Młodzi bibliotekarze z Sosnowca

Czy szkolna biblioteka może być prowadzona przez uczniów? Początkowo wydaje się to niemożliwe, jednak okazuje się, że w Niepublicznym Gimnazjum nr 1 w Sosnowcu taka biblioteka działa już od trzech lat! Jak to się zaczęło?

taktika2
blogiceo.nq.pl/taktika

Biblioteka od początku do końca została stworzona przez uczniów gimnazjum. To oni przygotowali pomieszczenie i jego wystrój, a także regały na książki. Spośród siebie wybrali również osoby odpowiedzialne za bibliotekę i dyżury na przerwach, a teraz prowadzą szkolenia dla następców. Jednak to nie wszystko! W końcu każda biblioteka musi posiadać księgozbiór. ;) Dlatego młodzi bibliotekarze dwukrotnie zorganizowali akcję Przynieś książkę do biblioteki polegającą na zachęceniu wszystkich uczniów do podarowania szkolnej bibliotece swoich książek, które uważają za niepotrzebne. Akcja była tak dobrze przygotowana, że włączyli się w nią rodzice, nauczyciele, samorząd, a także lokalne instytucje, wydawnictwa oraz autorzy książek!

Jesteście pod wrażeniem? My, tak! Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej na temat tego jak działa biblioteka prowadzona przez uczniów z Sosnowca oraz jakie są ich kolejne plany na akcje związane z promocją czytania to koniecznie zajrzyjcie do tego wpisu z bloga TakTIKa, czyli Szkoła z Klasą 2.0 w NG 1.

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z Klasą 2.0 V edycja z tagami: , . Dodaj do zakładek ten link.

4 Responses to Młodzi bibliotekarze z Sosnowca

 1. avatar szkola2zero powiedział:

  O tak! Czytałam o Waszej akcji „Podaj dalej”! To też jest wspaniały pomysł na promowanie czytelnictwa wśród uczniów :) Czy Wasza akcja jest kontynuowana? Mam nadzieję, że tak!

  Pozdrawiam
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0

 2. Aneta Zawistowska Aneta Zawistowska powiedział:

  To świetny pomysł, inicjatywa godna naśladowania. U nas co prawda uczniowie nie prowadzą biblioteki ale akcje z książką w roli głównej też organizowaliśmy. Nasze „Podaj dalej!” bardzo cię uczniom spodobało.
  Aneta Zawistowska ostatnio opublikował..Odkrywamy na warsztatach naukowychMy Profile

 3. avatar szkola2zero powiedział:

  Taka uczniowska biblioteka to świetna inicjatywa! Byłaby to wielka strata, gdyby więcej osób się o niej nie dowiedziało :)

  Pozdrowienia!
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0

 4. j.waszkowskagmail.com j.waszkowskagmail.com powiedział:

  W imieniu uczniów bardzo dziękuję za umieszczenie informacji o uczniowskiej bibliotece na waszym blogu. Pozdrawiamy serdecznie.
  j.waszkowskagmail.com ostatnio opublikował..Wybory KsiążekMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge