Google Science Fair 2014 – Twoja kolej, by zmieniać świat

googlesciencefairWyobraźcie sobie, że możecie zmienić Waszą pasję w coś, co odmieni świat. Tak właśnie było w przypadku tysięcy nastolatków, którzy dotychczas wzięli udział w Google Science Fair – corocznym konkursie, którego pierwsza edycja odbyła się w 2011 r. Ci uczniowie postawili sobie za cel rozwiązanie paru z największych problemów współczesnego świata i szukali odpowiedzi na pytania, m.in.: jak zapobiegać grypiejak pokonać rakajak stworzyć rękawicę zwiększającą możliwości ruchu w formie egzoszkieletujak skonstruować latarkę działającą bez bateriijak wyprodukować tworzywa sztuczne ze skórek od bananów oraz starali się odkryć sposób na zapobieganie głodowi w Afryce.

Przyszedł czas, by znowu stawić czoła wyzwaniom nauki, dlatego zapraszamy uczniów w wieku 13-18 do zgłaszania swoich genialnych pomysłów do czwartej edycji Google Science Fair, którego partnerami są Virgin GalacticLEGO EducationNational Geographic i Scientific American oraz jego polskie wydanie - Świat Nauki. Wszystko, czego potrzebujecie, aby zgłosić się do konkursu, to ciekawość i dostęp do internetu. Projekty możecie umieszczać na stronie googlesciencefair.com do 12 maja, a zwycięzcy zostaną ogłoszeni na finałowej gali w siedzibie Google w Dolinie Krzemowej w Kalifornii, 22 września.

Więcej informacji TUTAJ oraz TUTAJ.

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11 z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

2 Responses to Google Science Fair 2014 – Twoja kolej, by zmieniać świat

  1. karola33 karola33 powiedział:

    :) SUPERRR

  2. karola33 karola33 powiedział:

    :) super projekt :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge