Google Science Fair 2015

gsfWystartowały zgłoszenia do kolejnej edycji ogólnoświatowego konkursu Google Science Fair. Jest to konkurs dla wszystkich młodych naukowców i odkrywców, którzy są ciekawi świata, a jednocześnie chcą go zmienić na lepsze. Jeżeli jesteście zainteresowani udziałem w Google Science Fair 2015 na zgłoszenie do konkursu macie czas do 18 maja 2015 r.

Zobaczcie, na jakie pytania próbowali odpowiedzieć młodzi naukowcy w poprzednich edycjach konkursu: w jaki sposób występujące w środowisku naturalnym bakterie mogą pomóc zwalczyć głód na świecie, jak zapobiegać grypie, jak pokonać raka, jak stworzyć rękawicę zwiększającą możliwości ruchu w formie egzoszkieletu, jak skonstruować latarkę działającą bez baterii, jak wyprodukować tworzywa sztuczne ze skórek od bananów, próbowali też odkryć sposób na zapobieganie głodowi w Afryce.

Uczniowie z całego świata będą rywalizowali o atrakcyjne nagrody i możliwość realizacji swoich pomysłów w kategoriach wiekowych: 13-14 lat, 15-16 lat oraz 17-18 lat. Nagrodzone i wyróżnione projekty zostaną zaprezentowane online na stronie googlesciencefair.com. Ogólnoświatowi zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni 04 sierpnia 2015 r.

Szczegółowe informacje dotyczące regulaminu, wymagań względem zgłaszanych projektów, dodatkowe materiały dla nauczycieli i rodziców, generator pomysłów konkursowych i wiele innych, praktycznych wskazówek i pomocy znajduje się na głównej stronie konkursu googlesciencefair.com. Zachęcamy do zapoznania się z nimi!

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge