Komentarze: jak je ustawić i moderować?

Jednym z najważniejszych elementów blogowania jest pisanie i otrzymywanie komentarzy. To dzięki nim możesz poznać zdanie czytelników Twojego bloga i dyskutować z nimi. Komentarze do wpisów mogą w naszym serwisie blogowym dodawać wszyscy, albo tylko tacy użytkownicy, którzy mają konto w naszej platformie blogów. Bardzo ważnym elementem prowadzenia bloga jest właściwe ustawienie komentarzy na blogu i regularne moderowanie otrzymanych komentarzy.

Wiele opcji dotyczących ustawień komentarzy i ich moderacji znajdziesz w panelu administracyjnym bloga (po zalogowaniu) w menu Ustawienia -> Dyskusja.

Po kliknięciu pokaże się okno Ustawienia dyskusji. Polecamy, aby ustawić je następująco:

Sprawdź, które okienka masz aktywne i przeczytaj co, oznaczają. Szczególnie zwróć uwagę na to, czy masz aktywne/nieaktywne są okienka w miejscu:

 1. wyślij do mnie e-mail gdy: „Ktoś doda komentarz” oraz „komentarz czeka na sprawdzenie”
 2. zanim komentarz zostanie opublikowany: „Administrator musi zawsze zaakceptować komentarz” oraz „Autor komentarza musi posiadać co najmniej jeden zaakceptowany wcześniej komentarz” (to okienko warto pozostawić nieaktywne, zwłaszcza na początku naszej blogowej przygody)
WAŻNE:  Zwróć uwagę również na punkt:
Jeśli to zaznaczysz to okienko komentować Twoje wpisy będą mogły tylko osoby, które są zalogowane na swój blog.

Na czym polega moderacja komentarzy?

Na przykład na ocenie, czy komentarz nie narusza dobrych zasad (nie zawiera wulgaryzmów, nie wzywa do nienawiści, nie obraża) lub czy nie jest niepotrzebną reklamą. Zależnie od twoich ustawień, komentarze staną się widoczne pod wpisem od razu lub dopiero, gdy je zaakceptujesz.

Zobaczcie filmik na ten temat:

Akceptowanie komentarzy from Webmaster CEO on Vimeo.

Komentarzami w bardzo łatwy sposób moderujemy korzystając z działu Komentarze w lewym menu panelu głównego bloga (widoczny po zalogowaniu).

Kiedy na Twoim blogu ktoś zostawi komentarz na pasku menu po lewej stronie pojawi się oznaczenie ile komentarzy jest nowych i oczekujących na sprawdzenie, o tak:

Oznacza to, że na Twoją akceptację czeka 1 nowy komentarz. Jak go sprawdzić?


Po kliknięciu w „Komentarze” otworzy się strona:

Opcje, którymi dysponujesz przy moderowaniu komentarzy to:

 • Akceptuj – zaakceptuj komentarz.
 • Odrzuć – komentarz zostanie przeniesiony do grupy oczekujących na akceptację i nie będzie wyświetlany pod wpisem.
 • Odpowiedz – pozwala ci odpowiedzieć na komentarz czytelnika. Odpowiedź pojawi się bezpośrednio pod komentarzem.
 • Szybka edycja – pozwala szybko poprawić treść komentarza.
 • Edytuj – edycja komentarza przy pomocy edytora.
 • Oznacz jako Spam – oznaczenie komentarza jako spam. Komentarz zostanie przeniesiony do katalogu ze spamem. Na jego podstawie zostaną utworzone reguły dla programu wychwytującego spam na blogu.
 • Kosz – usunięcie komentarza (przeniesienie do kosza).
 • Remove Luv – usuwa podpis o ostatnich wpisach autora danego komentarza.

PAMIĘTAJ: jako autor bloga sam/a decydujesz który komentarz będzie widoczny na Twoim blogu. Jeśli któryś komentarz wzbudzi Twoje podejrzenia, np. jest napisany w innym języku, albo zawiera jakieś nieznane linki, nie klikaj w nie i od razu wyrzuć do Spamu.

Komentarzy, które pochodzą od Szkoły z Klasą 2.0 nigdy nie kasujcie!  Są one opatrzone ikonką naszego programu  , mogą zawierać podpowiedzi, pomocne linki i wiele ważnych informacji, które pomogą Wam w prowadzeniu bloga.

MATERIAŁY POMOCNICZE:

Pobierz instrukcjęKomentarze – jak je ustawić i moderować?

One Response to Komentarze: jak je ustawić i moderować?

 1. Daj znać: Blogosfera z klasą stale się powiększa! · Szkoła z klasą 2.0

Komentowanie wyłączono.