TIKamy lokalnie

Żółta odznaka TIKamy lokalnie będzie przyznana tym uczniom i uczennicom, którzy na blogach zaprezentują innym swoją małą ojczyznę. Chodzi o to, aby przedstawić ciekawe miejsca regionu/miejscowości, produkty regionalne, najciekawsze miejsca do odpoczynku, rekreacji, miejsca kultury i sztuki, a także ludzi, którzy zasłużyli się dla regionu, lokalnych artystów i inne ciekawe osobistości, o których uczniowie będą chcieli opowiedzieć.

Zdobywając tę odznakę uczniowie będą poznawać swój region i promować go na swoim blogu.

Każdy, kto stara się o żółtą odznakę TIKamy lokalnie powinien zadbać o to, by na blogu znalazła się seria wpisów dotyczących lokalnych miejsc/wydarzeń/osobowości oraz by do ich prezentacji użyć różnorodnych narzędzi TIK (wywiadów, pokazów zdjęć, filmów i innych).

Wpisy związane z Waszą małą ojczyzną powinny być w jak największym stopniu AUTORSKIE, czyli takie, które są efektem Waszej samodzielnej pracy - piszcie własne teksty, róbcie własne zdjęcia, kręćcie własne filmy, twórzcie własne materiały związane z regionem. Przestrzegamy przed nadmiernym kopiowaniem treści i grafiki np. z Wikipedii, stron miejskich/gminnych, czy innych. Przekopiować treści to nie sztuka. Prawdziwe wyzwanie i edukacyjna przygoda jest wtedy, gdy przestajemy kopiować, a zaczynamy szukać i docierać do wiedzy własnymi ścieżkami, gdy zaczynamy tworzyć własne materiały (zdjęcia, filmy, grafiki, wywiady, i inne) i własną opowieść na jakiś temat. Nie bójcie się pisać po swojemu – to zawsze 100 razy ciekawsze, niż skopiowana treść z innej strony.

Opisując ludzi i miejsca do żółtej odznaki warto używać tagów. Zobacz, jak z nich korzystać.

Materiały pomocnicze:

1) kilka wybranych wpisów z bloga Ernesta z Bydgoszczy, który opisywał kanał bydgoski:

2) podstrona „Ciekawe miejsca na Podlasiu” na blogu chłopaków z Białegostoku.

 

Komentowanie wyłączono.