Jaworznicki program czytelniczy

blogsp7jaworzno
blogiceo.nq.pl/blogsp7jaworzno

Akcja czytelnicza to jedno z zadań, które nauczyciele realizują wraz z uczniami w ramach ścieżki Czytaj (ze zrozumieniem). Jednak czy jedna akcja wystarczy żeby zachęcić uczniów do czytania? Nie – tak odpowiedzieli na to pytanie pani Aneta Wilczyńska wraz jej uczniami i postanowili zorganizować szkolny program promowania czytelnictwa, który będzie trwał cały rok szkolny! :)

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Jaworznie wraz z panią Anetą do końca roku szkolnego zaplanowali wiele inspirujących wydarzeń czytelniczych. Na początek uczniowie przeprowadzili wśród rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły ankietę, z której dowiedzieli się jakie książki czytali ich ankietowani w dzieciństwie. Na tej podstawie tworzą teraz Książkową Listę Przebojów, która zawiśnie w ich szkole i będzie zachęcać do sięgnięcia po wymienione na niej tytuły. Uczniowie szykują się też do przeprowadzenia crossbooking’u, czyli wymiany książkami, a w czasie ferii nocnego czytania książek w szkole. Na cieplejsze dni planują zorganizowanie podchodów książkowych, podróży śladami historii opisanych w książkach oraz wiele innych inspirujących aktywności promujących czytelnictwo.

Więcej na temat tego programu czytelniczego dowiecie się z bloga Jaworznicka Siódemka. Koniecznie go odwiedźcie – być może któreś z działań zainspiruje Was i postanowicie przeprowadzić je również w Waszej szkole. :)

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z Klasą 2.0 VI edycja z tagami: , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge