Czy macie swoje ulubione blogi?

ulubioneCzy wędrując po blogach założonych w Szkole z Klasą 2.0 i zostawiając na nich komentarze znaleźliście takie witryny, które bardzo Wam się spodobały i teraz często do nich wracacie? Jeżeli tak, to chcielibyśmy pokazać Wam wspaniałe narzędzie, który umożliwi Wam zaprezentowanie Waszych ulubionych blogów w ciekawy sposób :) Jest to widżet Ulubione blogi. Poniżej pokażemy Wam, jak łatwo dodać go na swojego bloga. 

Zanim dodamy widżet na bloga, należy stworzyć listę Waszych ulubionych blogów założonych na platformie blogów CEO (wszystkie blogi, których adres URL rozpoczyna się od http://blogiceo.nq.pl/). W tym celu, w menu bocznym kokpitu bloga, należy znaleźć dział Ulubione blogi  ulubioneblogi5. Po kliknięciu w ten dział otworzy się strona, która umożliwi dodawanie blogów do specjalnej listy. Aby dodać blog do ulubionych, należy w okienko wpisać część adresu, która znajduje się po http://blogiceo.nq.pl/, a następnie kliknąć przycisk Dodaj do ulubionych. W ten sposób otrzymujemy listę, którą możemy modyfikować dodając kolejne blogi lub je z niej usuwając.

ulubioneblogi1

Po stworzeniu listy ulubionych blogów możemy już dodać widżet na bloga. Aby to zrobić, należy przejść do menu Wygląd -> Widgety znajdującego się w pasku bocznym kokpitu bloga, a następnie odszukać tam widżet Ulubione blogi i kliknąć przycisk Dodaj  ulubioneblogi2.

ulubioneblogi3

Otworzy Wam się okno edycji widżetu, w którym można zmienić tytuł poprzedzający listę blogów, a także wybrać miejsce na blogu, w którym ma się wyświetlić widżet.

 

 

Po kliknięciu przycisku Zapisz widżet, lista ulubionych blogów pojawi się na blogu w wybranym przez Was miejscu.

ulubioneblogi4

******************************************************

Zachęcamy Was do stworzenia własnej listy ulubionych blogów i zamieszczenia jej na Waszych blogach. Jeżeli jeszcze nie znaleźliście fajnych blogów to najwyższa pora, żeby wybrać się na ich poszukiwania! Tutaj znajdziecie wyszukiwarkę tegorocznych blogów. :)

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z Klasą 2.0 V edycja z tagami: , , . Dodaj do zakładek ten link.

8 Responses to Czy macie swoje ulubione blogi?

 1. Teresa Teresa Bobowska powiedział:

  Pani Aneto – przeczytać – to za mało – najlepiej jeszcze obejrzeć, posłuchać, ale my się dopiero nagrywania uczymy :)
  Pozdrawiam.
  Teresa Bobowska ostatnio opublikował..15 mln dotacji na zakup książek – optymistyczne wieści :) My Profile

 2. avatar szkola2zero powiedział:

  Pani Tereso! Blog zamiast hospitacji to również świetny pomysł :) Po co wizytacje na lekcji skoro o wszystkim można przeczytać na blogu!

  Pozdrawiam
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0

 3. Teresa Teresa powiedział:

  Blog zamiast teczki z gumka – powiedziała moja kol. M. Janik a ja proponuję, z przymrużeniem oka – blog zamiast hospitacji ;)

 4. gimnazjakop.pl gimnazjakop.pl powiedział:

  Dziś szczególna rocznica. zapraszamy do lektury wpisu na naszym blogu
  http://blogiceo.nq.pl/dzienniczek/2015/01/27/dyskryminacji-mowimy-nie-odkrywamy-tajemnice-historii/

 5. Mariola Grzybowska Mariola powiedział:

  Dzięki za podpowiedź! Nasza lista ulubionych blogów już powstała, ale na pewno będziemy ją modyfikować!
  Pozdrawiam Mariola :) I moja próba nowego dla mnie narzędzia TIK

 6. avatar szkola2zero powiedział:

  Bardzo się cieszę, że spodobał Wam się ten widżet :) Listę można uzupełniać w kokpicie bloga w menu bocznym Ulubione blogi. Tam można dodawać nowe blogi lub usuwać je z listy.

  Pozdrawiam
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0

 7. gimnazjakop.pl gimnazjakop.pl powiedział:

  Brakowało mi podpowiedzi. Lista ulubionych blogów powstaje :) W którym miejscu można ją wzbogacać o nowe blogi?

 8. monikakubica monikakubica powiedział:

  A pewnie, że mamy :) Ja mam dodaną stronę Blogi, ale wolę taki widżet, więc dziękuję za ten wpis, bo zapomniałam jak go się tworzy :) pozdrawiam :)
  monikakubica ostatnio opublikował..Sześciokąty i trójkąty czyli co musicie o nich wiedzieć?My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge