Jak najwięcej „łakoci” na blogach!

fot. seanmcmenemy, Flickr, CC BY 2.0

Komentowanie wypowiedzi innych jest sztuką! Ale blogi dają możliwość poćwiczyć tę umiejętność w praktyce. A tak naprawdę dawanie i otrzymywanie komentarzy jest ogromną frajdą. Jedna zaprzyjaźniona z nami nauczycielka-blogerka o komentarzach mówi, że to „łakocie” i nam jest bardzo bliskie to sformułowanie… :) Zatem, uczniowie - warto komentować inne blogi, poszukiwać inspiracji, wymieniać pomysły i opinie! Nauczyciele - warto komentować postępy swoich uczniów (nawet gdy nauczyciel nie ma własnego bloga, może pisać komentarze!). Wszyscy blogerzy - warto także przygotować swój blog do otrzymywania komentarzy. W tym wpisie podpowiemy kilka „chwytów” związanych z komentowaniem na blogach. Gotowi? Zaczynamy!

po pierwsze… sprawdź ustawienia komentarzy na swoim blogu. Proponujemy, aby ustawić je tak, jak podpowiadamy w tym materiale.

po drugie… moderuj komentarze, które otrzymasz od innych, czyli… akceptuj, odrzucaj, wysyłaj do spamu i odpowiadaj na komentarze. Więcej informacji o tym, na czym polega moderowanie komentarzy znajdziesz w tym materiale.

po trzecie… dowiedz się, jak pisać ciekawe komentarze dla innych blogerów. 7 zasad  dobrego komentarza opisujemy tutaj.

po czwarte… pisz komentarze będąc zalogowanym na swój blog, bo wtedy Twój licznik komentarzy się kręci! Dla blogów prowadzonych w kilka osób licznik zlicza komentarze wszystkich członków zespołu blogowego – ALE każde konto, które chce podwyższać stan licznika musi mieć funkcję administratora bloga. Komentarze Redaktora, czy Współpracownika, czy Autora nie będą zliczane (więcej o funkcjach na blogu TUTAJ). Administratorzy bloga podczas komentowania muszą być też zalogowani na swoje konto :)

Jak być zalogowanym i komentować innych pokaże także ten filmik:

po piąte… do bocznego menu na blogu wstawcie widżet „Liczba komentarzy” dzięki niemu będzie wiadomo, ile komentarzy napisaliście innym blogerom (tutaj pokazujemy przykład jak wypełnić treść widżetu).

po szóste… komentując korzystajcie z opcji Comment Luv - jeśli jesteście zalogowani na swój blog, wtedy przy komentarzu pojawi się informacja o  ostatnim opublikowanym wpisie na Waszym blogu. W ten sposób zostawicie “link” do swojego bloga dla innych :) Ważne: aby Comment Luv był aktywny w zakładce “Ustawienia”–>”Twój profil” –> Dane kontaktowe –> pole “Witryna internetowa” wstaw link do swojego bloga.

po siódme… w edycji 2015/2016 czeka nas Was odznaka Lubię/Lubimy komentować tylko czeka by wskoczyć na Wasz blog :) Sprawdźcie jak ją zdobyć!

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11, Szkoła z Klasą 2.0 IV edycja z tagami: , . Dodaj do zakładek ten link.

36 Responses to Jak najwięcej „łakoci” na blogach!

 1. avatar Marta powiedział:

  Cześć, dzięki za wpis! :) Widzę, że temat jest już wiekowy ale dalej aktualny :) Właśnie rozkręcam swojego bloga i informacje we wpisie są bardzo przydatne! :)
  Marta ostatnio opublikował..Dzienniczek czytelniczyMy Profile

 2. oliwia20032701 oliwia20032701 powiedział:

  http://blogiceo.nq.pl/crazyideas/ Jesy wyczekiwane 100 komentarzy ZAPRASZAMY DO NAS :D

 3. avatar ranosz powiedział:

  Bardzo dziękujemy za odznakę i pozdrawiamy!!!

 4. avatar szkola2zero powiedział:

  Odznaka Lubimy komentować właśnie powędrowała na Waszego bloga. Gratulacje!

  Pozdrowienia!
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0

 5. avatar ranosz powiedział:

  Witamy! Bardzo prosimy o sprawdzenie naszego bloga pod kątem komentarzy i sprawdzenie czy zasługujemy już na odznakę „Lubimy komentować” Dziękujemy i pozdrawiamy ! http://blogiceo.nq.pl/tikowiesciz17stki/

 6. avatar szkola2zero powiedział:

  Weronika, odznaka Lubimy komentować już znalazła się na Waszym blogu! Gratulacje!

  Trzymajcie tak dalej!
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0

 7. avatar szkola2zero powiedział:

  Pani Martyno, rzeczywiście Wam się udało :) Odznaka już powędrowała na Wasz blog. Gratulacje :)

  Pozdrowienia!
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0

 8. avatar martyna.swiatekonet.eu powiedział:

  Chyba udało się nam skomentować aż 100 wpisów. Pozdrawiamy http://blogiceo.nq.pl/zatikowana4bsp17/

 9. avatar weronika.zmyslowska.2002wp.pl powiedział:

  Myślę że przeszło już ze 100 komentarzy :) tu macie link do naszego bloga:http://blogiceo.nq.pl/girlsforever/

 10. j.waszkowskagmail.com j.waszkowskagmail.com powiedział:

  Dzięki za podpowiedź. WordPress nadal jest po części dla mnie sekretem :)
  j.waszkowskagmail.com ostatnio opublikował..Odkrywamy świat z TIK, czyli Kodeks 2.0 w praktyceMy Profile

 11. avatar alchemic powiedział:

  Dzięki za zebranie trafnych informacji i komentowaniu w jednym miejscu. Porady i przykłady na pewno pomocne dla początkujących. Pozdrawiam
  alchemic ostatnio opublikował..Kurtykówka puściła SewerynaMy Profile

 12. aikee aikee powiedział:

  Witam,
  Bardzo proszę o sprawdzenie mojego bloga pod kątem odznaki „Aktywnie komentujemy”. Udało mi się napisać odpowiednią ilość komentarzy i mam nadzieję, że wszystko jest okej :)
  Pozdrawiam.
  aikee ostatnio opublikował..ProjektMy Profile

 13. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  Amelio, widżet, który pokazuje ile mamy komentarzy będzie możliwy do przeciągnięcia do bocznego menu, gdy włączysz na blogu specjalny tryb „ułatwionego dostępu”. Jak to zrobić pokazujemy w tym wpisie (filmiku) http://blogiceo.nq.pl/szkola2zero/jak-dodac-na-blog-widzety/

  pozdrowienia!
  Magda
  SzK 2.0

 14. melodycravel melodycravel powiedział:

  Dzień Dobry !!
  Wspaniałe materiały bardzo bym chciała zdobyć odznakę za komentowanie ale nie potrafię włączyć paska który wyświetla ile komentarzy napisałam.Więc czy mogłaby pani mi powiedzieć ?
  Pozdrawiam

 15. avatar kpbkj353 powiedział:

  Jeszcze mały ddodatek. Zapraszamy do nas http://blogiceo.nq.pl/biblioteka353/wp-admin/edit-comments.php?paged=4odatek. Podobają nam się akcje, które proponujecie. Dzisiaj opisaliśmy nasze spotkanie, na którym zapoznaliśmy się z artykułem o Wikipedii.
  kpbkj353

 16. avatar kpbkj353 powiedział:

  My też bardzo lubimy czytać komentarze i chętnie zaglądamy do innych. Takie wycieczki są bardzo interesujące, dostarczają nam nie tylko wiadomości, ale także są okazją do zawierania nowych znajomości. Pozdrawiamy, kpbkj353

 17. mala_czarna mala_czarna powiedział:

  Bardzo fajny wpis :D Podoba mi się :D Pozdrawiam :) , Asia

 18. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  Toondoo i Karolina staje się „klasykiem gatunku” – uwielbiam te małe piękne dzieła :) Dzięki Karolino za Twoją energię! :o )

  uściski!
  Magda
  SzK 2.0

 19. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  Pani Elu, pełna zgoda co do funkcji Comment Luv – ja też uwielbiam to rozwiązanie :)
  :D

  papa!
  Magda
  SzK 2.0

 20. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  @odkrywcywiedzy – suuuper :) Widzę, że świetnie sobie radzicie z komentowaniem i odpowiadaniem na komentarze :) Jesteście zawodowymi blogerami – BRAWO!

  Dziękujemy za komentarz na naszym blogu!

  pozdrowienia!
  Magda
  SzK 2.0

 21. szkolnemole szkolnemole powiedział:

  Lubimy łakocie http://blogiceo.nq.pl/szkolnemole/
  Skonsumujmy je razem :)

 22. avatar klasa3bwejherwowo powiedział:

  My dziękujemy za wszystkie komentarze i też staramy się odwdzięczać tym samym. Kiedy tylko logujemy się do kokpitu i już widzimy, że jest jakiś komentarz, to bardzo nas to cieszy. A ile osób przez to poznaliśmy. Super.
  klasa3bwejherwowo ostatnio opublikował..KaszubyMy Profile

 23. elacieminska elacieminska powiedział:

  Zgadza się – komentarze powodują, że blogowanie staje się żywym kontaktem, rodzajem rozmowy. I mam to uczucie właśnie od chwili, kiedy włączyłam Comment Luv. Tytuł ostatniego wpisu mojego gościa stanowi zawsze dodatkową zachętę do rewizyty :) Pozdrawiam wszystkich blogujących i komentujących.
  elacieminska ostatnio opublikował..Targowisko cyfrowych różności :) My Profile

 24. Karolina Żelazowska Karolina.Żelazowska powiedział:

  Pojawiam się z moim łakociem:-)

  Chciałam zaprosić Nauczycieli, do odwiedzenia profilu Pani Joanny Kraszkiewicz, która opisała tagowe zadanie „Jak i po co piszemy komentarze na blogach?”.

  A pozostałym podsyłam mini-komiks o łakociach;-)
  http://www.toondoo.com/public/k/s/i/ksieznakarolina/toons/cool-cartoon-6868691.png
  Karolina.Żelazowska ostatnio opublikował..Ostatni zakręt, ostatnia prosta… Targi 2.0My Profile

 25. avatar Natalia powiedział:

  Właśnie sprawdzam tym komentarzem jak to działa:) Miałam problem z komentowaniem pod nazwą swojego bloga. Jako anonim szło mi niezle. Nic nie trzeba było wpisywać. Teraz chciałabym komentować oficjalnie:) Bardzo przydatny artykuł. Krok po kroku:)
  Pozdrawiam wszystkich,którzy jak ja zaczynają i są lekko zagubieni jako blogerzy:D
  Natalia ostatnio opublikował..Dwuletni buntownikMy Profile

 26. Daj znać: Wiosenne porządki z komentarzami » Blog programu Szkoła z klasą 2.0

 27. Daj znać: Włącz licznik i pokaż jak aktywnie komentujesz. Odznaka w kolorze czerwonym atakuje! :) » Blog programu Szkoła z klasą 2.0

 28. avatar divarka powiedział:

  Jaki jest najwyższy stan licznika komentarzy? :)
  jeżeli można wiedzieć:)

 29. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  Ach, nie doczytałam wcześniej – oczywiście funkcja ma znaczenie – trzeba być administratorem bloga – komentarze redaktora nie liczą się do puli. To co? Zmieniamy funkcję na Twoim koncie na administratora?

  Magda
  Szkoła z klasą 2.0

 30. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  Tutaj filmik pokazowy co mamy na myśli mówiąc komentujemy będąc zalogowani na swój blog. Mam nadzieję, że rozwieje wątpliwości:
  https://vimeo.com/57965816

  pozdrowienia,
  Magda
  Szk 2.0

 31. Marcin Marcin powiedział:

  Pani Magdo, nasz licznik nadal nie drga :( Pomimo, że pisząc komentarze jestem zalogowany (działa u mnie wtedy Comment Luv).
  A może to dlatego, że jestem redaktorem a nie administratorem bloga?
  Marcin ostatnio opublikował..Szkolna Debata 2.0 – mój pierwszy glog na GlogsterzeMy Profile

 32. Marcin Marcin powiedział:

  Mnie też bardzo cieszą komentarze na moim (naszym) blogu.
  A na tym blogu znalazłem wiele cennych informacji jak należy je pisać. Dziękuję.
  Marcin ostatnio opublikował..Inspirujące wpisy blogerów Szkoły z klasą 2.0My Profile

 33. Cezary Znyk Cezary Znyk powiedział:

  Dziękuje pani Edycie za komentarz , pisze ten w rewanżu :) Podoba mi się wasz wpis . dziękuje jeszcze raz.

 34. Zgodnie z hasłem z tytułu przyszłam się odwdzięczyć :) Przymierzamy się po świętach z warsztatami dla naszych bloggerów szkolnych. Warto uczniom uświadomić kilka spraw, między innymi korzyści płynące z odwiedzin na innych blogach. Jeśli skarżymy się, że nikt nas nie czyta, to warto odwiedzić inne blogi, napisać kilka słów nawet, byle od siebie były, a komentarze zaczną pojawiać się i u nas :) Stawiałabym tu zdecydowanie na jakość, a nie na ilość. A jako dobry przykład podam Alicję z bloga http://blogiceo.nq.pl/ebachorzew/. Jej komentarze są przemyślane, indywidualne i widać, że naprawdę zainteresowała się przeczytanym wpisem. A to cieszy! Pozdrawiam serdecznie i weekendowo :)

 35. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  Pani Agnieszko, dziękujemy za komentarz! Ja jeszcze dorzucę, że kiedy skomentujemy jakiś blog, to na 90% autor bloga odwdzięczy nam się tym samym :) Warto zatem korzystać z opcji Comment Luv, albo zostawiać link do bloga w komentarzu :) Ja w tej chwili klikam na pani ostatni wpis i … już jestem u pani na blogu i komentuję….Siiiuuuup!

  uściski!
  Magda
  Szk 2.0
  Szkoła z klasą 2.0 ostatnio opublikował..Nic tak nie cieszy blogera…My Profile

 36. Zgadza się, że komentarze cieszą ;) Są potwierdzeniem, że to, co napisaliśmy trafiło do kogoś, spodobało się, zaciekawiło, zaintrygowało. A umiejętne słowa krytyki pozwalają nam się rozwijać. Pozdrawiam serdecznie!
  Agnieszka Rudzik-Sawicka ostatnio opublikował..Trzynastego wszystko zdarzyć się może!My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge