Czy uczniowie słuchają muzyki klasycznej?

Jak zaciekawić uczniów muzyką klasyczną? Jak zainspirować do rozmowy o znaczeniu Mozarta, Bacha, czy Bethovena dla współczesnej muzyki? Oto jedno z innowacyjnych rozwiązań:

 YouTube Preview Image

Co o tym myślicie? Czy taki sposób poznawania dzieł klasyków muzyki byłby dla Was ciekawy? Na Wasze opinie czekamy w komentarzach :D

 

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11, Szkoła z klasą 2.0 III edycja z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

8 Responses to Czy uczniowie słuchają muzyki klasycznej?

 1. avatar jakuwal powiedział:

  OWSZEM SŁUCHAJĄ… CHOCIAŻ OFICJALNIE SIĘ NIE PRZYZNAJĄ (TAK JAK DO DISCO -POLO- OFICJALNIE NIKT, A WSZYSCY ŚPIEWAJĄ). WASZ POMYSŁ JEST CIEKAWY, PODOBA MI SIĘ, MOŻE ROZBUDZIĆ ZAINTERESOWANIA MUZYCZNE

 2. djn djn powiedział:

  Jestem słuchaczką szkoły dla dorosłych. Kiedyś w szkole podstawowej poszłam z nudów do Katedry Białostockiej a tam był koncert muzyki klasycznej grany na organach. I do dnia dzisiejszego już mi tak zostało że jak usłyszę muzykę organową to ciężko mnie by było nawet teraz oderwać od tej przyjemności.Co raz się usłyszy i przyciągnie uwagę to zostaje już jako pasja do końca życia, tak jest w moim przypadku.
  Pozdrawiam serdecznie z Białegostoku
  PS.Prowadzę blog „HISTORIA Z KLASĄ”
  JUSTYNA

 3. avatar Mp3 Free powiedział:

  Polecam ten blog ;) !

 4. avatar Download Mp3 powiedział:

  Super ! nie wiedziałem :) !
  Download Mp3 ostatnio opublikował..Beattraax – Freak It (R. Gianni ‚Deadmau5 Style’ Remix)My Profile

 5. farabaracirafaratonga farabaracirafaratonga powiedział:

  Ahhhh, genialne! Widzę, że ktoś wpadł na fajny pomysł. :) Ten sposób poznawania dzieł klasyków muzyki z pewnością jest ciekawy dla wielu osób. Ja osobiście bardzo lubię muzykę klasyczną i często jej słucham.

  :D
  farabaracirafaratonga ostatnio opublikował..Uczymy innych :) My Profile

 6. Trzeci@ki z SP1 w Piszu Trzeci@ki z SP1 powiedział:

  Kapitalny sposób poznawania dzieł klasyków muzyki ;)
  OPPAN GANGNAM STYLE wart obejrzenia!
  Super ;)
  Pozdrawiamy
  Trzeci@ki z SP1 ostatnio opublikował..Uczymy innych- część IIIMy Profile

 7. Aleksandra cho2001 powiedział:

  Bardzo ciekawe…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge