O Ameryce Południowej i prawach człowieka w Lipniku

kwadrans2
blogiceo.nq.pl/kwadrans

Czy wszyscy jesteśmy świadomi tego jakie prawa przysługują każdemu człowiekowi? A czy wiemy jakie zależności istnieją pomiędzy Europą, a Ameryką Południową? Te trudne tematy postanowiły poruszyć uczennice Gimnazjum z Lipnika podczas lekcji, które przeprowadziły dla swoich koleżanek i kolegów.

Pierwszą lekcję przygotowały Zuzanna i Melania. Dziewczynki podczas swoich zajęć chciały przybliżyć swoim rówieśnikom kontynent Ameryki Południowej, ale także zależności jakie łączą go z nami. Swoje zajęcia rozpoczęły od burzy mózgów, a następnie przeszły do ćwiczeń w parach. Poruszyły temat drogi jaką przebywają z Ameryki Południowej do Europy banany i wpływu jaki my, konsumenci, mamy na ludzi zajmujących się ich produkcją i eksportem. Jesteście ciekawi czego się dowiedzieli na ten temat? Zajrzyjcie do blogowej relacji z tych zajęć.

Drugą lekcję metodą uczymy innych poprowadziły Paulina i Oliwia, a jej tematem były prawa człowieka. Dziewczynki przygotowały prezentację oraz ćwiczenia, które pokazały uczniom, że prawa człowieka nie we wszystkich krajach są respektowane, a także wspólnie z klasą zastanawiały się, jak my możemy się temu przeciwstawić i temu zapobiegać. To trudny temat, ale dziewczynki świetnie sobie z nim poradziły. Przekonacie się o tym czytając ich wpis na blogu Kw@drans, a także relację ich nauczycielki pani Urszuli Kucały  z bloga Oko Lipnika.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o innych ciekawych lekcji i projektów realizowanych w Gimnazjum w Lipniku to koniecznie zajrzyjcie na oba blogi. Z pewnością znajdziecie tam wpisy, które Was zainteresują. :)

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z Klasą 2.0 V edycja z tagami: , , . Dodaj do zakładek ten link.

2 Responses to O Ameryce Południowej i prawach człowieka w Lipniku

  1. avatar Prezydent powiedział:

    dobrze zajmę się tą sprawom prezydent

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge