MOST-em do drugiego semestru

Na koniec pierwszego semestru we wszystkich szkołach uczestniczących w programie odbyły się MOST-y, czyli Międzysemestralne Otwarte Spotkania TIK-owe. W ich trakcie uczniowie i nauczyciele przeprowadzili debaty na temat szkolnych Kodeksów 2.0 oraz podsumowali dotychczasowe działania w programie. Na blogach Szkoły z Klasą 2.0 można przeczytać wiele relacji z tych szkolnych wydarzeń. Zobaczcie niektóre z nich!

trotaostrzeszow3W Zespole Szkół nr 1 w Ostrzeszowie spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły, a następnie uczniowie na zaprezentowali w formie kolorowych plakatów aż 16 lekcji, które odbyły się w ramach programu w ich szkole w I semestrze. Uczniowie zastanawiali się również nad plusami i minusami korzystania z TIK w szkole, a następnie pracując metodą world cafe opracowali poszczególne punkty ich pierwszego szkolnego Kodeksu 2.0. Więcej na temat MOST, który odbył się w Ostrzeszowie dowiecie się z bloga pani Justyny Mak – TIK? TAK!

fot. blogiceo.nq.pl/trotaostrzeszow

SONY DSCW Szkole Podstawowej w Starej Obrze skupiono się przede wszystkim na prezentacji działań uczniowskich. Każda klasa uczestnicząca w programie przygotowała stoisko pokazujące ich działania z I semestru. Uczniowie zaprezentowali eksperymenty, pochwalili się umiejętnością pięknego czytania, a uczennica Ola przeprowadziła lekcje taekwondo dla swoich koleżanek i kolegów. Nie zapomniano też o przypomnieniu zasad bezpiecznego korzystania z internetu – uczniowie klasy II zaprezentowali je w formie przedstawienia. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej zajrzyjcie na blog TIKi szkoła z klasą.

fot. blogiceo.nq.pl/tikiszkola

blogujemy3MOST w Gimnazjum nr 83 w Warszawie wyglądał jeszcze inaczej. Uczniowie przygotowali 10 stoisk, na których zaprezentowali różne działania z wykorzystaniem nowych technologii. Część z nich nawiązywała do zasad obowiązującego w szkole Kodeksu 2.0, a inne do działań realizowanych w ramach programu w I semestrze. Znalazło się też stoisko prezentujące dotychczasowe działania zespołu blogowego. Na każdym stanowisku był przedstawiciel innej klasy – dzięki temu w MOST-cie wzięła udział cała szkoła. Dowiedzcie się więcej na temat tego wydarzenia z bloga BlogujeMY 2.0.

fot. blogiceo.nq.pl/blogujemy20

A jak w Waszych szkołach wyglądały MOST-y? Opisaliście je już na Waszych blogach? Jeżeli nie to koniecznie to zróbcie. :)

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z Klasą 2.0 VI edycja z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge