Odwracamy przyrodę z Korczakowcami!

Odwrócone lekcje stają się co raz bardziej popularne w szkołach z klasą! Można o nich przeczytać, między innymi na blogach prowadzonych przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 146 w Warszawie.

korczakowcy
blogiceo.nq.pl/malikorczakowcy

W II semestrze pani Aneta Zawistowska postanowiła przeprowadzić z uczniami serię odwróconych lekcji na przyrodzie. Pierwszym tematem do omówienia były składniki odżywcze. Uczniowie dostali od pani Anety materiały i ćwiczenia, z których musieli się dowiedzieć, jaką pełnią one rolę w naszym organizmie. Nowo zdobytą wiedzę uczniowie utrwalali już w szkole za pomocą specjalnych ćwiczeń – wypełniali karty pracy, wykonywali interaktywne zadania, np. poszukiwali białek, sprawdzali, które składniki odżywcze występują w różnych produktach itp. Czy było ciężko? Dowiecie się tego z relacji Zosi.

Obecnie uczniowie pani Anety przygotowują się do kolejnej odwróconej lekcji! Tym razem będą oni zgłębiać wiedzę na temat Morza Bałtyckiego oraz okolic Słowińskiego Parku Narodowego. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o planowanych zajęciach i przygotowaniach do nich koniecznie zajrzyjcie do tego wpisu z bloga Czytelnia Korczakowców.

Wygląda na to, że odwrócone lekcje to świetna zabawa! :) Co Wy o nich sądzicie?

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności, Szkoła z Klasą 2.0 V edycja z tagami: , . Dodaj do zakładek ten link.

5 Responses to Odwracamy przyrodę z Korczakowcami!

 1. avatar szkola2zero powiedział:

  Dziewczyny, z niecierpliwością czekam na opis Waszej lekcji! Wydaje mi się, że musiały to być bardzo interesujące zajęcia :)

  Pozdrawiam Was serdecznie,
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0

 2. Zaglądamy na tego bloga i jest tam ciekawie. Gratulujemy Korczakowcom!
  Pozdarwiamy Niko
  julia.grzenkowiczzso2wejherowo.pl ostatnio opublikował..Rowerowe trasy – poleca NikodemMy Profile

 3. gosia.gosjagmail.com gosia.gosjagmail.com powiedział:

  Taka odwrócona lekcja to coś wspaniałego. My miałyśmy taką lekcję o ludziach, którzy narazili swoje życie podczas wojny, niedługo opiszemy ją na naszym blogu. Wykonałyśmy własne zakładki do książek ! Byłoby by nam miło gdyby inne blogi się do nas przyłączyły i też je wykonały :)
  Pozdrawiamy
  Aneta i Gosia (gimnazjalistki) :)
  gosia.gosjagmail.com ostatnio opublikował..Zrobiłyśmy własne zakładki do książek!My Profile

 4. avatar szkola2zero powiedział:

  Super Zosiu! Czekamy zatem z niecierpliwością na Twoje kolejne wpisy :)

  Pozdrawiam
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0

 5. avatar Zofia Górska powiedział:

  Takie lekcje to nowe i ciekawe doświadczenie. Myślę, że jest to dobry sposób na zdobywanie i utrwalanie nowej wiedzy. Ostatnio u nas w klasie odbyła się kolejna taka lekcja na temat „Zanieczyszczenie środowiska”. Wpis na temat wkrótce będzie na blogu „Nasze odkrycia”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge