Jak oni blogują…o projektach!

khoriaxis, Flickr, CC BY-NC 2.0

POMYSŁ Z KATEGORII „WOW!” - „Wirtualny spacer po szkole” – wpadli na niego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6, rzecz jasna z Inowrocławia (jakże by inaczej! :) ). Na razie kartę projektu mają we wpisie, ale na pewno wszystko jeszcze przed nami…a raczej nimi :) Myślę, że w najbliższym czasie wykorzystają także tajemniczy widżet Karta projektu. Tymczasem sprawdźcie jak świetnie rozpisali działania, jak podzielili się zadaniami i rolami…Bloga redaguje Michalina. Zapraszamy!

POMYSŁ Z KATEGORII „EKO”“Dzień Ziemi w SP79″ – będzie się działo w Szkole Podstawowej Nr 79 z Gdańska, sporo jest do zrobienia i co ciekawe również czytelnicy mogą pomóc w realizacji tego pomysłu. Jak? „PROSIMY  podpowiedzcie nam pomysły na hasła i  podajcie jeśli znacie linki na ten temat” – to apel Karola, który jest redaktorem bloga. Pomożecie? Hyc na bloga i do komentarzy!

POMYSŁ Z KATEGORII „MAM BZIKA NA PUNKCIE…SWOJEGO MIASTA” - o Czechowicach-Dziedzicach, pięknie przyrody, oraz ciekawych miejscach w tym mieście będą pisać dziewczyny z Gimnazjum Nr 1. Sprawdźcie jak im idzie i zostawcie komentarz. Kinga i koleżanki, które wspólnie pracują nad projektem, na pewno się ucieszą:) …a ja zapisuję sobie w pamięci cytat z ich bloga. Jaki? Sprawdźcie sami! Zapraszamy!

POMYSŁY Z KATEGORII „TIK WOKÓŁ MNIE”:

  • „mobilne centrum edukacyjne w internecie dostępne dla każdego i o każdej porze” – realizują go uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Ciechanowie. To dopiero początek, ale mamy nadzieję, że Wasze odwiedziny i komentarze pomogą uczniom tej szkoły w rozwijaniu opisu projektowych działań na blogu :) Bloga prowadzi Grzesiek, zapraszamy!
  • „szkolną gazetkę internetową” tworzy Ewa i cały pokaźny sztab ludzi (jak na prawdziwą redakcję gazety przystało!). Będą ankiety, wywiady, reportaże…my mamy nadzieję, że wszystkimi przygotowaniami, a także „pomysłami na…” (gazetkę) i efektami działań podzielą się z nami na blogu. Ja już dziś zachęcam do odwiedzin bloga „Czas na zmiany” – hm…zabrzmiało groźnie? Nieee, wejdźcie i zobaczcie co dzieje się w Gimnazjum w Gidlach!

P.S.!
Pamiętacie jak w pomysłach na projekty 2.0 proponowaliśmy temat „czym jest wolność w erze TIK?”. Zachęcaliśmy Was do przeprowadzenia ankiet i porównania wolności badań naukowych, publikacji informacji, dostępu do wiedzy oraz muzyki i filmów. Czy wszystko powinno być dostępne na wolnych licencjach? Czy prawa autorskie mają jeszcze sens? Czym jest wolność słowa w erze TIK? Mamy nadzieję, że część z Was podjęła ten temat w projektach 2.0. Teraz chcielibyśmy dać Wam możliwość przedstawienia swoich pomysłów i projektów podczas XV Pikniku Naukowego! Więcej tutaj

POMOCE: Poradnik „Wyblogować projekt” – ZOBACZ!

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Polecane blogi_archive, Pomysły na projekt z TIK, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11 z tagami: , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge