Pokazy zdjęć w programach Picasa i Photopeach

Jak zrobić ciekawy pokaz zdjęć? Oczywiście jest wiele sposobów. Można zamieścić zdjęcia we wpisie, wgrywając zdjęcia na blog do części Multimedia. Tutaj przeczytacie jak to zrobić. To rozwiązanie jest ok, jeśli mamy 3-6 zdjęć.

Jeśli zaś zdjęć mamy dużo więcej, albo chcemy zaoszczędzić miejsce na blogu (pojemność bloga to 20 MB i w którymś momencie blogowania może się po prostu wyczerpać) musimy stworzyć galerię zdjęć na zewnątrz bloga. Jak to zrobić? Podpowiadamy dwa rozwiązania:

Pierwszy opiera się na programie Picasa, który można bezpłatnie pobrać na swój komputer i używać do woli. Można w nim między innymi zrobić pokaz zdjęć jako prezentację filmową, wrzucić ją np. na portal Youtube i zamieścić na swoim blogu. Jak to zrobić przeczytacie TUTAJ oraz TUTAJ.


Drugi to wykorzystanie internetowego programu Photopeach, w którym nietypowo zaprezentujemy swoją galerię zdjęć. Spróbujcie jak to działa. Szczegóły tutaj.

Jeśli znacie inne wypróbowane sposoby na zaprezentowanie zdjęć, napiszcie o nich w komentarzach :) Chętnie poznamy Wasze pomysły! A tym, którzy będą wykorzystywać Picasę i Photopeach życzymy powodzenia w odkrywaniu nowych narzędzi :)

avatar

O szkola2zero

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 prowadzi zespół moderatorów Szkoły z Klasą 2.0. Uwielbiamy blogi! Wspaniale, że blogujesz razem z nami! :) Zachęcamy do odwiedzin i komentowania innych blogów, a także zdobywania odznak, opisywania ciekawych lekcji, tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się dobrą energią! Razem możemy więcej!
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2010/11 z tagami: , , , . Dodaj do zakładek ten link.

6 Responses to Pokazy zdjęć w programach Picasa i Photopeach

 1. avatar zuzula2011 powiedział:

  Picasa nie jest wcale takim trudnym programem :) Dziękuję za wyróżnienie mojego wpisu. Mam nadzieję, że mój filmik jakoś pomoże. Zuzia :D http://blogiceo.nq.pl/ekipazuzi/
  zuzula2011 ostatnio opublikował..Kolejna odznaka :) My Profile

 2. avatar Anna Koczanowska powiedział:

  Interesujący wpis :)
  Podoba mi się ten blog.
  Pozdrawiam,

 3. Daj znać: TIKpolonistycznie » Archiwa bloga » Śledzimy główny blog programu

 4. Daj znać: Jeśli 20 MB to za mało… · Szkoła z klasą 2.0

 5. avatar pustelniczq powiedział:

  Ja nie dodaję zdjęć , ale jednak może się top przydać innym blogowiczom , więc o tym napisze :D
  http://blogiceo.nq.pl/lekcjaprzerwalekcja/

 6. avatar sp_zabrzeg powiedział:

  Muślę, że mi się to przyda.
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge