Działamy z TIK – zielona odznaka dla uczniów z nowych szkół

projektJeśli prowadzisz blog, a Twoja szkoła uczestniczy w Szkole z Klasą 2.0 pierwszy raz, w II semestrze masz szansę zdobyć zieloną odznakę „Działamy z TIK”. Zdobycie tej odznaki jest szczególnie ważne wtedy, gdy Twoja szkoła stara się o Certyfikat 2.0, a na żadnym z blogów prowadzonych w Twojej szkole nie ma niebieskiej odznaki „Uczymy się z TIK” za I semestr. Nic straconego – wystarczy jedna zielona odznaka na szkołę [na jednym blogu]! Zatem – do dzieła! dzialamy13-14Odznakę „Działamy z TIK” będziemy przyznawać tym blogerom i blogerkom, którzy na swoim blogu opowiedzą o tym, jak wspólnie z nauczycielem realizują projekt edukacyjny. Projekty mogą mieć różne tematy [naukowe, artystyczne, społeczne], ale ważne, żeby pracowała nad nim grupa uczniów. Prawdziwy projekt uczy współpracy, odpowiedzialności za wykonywane zadania, zbierania informacji i wybierania najważniejszych, a także prezentacji efektów pracy przed publicznością. Warto, aby projekt czemuś lub komuś służył, by jego efekty były przydatne nie tylko uczniom, którzy nam nim pracowali, ale także innym.

CO ZAMIEŚCIĆ NA BLOGU, ABY ZDOBYĆ ODZNAKĘ?

bulbZachęcamy także do przeczytania wpisu „Projekt na blogu”, który podpowie jak na blogu stworzyć prawdziwą kronikę projektu.

eye-icoNajciekawsze wpisy dotyczące opisów projektu na blogu zbieramy także na TABLICY „Projekty okiem blogerów” – zaglądajcie na nią koniecznie!

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11, Szkoła z Klasą 2.0 IV edycja z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

7 Responses to Działamy z TIK – zielona odznaka dla uczniów z nowych szkół

 1. karola33 karola33 powiedział:

  Pomysły sa świetne!

 2. karola33 karola33 powiedział:

  Super! :)

 3. avatar karola10304 powiedział:

  Prosimy o przejrzenie naszego bloga, gdyż został bardzo starannie przez nas uzupełniony. Mamy nadzieję, że to wystarczy, aby zdobyć zieloną odznakę – to dla nas bardzo ważne! :) Jeśli czegoś brakuje prosimy
  o pozostawienie komentarza ;)

 4. avatar Joaw powiedział:

  WITAM! MOI UCZNIOWIE Z KLASY TRZECIEJ PROWADZĄ 2 BLOGI .JEDNA GRUPA ZDOBYŁA JUZ 4 ODZNAKI W TYM ZIELONĄ A DRUGA 2 ODZNAKI I TEŻ 1 ZIELONĄ . JESTEM BARDZO DUMNA Z NICH, SZKODA TYLKO, ŻE JUŻ ICH ODDAJE.SĄ TO UCZNIOWIE BARDZO PRACOWICI A PROWADZENIE BLOGÓW TO DLA NICH WIELKA FRAJDA I PRZYJEMNOSĆ. POZDRAWIAM SERDECZNIE! JOANNA

 5. avatar Grzegorz Sawoński powiedział:

  Zapraszamy na naszego bloga http://blogiceo.nq.pl/nedzaklasasportowa/
  efekty pracy za nami
  pozdrawiamy

 6. Małgorzata Janik Małgorzata Janik powiedział:

  Witam! Bardzo cenna jest dla nas informacja z terminem, bo uczniowie często pytają, kiedy mogą zobaczyć zieloną odznakę :) Teraz wiemy i … zakasujemy rękawy.
  Pozdrawiamy serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge