach!

fot. Capture Queen, Flickr, CC BY 2.0

Sezon projektowy w pełni – na blogach pojawia się coraz więcej planów na projekty, ale też konkretnych działań. Oto kilka przykładów prosto z blogów Szkoły z klasą 2.0:

Portugalczycy w Opalenicy!

„Od pewnego czasu tworzymy przewodnik po naszym miasteczku, gdyż w tym roku nasza miejscowość będzie jednym z kurortów na EURO i przyjedzie do nas drużyna piłkarska z Portugalii. Jeszcze nie wszystkie prace są dokończone, ale zapowiada się interesująco. Zaczynało się to od tego, że na początek podzieliliśmy się na kilku osobowe grupy i dostaliśmy przydział. To znaczy każdy z nas wybierał co będzie robił i umawialiśmy się między sobą.” - piszą na Opalenickim blogu Ada, Marta i Marianna ze Szkoły Podstawowej z Opalenicy. Projekt robi wrażenie, jesteśmy bardzo ciekawi jak będzie się rozwijał – poprosimy o więcej opisów działań! :)

Spacerkiem po Heiloo

„Jesteśmy uczniami klas piątych i czwartych a zarazem uczestniczymy w kółku informatyczno-fotograficznym którego opiekunem jest pan Grzegorz Sitarz. Na kółku obecnie realizujemy projekt ,,Spacerkiem po Heiloo” w którym opisujemy historie poszczególnych zabytków znajdujących się w parku lub jego okolicach.”

Taki projekt realizuje 5 dziennikarzy i fotografów, redaktor naczelny i webmaster blogowy, czyli… Natalia, Patrycja, Rafał, Miłosz, Dawid i Artur ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach. Mają rozpisane cele, zadania, terminy… zapowiada się  baaardzo ciekawe zadanie badawcze. Przed nimi jeszcze sporo pracy i mamy nadzieję, że blogowy webmaster nie pozwoli nam się nudzić :) Czekamy też na odczarowanie tajemniczo brzmiącej nazwy „Heiloo” ;) Zapraszamy na blog Kółko Informatyczno-Fotograficzne.

Szczypiorniak!

„Nasz projekt nosi tytuł „Szczypiorniak” i dotyczy historii i osiągnięć piłki ręcznej w Polsce, w naszym mieście  - Tarnowie i w naszej szkole. Jesteśmy uczniami klasy piątej i część z nas trenuje piłkę ręczną. Nasza wychowawczyni  i nauczycielka historii – opiekun projektu – też kiedyś grały w piłkę ręczną.  Także niektórzy z  rodziców byli uczniami naszej szkoły i grali w ręczną.”

Kuba, Szymon, Dominika i Klaudia ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Tarnowie postanowili przybliżyć nam i przede wszystkim uczniom szkoły, historię szczypiorniaka w Polsce i w ich rodzinnym mieście. Jak się okazuje szkoła ma bogatą tradycję w tej dyscyplinie sportu. Wpis „Moja mama grała w piłkę ręczną!” jest cudowny! Koniecznie go przeczytajcie i skomentujcie :) Naszą uwagę zwróciły również kapitalnie użyte karta projektu i karty działania :) Wspaniale uzupełniają blog. Brawo! Nie są jeszcze uzupełnione do końca, bo projekt jest przecież w trakcie realizacji, ale dajemy głowę, że w odpowiednim czasie  będą. Trzymamy kciuki!

Projekt – Podcast!

„Zbieramy materiały do naszego podcastu o Marku Kamińskim i Janie Meli. Wykorzystujemy do tego google dokumenty. W tym programie najlepsze jest to, że można na nim pracować w kilka osób jednocześnie.”

Nieźle! google dokumenty są wyjątkowo pomocne w pracy nad projektem :) Polecamy je wszystkim uczniom i nauczycielom! A kto odkrywa ich zalety w swoim projekcie? Mateusz, Piotrek i Mateusz ze Szkoły Podstawowej nr 41 w Szczecinie. Chłopaków chcemy pochwalić za rozpisanie karty projektu i karty działania, a także za ciekawostki na tematy związane z biegunami – warto do nich zajrzeć i dowiedzieć się np. dlaczego na biegunie jest tak zimno? Autorzy odsyłają też do źródeł – strony znanego polarnika Marka Kamińskiego. Polecamy!

 

A jaki projekt Wy realizujecie?

Na jaki temat? Pochwalcie się swoimi pomysłami w komentarzach :D Wypowiedzcie się też w naszej projektowej sondzie (znajdziecie ją także w menu po lewej stronie).

Nasz projekt 2.0 zaliczymy do kategorii:

wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...

Jak opisywać projekty na blogu podpowiadamy tutaj - poznajcie tę stronę koniecznie! 

 

_________________________________

fot. Capture Queen, Flickr, CC BY 2.0

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Polecane blogi_archive, Pomysły na projekt z TIK, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11, Szkoła z klasą 2.0 II edycja z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

One Response to Blogują o projektach!

  1. Daj znać: Brawo blogiści ! - Na TIK-owym szlaku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge