Inspiracje z Gdyni

myczytamy
blogiceo.nq.pl/myczytamy

Lekcje w szkole mogą być naprawdę interesujące, a biblioteka nie musi być miejscem, w którym się tylko czyta! To wszystko udowadnia pani Elżbieta Chamier-Ciemińska na blogu Szkoły Podstawowej nr 23 w Gdyni. :)

Na blogu My czytamy :) A Ty? można znaleźć całe mnóstwo inspirujących wpisów. Uczniowie klasy IIIa mieli możliwość wzięcia udziału w lekcji prowadzonej metodą analizy tekstów przy użyciu klocków LEGO. Lekcja dotyczyła bezdomnych zwierząt i powiodła się znakomicie. W efekcie uczniowie nie tylko stworzyli niesamowite budowle, ale także założyli Klub Przyjaciół Zwierząt. Także na lekcjach matematyki dzieją się ciekawe rzeczy! Uczniowie klasy VIa powtarzali wiadomości na temat pól figur płaskich tworząc Loesje, czyli krótkie teksty o ważnych sprawach.

Jednym z ciekawszych miejsc w szkole jest biblioteka. To tam uczniowie klasy IIIa udzielają korepetycji swoim rówieśnikom, a pani Elżbieta, bibliotekarka, zawsze ma dla uczniów jakieś interesujące aktywności. Na przykład ostatnio odbyła się tam lekcja z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, na której uczniowie mogli posłuchać dźwięków natury z całego świata!

Po więcej inspirujących wpisów odsyłam na bloga My czytamy :) A Ty?. Z pewnością znajdziecie ich tam całe mnóstwo! :)

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z Klasą 2.0 VI edycja z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge