Kochamy blogować!

I semestr za nami - wiem, wiem, dla niektórych ferie trwają w najlepsze ;) , ale do rzeczy... Na naszym głównym blogu i stronie programu do tej pory znalazło się blisko 70 blogów, które zwróciły naszą uwagę i były (i nadal są!) prowadzone w wyjątkowy sposób. Przyznajemy – czytanie Waszych blogowych opowieści sprawia całemu Zespołowi Szkoły z klasa 2.0,  mnóstwo frajdy, o niektórych blogach potrafimy rozmawiać godzinami i wracać do nich przy każdej możliwej okazji. Fascynowały nas Wasze gorące relacje z debat, małych i dużych rewolucji 2.0 w Waszych szkołach, pomysły na zasady Kodeksu,  rozważania, jak unowocześnić lekcje, jak  wprowadzać TIK na każdym przedmiocie (były pomysły nawet na TIKanie na wuefie! :D ). Dużo emocji wzbudziły także Wasze opowieści o tym,  jak pomagacie radzić sobie z technicznymi nowinkami dorosłym, a także ogromna ilość wspaniałych przykładów na bezpieczne serfowanie i komunikację w sieci, wreszcie to, jak udowadnialiście, że kradzież cudzej pracy i twórczości wcale nie jest ok, że mądre korzystanie z zasobów Internetu naprawdę się opłaca…to wszystko działo się w I semestrze. Za wszystkie blogi bardzo dziękujemy!

Ale to nie koniec!
Przeciwnie! Czekamy na kolejne blogowe perełki, by z absolutną radością pokazywać je całej Polsce, innym uczniom i nauczycielom, by chwalić to, jak fantastycznie TIKacie w szkole i na blogach. W II semestrze w blogosferze 2.0 będziemy szukać genialnych opisów projektów, które będziecie realizować w Waszych szkołach. Być może to Twój blog czeka jeszcze na odkrycie? Zapraszamy!

Chcielibyśmy także pomóc tym, którzy być może nie do końca wierzą w swoje mozliwości i pokazać jak w interesujący, ciekawy i twórczy sposób można prowadzić swojego bloga. Oto 6 podstawowych zasad tworzenia dobrych blogowych wpisów. Wymaga to nie lada wysiłku, ale wcale nie jest takie trudne jak myślicie…przeczytajcie!

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11 z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge