Pierwsze kroki na blogu

Jeśli jesteś początkującym blogerem w Szkole z Klasą 2.0 lub też po raz pierwszy korzystasz z blogów na WordPressie skorzystaj z poniższych poradników. Znajdziesz tutaj krótki opis zasad działania bloga, jego najważniejszych elementów, dowiesz się, jak zrobić pierwszy wpis, a także, jak ustawić na blogu opcje Dyskusja, które dotyczą komentarzy. Dzięki temu blogowanie będzie łatwiejsze.

Przejdź kolejno:

  1. Poznaj blog od zaplecza
  2. Przygotuj blog do pracy. 
  3. Stwórz swój pierwszy wpis.
  4. Przedstaw się na blogu – stwórz pierwszą stronę.
  5. Ustaw komentarze.
  6. Stwórz swój avatar.
  7. Korzystaj z opcji Comment Luv - podczas komentowania bądź zawsze zalogowany na swój blog, wtedy przy Twoim komentarzu pojawi się informacja o Twoim ostatnim opublikowanym wpisie. W ten sposób zostawisz „link” do swojego bloga dla innych. Jak uaktywnić Comment Luv? Zaloguj się na blog i w panelu administracyjnym w zakładce „Użytkownicy”–>”Twój profil” –> Dane kontaktowe –>pole „Witryna internetowa” wstaw link do swojego bloga.
    Uzupełnij też pole „Biografia” – wtedy informacja o tym kim jesteś pojawi się pod każdym Twoim wpisem, a dodatkowo przy Twoich komentarzach. Zobacz. W ten sposób ułatwisz innym blogerom dotarcie na Twój blog i zostawianie komentarzy.

Komentowanie wyłączono.