Co to jest blog?

Blog to skrót od Web-log, często określany internetowym dziennikiem. Każdy blog zbudowany jest najczęściej z:

 1) wpisów – wyświetlanych chronologicznie (od najstarszych do najnowszych) na głównej stronie bloga.

  • Jak stworzyć pierwszy wpis na blogu? Czytaj…
  • 8 rad tworzenia dobrych wpisów. Czytaj…

2) stron – można je dodać samodzielnie i umieszczać na nich dodatkowe informacje, które uzupełnią blog. Strony wyświetlane są za pomocą widżetu „Strony” lub jako pasek (belka) pod nagłówkiem bloga.

3) komentarzy – dodajemy je zwykle pod wpisami, wyrażając w ten sposób swoją opinię na temat treści wpisu, a nawet całego bloga.

4) widżetów – możemy je dodać na nasz blog wedle naszego uznania. Wzbogacają blog i pomagają wyróżnić najważniejsze treści, które chcemy pokazać naszym czytelnikom.

Wyjątkowość blogów polega na tym, że można je aktualizować w dowolnym miejscu - w szkole, w domu, na wakacjach, a nawet – dla bardziej „zTIKowanych” – przez telefon. Blogi stworzono z myślą o osobach, które nie chcą uczyć się języka HTML (lub nie mają na to czasu), ani projektowania stron internetowych. Do założenia i prowadzenia bloga wykorzystuje się specjalne oprogramowanie zwane platformą blogową. Po wprowadzeniu swojego wpisu do prostego formularza online i kliknięciu „Opublikuj” wpis natychmiast staje się widoczny dla innych osób.
To proste jak 2+2! Jeśli umiesz wysłać e-mail, możesz także założyć i prowadzić swój własny blog.

Komentowanie wyłączono.