Jak działają szkoły z klasą?

W pierwszym semestrze każda ze szkół biorąca udział w Szkole z Klasą 2.0 ma za zadanie zrealizowanie zadań w jednej z 5 wybranych ścieżek edukacyjnych. Już od jakiegoś czasu opisy tych działań pojawiają się na Waszych blogach, dzięki czemu możemy zobaczyć jak pracujecie w szkołach. Najciekawsze z nich zaprezentujemy w dzisiejszym wpisie! Mamy nadzieję, że zainspiruje on Was do opisania na blogach Waszych działań programowych :)

Kodeks 2.0

1zatikowana4bsp17

Uczniowie wraz z nauczycielami realizując ścieżkę Kodeks 2.0 biorą udział w debatach, podczas których decydują o brzmieniu ich szkolnego Kodeksu 2.0. O tym jak przebiegała debata klasowa w ich szkole piszą między innymi uczniowie z bloga za-TiK-owana_4b. Zmodyfikowany podczas podczas debaty kodeks przedstawili w postaci rymowanej :) Ścieżkę Kodeks 2.0 realizują też uczniowie edukacji domowej, Michał i Maciek. W listopadzie pisaliśmy o stworzonej przez nich grze Kodeks 2.0, którą udostępnili na swoim blogu.

fot. blogiceo.nq.pl/zatikowana4bsp17

**********************************************************************************************

Projekt edukacyjny

1blogowaniepomaganie

Projekty edukacyjne to jedne z najczęściej realizowanych w szkołach działań. Można o nich przeczytać na różnych blogach, jednak dzisiaj zaprezentujemy Wam działania uczniów z Gimnazjum w Dębnie. Na blogu Blogowanie – pomaganie uczennice opisują projekt Matematyka wokół nas czyli Arkady Fiedler w oczach matematyka. Do tej pory mogliśmy przeczytać między innymi o planowanych działaniach oraz wycieczce śladami znanego podróżnika.

fot. blogiceo.nq.pl/blogowaniepomaganie

**********************************************************************************************

Uczymy innych

1korczakowcy

O różnych doświadczeniach we wcielaniu się w role nauczycieli możemy przeczytać między innymi na blogu Czytelnia Korczakowców. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 146 w Warszawie opisują lekcje przyrody, które prowadzili dla swoich kolegów i koleżanek. Mikołaj podczas zajęć opowiadał o sawannie, natomiast Julia prowadziła lekcję na temat pustyni. O swoich refleksjach na temat lekcji przeprowadzonej metodą uczymy innych piszą również uczniowie Gimnazjum nr 2 we Wrześni. Możecie o nich przeczytać w tym wpisie.

fot. blogiceo.nq.pl/korczakowcy

**********************************************************************************************

Uczniowskie forum naukowe

1blog4bystrzaki

Uczniowskie fora naukowe, czyli tak zwane UFoN-y to nie lada przygoda dla każdego ucznia. Tej interesującej metody publicznej prezentacji uczą się między innymi uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Wejherowie. Na swoim blogu opisują oni między innymi spotkanie z dyrektorem zaprzyjaźnionej szkoły, który odwiedził ich żeby podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z publicznymi prezentacjami. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach z panią psycholog, na których poznali zasady doskonałej prezentacji, a ostatnio podzielili się z blogerami radami dotyczącymi wystąpień publicznych.

fot. blogiceo.nq.pl/blog4bystrzaki

**********************************************************************************************

Odwrócona lekcja

1nauczamyodkrywamy

Lekcje można odwracać na różne sposoby. Przekonali się o tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Piasku. Na blogu Nauczamy – odkrywamy można przeczytać o odwróconej lekcji na temat trapezów oraz historii rozwoju roweru. We wpisach można znaleźć filmiki i ćwiczenia pomocnicze, które pozwoliły uczniom prawidłowo przygotować się do lekcji. Natomiast na blogu TworzyMY szkołę z pasją znajdziecie opis odwróconej lekcji dotyczącej przemówień.

fot. blogiceo.nq.pl/nauczamyodkrywamy

**********************************************************************************************

UWAGA!!! Jeżeli planujecie zdobyć odznakę Blog z Klasą pamiętajcie, że w swoich wpisach na blogu musicie też uwzględnić zadania realizowane w ramach ścieżek edukacyjnych. Więcej szczegółów na temat tej odznaki znajdziecie tutaj.

blogzklasabezc

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z Klasą 2.0 V edycja z tagami: , . Dodaj do zakładek ten link.

6 Responses to Jak działają szkoły z klasą?

 1. avatar szkola2zero powiedział:

  Piękne projekty! Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem ilości wpisów dotyczących projektów organizowanych w Waszej szkole! Oby było więcej tak aktywnych szkół :)

  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0

 2. gimnazjakop.pl gimnazjakop.pl powiedział:

  Pierwszy projekt (na I semestr) dobiega końca) Zobaczcie co i jak wykonaliśmy ;)
  Strona PROJEKT NA BLOGU
  http://blogiceo.nq.pl/dzienniczek/przykladowa-strona/
  Mamy 24 wpisy poświęcone tylko temu jednemu projektowi ;)

 3. avatar szkola2zero powiedział:

  gimanzjakop.pl, to dopiero jest projekt! Jestem pod wrażeniem ilości przeprowadzonych przez Was działań! Oby tak dalej!

  Pozdrowienia!
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0

 4. monikakubica monikakubica powiedział:

  Jak miło :) dziękujemy serdecznie :) Już za tydzień, czyli w pierwszym tygodniu ferii spotykamy się w związku z naszym projektem, powstanie więc kolejny wpis i nowe zdjęcia, ciekawa jestem co wymyślimy tym razem :) pozdrawiam
  monikakubica ostatnio opublikował..Czy matematyka jest ciekawa? Odkrywamy tajniki matematyki :) My Profile

 5. gimnazjakop.pl gimnazjakop.pl powiedział:

  Zapraszamy do nas :) Projekt na blogu opisaliśmy bardzo rzetelnie i w wielu wpisach :) Polecamy zakładkę PROJEKT NA BLOGU :)
  http://blogiceo.nq.pl/dzienniczek/

 6. j.waszkowskagmail.com j.waszkowskagmail.com powiedział:

  Świetne przykłady. Na naszym uczniowsko-nauczycielskim blogu również opisujemy działania dot. ścieżek. Mamy też naszego własnego „człowieka od wywiadów”, ale to na razie jest sekret, a więc ciiii… :)
  j.waszkowskagmail.com ostatnio opublikował..Targi KsiążkiMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge