Tworzymy materiały edukacyjne

Jeśli chcecie, aby Wasz blog otrzymał odznakę Tworzymy materiały edukacyjne musicie zadbać o to, by znalazły się na nim co najmniej 3 różne materiały edukacyjne, które stworzycie samodzielnie lub wspólnie z kolegami czy nauczycielem. Na fioletową odznakę można pracować cały rok szkolny.

UWAGA! Uczniowie i uczennice, którzy w poprzedniej edycji naszego programu zamieszczali na blogach stworzone przez siebie materiały edukacyjne w staraniach do odznaki muszą stworzyć NOWE materiały – odznaki nie przyznamy za materiały, które pojawiły się na zeszłorocznych blogach.

W jaki sposób?

  •  jeśli mieliście okazję poprowadzić lekcję lub fragment zajęć dla innych z ulubionego tematu?
  • jeśli świetnie znacie się na obsłudze jakiegoś programu, czy narzędzia internetowego i możecie nauczyć kilku przydatnych umiejętności kolegów i koleżanki? A przy okazji przygotujecie dla nich własny materiał edukacyjny?
  • jeśli dobrze opanowaliście jakieś zagadnienie lub temat z ulubionego przedmiotu i chcecie przekazać swoją wiedzę innym, aby ułatwić im zrozumienie pojęcia czy zjawiska?

W ciągu całego roku szkolnego na blogu możecie publikować poradniki, tutoriale, instrukcje, prezentacje, filmiki i inne materiały edukacyjne. Ważne jest to, żeby był to taki materiał, z którego inni mogą skorzystać i czegoś się nauczyć. Może dotyczyć:

  • tematu z ulubionego przedmiotu, na którym dobrze się znacie, np. złóż minerałów, zwierząt w Australii, fotosyntezie, tabliczki mnożenia, organellach komórkowych, pierwiastkach chemicznych, ruchu jednostajnym przyspieszonym, bezpieczeństwie na drodze, czy kampanii wrześniowej w 1939 r.;
  • doświadczeń i eksperymentów, które wyjaśniają jakieś zjawisko przyrodnicze, regułę chemiczną, fizyczną czy twierdzenie matematyczne, np. dlaczego wulkany wybuchają, jak czytać układ okresowy pierwiastków, na czym polega zjawisko skraplania, jak obliczyć powierzchnię graniastosłupa;
  • ćwiczeń z wf-u, np. koszykówka – jak prawidłowo wykonać dwutakt, albo siatkówka – jak podszkolić serwowanie piłki, czy odbiór zagrania oburącz sposobem dolnym;
  • ćwiczeń doskonalących inne umiejętności, np. grę na gitarze, obróbkę graficzną zdjęć, jak mnożyć ułamki, albo rysować perspektywę;
  • inne ciekawe dla Was tematy, do których warto stworzyć materiał edukacyjny.

Sami wiecie najlepiej, co Was najbardziej interesuje, albo co byłoby Wam potrzebne do ciekawszej nauki. Stwórzcie materiał edukacyjny i zdobądźcie fioletową odznakę! Do przedstawienia takich lekcji najlepiej sprawdzą się filmy, wykłady, prezentacje multimedialne. Ale tak naprawdę… ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia! Działajcie i twórzcie materiały edukacyjne!

UWAGA! Dodając na blog materiały edukacyjne pamiętajcie, że najlepiej stworzyć dla nich osobną stronę na blogu, aby czytelnicy Waszego bloga mogli w łatwy sposób odszukać Wasze materiały edukacyjne. Jak stworzyć stronę na blogu? Wejdź TUTAJ.

Materiały pomocnicze:

Komentowanie wyłączono.