KhanAcademy dla uczniów, nauczycieli i nie tylko!

Khan Academy to marzenie każdego ucznia – biblioteka wideo z filmami z matematyki, fizyki, biologii, chemii i innych przedmiotów. Powiemy więcej… to wspaniałe edukacyjne narzędzie on-line pełne interaktywnych wyzwań. Sami decydujecie w jakim tempie będziecie się uczyć. Możecie założyć własny profil, rozwiązywać zadania, zdobywając punkty i odznaki do mierzenia postępu :)   Wszystkie zasoby witryny są dostępne dla każdego. Nie ma znaczenia, czy jesteś studentem, nauczycielem, rodzicem, dorosłym, który wraca do edukacji po 20 latach. Na pewno znajdziesz dla siebie ciekawe tematy. Wszystkie materiały i funkcje KhanAcademy są dostępne całkowicie za darmo!

W Polsce działa Fundacja KhanAcademy. Założyła ją grupa osób, która chce wesprzeć polski system edukacji i udostępnić uczniom i nauczycielom nowoczesną i bezpłatną platformę edukacyjną.

 Dzięki Khan Academy w Polsce powstał całkiem spory zbiór filmów przetłumaczonych na język polski :) Gorąco zachęcamy do poznania tych zasobów!
Zobaczcie stronę, kanał na Youtube a także profil na facebooku - odkryjcie KhanAcademy już dziś! Rozwiązujcie zadania, podróżujcie po Mapie Wiedzy, zdobywajcie w nagrodę punkty i odznaki :) Ten filmik pokaże Wam jakie to proste :)

YouTube Preview Image

Wrażeniami podzielcie się na blogach :D

PS. Myślicie, że sami też moglibyście stworzyć jakieś materiały (np. filmiki z tematu, który dobrze znacie) dla innych? Gorąco Was do tego zachęcamy. Odznaka „Tworzymy materiały edukacyjne” czeka na Was :)  

Zobacz także: Jak nagrać filmik edukacyjny, aby był taki, jak Khan Academy?

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11, Szkoła z klasą 2.0 III edycja z tagami: , . Dodaj do zakładek ten link.

3 Responses to KhanAcademy dla uczniów, nauczycieli i nie tylko!

 1. blogerka blogerka powiedział:

  Taki portal to świetna powtórka przed egzaminem. Świetne, na pewno skorzystam!
  Pozdrawiam,
  blogerka

 2. monikakubica monikakubica powiedział:

  Bardzo często korzystam tego portalu, jest świetny, często odnoszę się do niego na swoim blogu, pozdrawiam:)
  monikakubica ostatnio opublikował..Ułamki dziesiętne – powtórka z matematyki lekcja 6My Profile

 3. avatar youaie powiedział:

  ciekawa propozycja :)
  youaie ostatnio opublikował..Zwiedzamy Londyn ucząc się z TIKMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge