Nie pozwólmy, aby zasypały nas odpady!

przyroda12
blogiceo.nq.pl/przyroda

Czy odpowiednio dbamy o nasze środowisko? Jak powinno się prawidłowo segregować śmieci? Czy zanieczyszczenia mają wpływ na nasze otoczenie? Na te i inne pytania postanowili odpowiedzieć uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie realizując projekt Nie pozwólmy, aby zasypały nas odpady.

Na początku mali ekolodzy postanowili sprawdzić, jak długo rozkładają się odpady – w doniczkach zasypali ziemią ogryzek od jabłka, skórkę z banana, plasterek pomidora oraz fragment ręcznika papierowego. Jesteście ciekawi jakie były wyniki tego doświadczenia? Zajrzyjcie do tego wpisu. :) Uczniowie badali także wpływ rożnych substancji, takich jak sól, płyn do mycia naczyń oraz czysta woda, na wzrost rzeżuchy. W międzyczasie zbierali informacje na temat segregacji śmieci – wszystko po to żeby dowiedzieć się, jak robić to prawidłowo! Przygotowali specjalne zakładki do książek, z informacjami o tym do jakich pojemników powinno wrzucać się określone odpady, dawali drugie życie odpadom przygotowując z nich inne przydatne przedmioty, np. pojemnik na ołówki. Przeprowadzili również lekcje na temat segregacji śmieci dla swoich rodziców oraz młodszych kolegów i koleżanek.

Czy Wy wiecie jak segregować śmieci i dbać o nasze środowisko? Jeżeli macie jakieś wątpliwości to koniecznie zajrzyjcie na bloga Czytamy i odkrywamy z TIK. Jest to wspaniała skarbnica ekologicznej wiedzy! :)

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z Klasą 2.0 V edycja z tagami: , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge