Czym różni się wpis od strony?

WPISY
Pojawiają się na stronie głównej bloga i różnią się od stron tym, że pokazują się na blogu chronologicznie (czyli według daty dodania). We wpisach warto zamieszczać opisy wydarzeń czy działań, które realizujecie w ramach programu Szkoła z Klasą 2.0.

Wpisy warto tagować lub nadawać im kategorie. Tagi i kategorie pomagają uporządkować wpisy tematyczne, a dzięki temu, pozwalają w łatwy sposób odszukać wszystkie wpisy, które dotyczą np. działań ze ścieżki Uczymy innych, którą realizujesz wraz z nauczycielem. Wystarczy, że do każdego wpisu, który dotyczy danej ścieżki dodamy tag uczymy innych. Do każdego wpisu można dodawać po kilka tagów, ale nie należy przesadzać.

Jak dodać tag? / Jak dodać kategorię?

 

STRONY
To dodatkowe „zakładki” na blogu. Dzięki nim możemy w bardzo łatwy sposób wyróżnić działy na naszym blogu. Strony pokazują się na blogu niezależnie od daty ich dodania, ale ważne jest określenie w jakiej kolejności mają się pokazać w menu na blogu oraz czy są stroną nadrzędną czy podstroną.

Blogerzy na stronach najczęściej wyróżniają działy:

  • Autorzy bloga – czyli kto prowadzi blog. To bardzo fajny nawyk powiedzieć czytelnikom, kto jest redaktorem naszego bloga :) Zobaczcie jak na swoim blogu przedstawili się chłopcy z Białegostoku.
  • Projekt 2.0 – czyli wszystkie wpisy, które dotyczą projektu. Zobacz, jak stronę o projekcie zorganizowały dziewczyny z Pisza na swoim blogu Trzeci@ki z SP1 w Piszu.

Oczywiście to od redaktorów bloga zależy jakie treści zostaną wyróżnione na stronach.

Jak założyć stronę na blogu?
Widżet strona – jak go użyć?

Komentowanie wyłączono.