Nowy poradnik – jak korzystać z Flickr.com?

Zrobiliśmy aktualizację poradnika dotyczącego szukania zdjęć udostępnionych na portalu Flickr.com na licencji Creative Commons. Oto ona:

Korzystajcie :)

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11, Szkoła z Klasą 2.0 IV edycja z tagami: , . Dodaj do zakładek ten link.

6 Responses to Nowy poradnik – jak korzystać z Flickr.com?

 1. avatar szkola2zero powiedział:

  Julia, myślę, że w takim przypadku najlepiej jest napisać, że rysunek powstał na podstawie zdjęcia i podać autora, nazwę strony, z której pochodzi zdjęcie oraz licencję, na której zostało ono udostępnione. To powinno wystarczyć :)

  Pozdrawiam
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0

 2. avatar Julia powiedział:

  Świetny artykuł! Mam pytanie jak oznaczyć autora zdjęcia(na podstawie którego rysowaliśmy) na rysunku?

 3. avatar patusia321 powiedział:

  Witam! :)
  Proszę o sprawdzenie naszego bloga.Mamy nadzieję, że znajduje się na nim wystarczająca ilość wpisów, w których podpisane są zdjęcia :) . Wszystkie linki, najpierw jeżeli wejdzie się na stronę:
  http://blogiceo.nq.pl/wspolczesnyswiatwoczachdziecka/ są pod zakładką „zdobywamy kolejne odznaki” i „otwarty blog”. Bardzo zależy nam na tej odznace, jednakże wiemy, iż ciężko ją zdobyć.
  Jednak mamy nadzieję, że sprostamy wymaganiom i zdobędziemy tak ważną dla nas odznakę!!! :)
  Pozdrawiamy! :D

 4. avatar Justyna 2LO4a powiedział:

  Witam :)
  Przeglądam wszystkie wasze poradniki, studiuję wszystkie licencje CC i powiem, że jestem bardzo mile i pozytywnie zaskoczona. Wasze poradniki są bardzo czytelne i zrozumiałe, a ja z nich chłonę wiedzę. Nie powiem, do tej pory mam jeszcze małe problemy z określaniem licencji, bo to dla laika nie jest wcale takie proste(jestem słuchaczką LO dla dorosłych, co powinnam w szybszym tempie załapać)….ale dzięki odkrywaniu tych nowinek i Waszej pomocy, nie jest to takie trudne, jak myślałam na samym początku. Będę się też starała pomóc moim kolegom i koleżankom żeby nie podchodzili do tego wszystkiego, że tak powiem kolokwialnie „jak do jeża”
  Pozdrawiam ciepło z Białegostoku ;)
  Justyna 2LO4a ostatnio opublikował..Diadochowie „spadkobiercy” Aleksandra III MacedońskiegoMy Profile

 5. avatar jakubmusz022 powiedział:

  Uważamy, że mamy trzy materiały edukacyjne. Prosimy o sprawdzenie na blogu „Szóstkomania” na stronie „Tworzymy materiały edukacyjne”.
  Szóstkomaniacy

 6. kondziu20019 kondziu20019 powiedział:

  Witam. Dodałem niedawno zdjęcia dotyczące wpisu na temat google.maps. Można je zobaczyć na moim blogu. Zapraszam Konrad

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge