Jak tworzyć Otwarte Zasoby Edukacyjne?

W tym roku szkolnym w Szkole z klasą 2.0 będziemy wspierać tworzenie różnorodnych materiałów edukacyjnych. Pomocny może okazać się poradnik „Jak tworzyć Otwarte Zasoby Edukacyjne”?, który podpowie jak dobrać odpowiednią licencję do otwartych zasobów edukacyjnych, które sami chcecie tworzyć. Na kilku przykładach można sprawdzić jak działa proces tworzenia łatwo dostępnych i otwartych zasobów edukacyjnych oraz jakie licencje Creative Commons można ze sobą łączyć, a jakie nie przy tworzeniu nowych materiałów.

YouTube Preview Image

Oryginalne wideo stworzone przez Florida Virtual Campus dostępne jest na licencji CC BY-SA: Creative Commons Uznanie Autorstwa – Na Tych Samych Warunkach. Polskie tłumaczenie, dostępne na tej samej licencji opracował Kuba Danecki. (źródło: Creative Commons Polska)

Wszystkim nauczycielom i uczniom Szkoły z klasą 2.0 polecamy także portal Otwarte Zasoby , czyli otwarte i darmowe zasoby muzyki, wideo, treści w sieci, które z powodzeniem można wykorzystywać w edukacji, a także plakat „Jaką licencję wybrać?”. Wszystkie materiały na pewno przydadzą się w tym roku szkolnym:)

Zachęcamy do korzystania  z Otwartych zasobów i tworzenia własnych Otwartych Zasobów Edukacyjnych!


avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11, Szkoła z klasą 2.0 III edycja z tagami: , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge