Festiwalowy szał, czyli jak uczycie (się) w SzK 2.0

Koniec roku szkolnego to okres, kiedy w szkołach odbywa się wiele ciekawych imprez. W szkołach z klasą jedną z nich jest Festiwal 2.0. Od jakiegoś czasu na blogach pojawiają się relacje z tego wydarzenia, a my postanowiliśmy zebrać najciekawsze z nich w jednym wpisie. :) Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy!

Międzyprogramowy festiwal w Gdyni

czytanienakreca4
blogiceo.nq.pl/czytanienakreca

W Szkole Podstawowej nr 23 w Gdyni połączono podsumowanie działań w dwóch programach: Szkole z Klasą 2.0 oraz WFie z Klasą. Podczas festiwalu można było wziąć udział w międzyklasowym konkursie na Cyfrowego Komandosa, obejrzeć pokazy UFoNów, a także odwiedzić stanowiska uczniowskie, na których zostały zaprezentowane efekty pracy w różnych ścieżkach edukacyjnych. Dla wszystkich miłośników sportu przygotowano liczne zabawy oraz rozgrywki sportowe. Więcej na temat tego festiwalu przeczytacie na blogu Czytanie nakręca :) Blog Szkoły Podstawowej nr 23 w Gdyni.

Rodzinny festiwal w Wejherowie

malinaukowcy4
blogiceo.nq.pl/malinaukowcy

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wejherowie festiwal był prawdziwym szkolnym świętem. Na podwórku przed budynkiem swoje stanowiska rozłożyli uczniowie szkoły podstawowej oraz liceum, a efekty ich prac oglądali rodzice, dziadkowie oraz inni zaproszeni goście. Podczas imprezy uczniowie z bloga Naukowcy z SP11 czytają i odkrywają zaprezentowali działania ze ścieżki uczymy innych. Na ich stanowisku każdy mógł poćwiczyć swój mózg i zmierzyć się różnymi łamigłówkami, labiryntami i krzyżówkami ;) Każdy uczestnik festiwalu mógł również wziąć udział w loterii fantowej, obejrzeć pokaz straży pożarnej oraz wystąpienia szkolnego chóru.

Otwarty festiwal w Tarnowie

odkrywamy4
blogiceo.nq.pl/odkrywamy

Na pomysł połączenia Festiwalu 2.0 z Dniem Otwartym wpadli nauczycieli i uczniowie z V Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. W ten oto sposób swoje działania zaprezentowali gimnazjalistom z innych szkół i zachęcili ich do nauki w swoim liceum. Gimnazjaliści mogli zobaczyć wirtualne laboratoria fizyczne, wziąć udział w doświadczeniach i badaniach z nauk przyrodniczych, a także odwiedzić szkolną bibliotekę, w której członkowie Klubu Przyjaciół Książki przygotowali aktywności związane z czytaniem. Swoje działania licealiści z Tarnowa zaprezentowali na blogu Co u nas słychać? V LO Tarnów. Koniecznie tam zajrzyjcie!

Marsjański festiwal w Rybniku

pegazik27
blogiceo.nq.pl/pegazik2

Fotograficzne zagadki, prezentacja UFoNów, ptasie gry to tylko część z atrakcji, w których można było wziąć udział podczas Festiwalu 2.0 w w Rybniku. W Szkole Podstawowej nr 20 można też było uczestniczyć w odkrywaniu tajemnic kodów QR, a największą popularnością cieszyło się budowanie marsjańskich lądowników. Pojazdy wraz z kosmonautami – surowymi jajkami – od razu wykonywały swój pierwszy, próbny lot. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego festiwalu to koniecznie zajrzyjcie na bloga Peg@zik.

 

A jak wyglądał Festiwal 2.0 w Waszej szkole? Z chęcią o tym przeczytamy  :)

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z Klasą 2.0 V edycja z tagami: , . Dodaj do zakładek ten link.

2 Responses to Festiwalowy szał, czyli jak uczycie (się) w SzK 2.0

 1. avatar szkola2zero powiedział:

  Każdy Festiwal, nawet taki w skromniejszej oprawie, jest bardzo dobrym podsumowaniem programu. Jestem pewna, że w Waszej szkole ta impreza była nie lada wydarzeniem :)

  Pozdrawiam
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0

 2. j.waszkowskagmail.com j.waszkowskagmail.com powiedział:

  Nasz Festiwal miał skromniejszą oprawę, niż opisane w poście, ale i tak jesteśmy dumni z tego, co udało się pokazać (http://blogiceo.nq.pl/taktika/2015/05/21/festiwal-projektow/). :)
  j.waszkowskagmail.com ostatnio opublikował..Powtórki na platformieMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge