Konferencja Szk 2.0 – relacja

O tym jak uczniowie widzą  zmiany w szkołach w związku z szerokim wprowadzeniem TIK do codziennej nauki przeczytajcie w artykule… oraz na blogach uczniów:
Michaliny,
Kamila i Sabriny :D , a także na blogu Pani Danusi!

Mamy dla Was także 2 artykuły z portalu Edunews.pl, a w nich:

  • rozmowa z prof. Maciejem M. Sysło. Przeczytajcie i…posłuchajcie ;) Tutaj.
  • relacja z konferencji okiem zaproszonych gości z Edunews…
    „W trakcie dyskusji, jaka nawiązała się po tych wystąpieniach, komentowano najbardziej kontrowersyjne zapisy kodeksowe. Emocje wywołały kwestie związane z używaniem komórek na lekcjach, filmowaniem zajęć i publikowanie ich w sieci oraz kwestie praw autorskich i kopiowania treści z Internetu. Co było bardzo istotne – w konferencji brali również udział uczniowie ze szkół uczestniczących w projekcie, którzy dzięki T-I-K mogą prawdziwie „rozwinąć skrzydła”.
    Więcej czytajcie tutaj

O kontrowersyjnych pomysłach na punkty kodeksu także w naszej najnowszej sondzie (boczne menu).
Wyraźcie swoją opinię! Zagłosujcie!
To tylko dwa punkty, które wzbudziły emocje w szkołach, ale także podczas czwartkowej konferencji. Wkrótce kolejne…zaglądajcie na naszego bloga jak najczęściej!
Trzymajcie się i do następnego wpisu :)

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11 z tagami: , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge