Ustawienia wyglądu bloga

Każdy bloger może sam zdecydować o tym, jak będzie wyglądał jego blog. Dlatego warto poznać sposoby jak i gdzie zmieniać ustawienia swojego bloga, jak dodawać widżety, które z nich do czego służą i w czym są pomocne.

Motywy, czyli skórki…

W panelu administracyjnym bloga (widocznego po zalogowaniu) po lewej stronie znajduje się zakładka Wygląd, a w niej kolejno: Motywy i Widżety.

1. Wybór motywu, czyli skórki dla bloga.

W menu Wygląd klikasz na słowo Motywy  i przechodzisz do części Zarządzaj motywami. Zwróć uwagę na: Używany motyw, czyli skórkę, którą twój blog ma ustawioną w tej chwili oraz Dostępne motywy, czyli inne skórki, które możesz wybrać dla swojego bloga. Każda skórka pozwala na troszkę inne ustawienia. 

Jeśli chcesz zmienić skórkę bloga na inną wystarczy kliknąć:

1) przycisk Włącz – wtedy skórka zostanie od razu zmieniona;

2) przycisk Podgląd – wtedy zobaczysz jak blog będzie prezentował się w nowej skórce. Jeśli uznasz, że ta skórka jest super i chcesz w nią „ubrać” swojego bloga wystarczy kliknąć „Aktywuj…” w prawym górnym rogu podglądu. Jeśli uznasz, że skórka nie jest fajna i wcale jej nie chcesz aktywować, wystarczy kliknąć X, w lewym górnym rogu podglądu.

Po aktywowaniu wybranej przez Ciebie skórki możesz zobaczyć jak prezentuje się blog w nowej szacie graficznej –> wystarczy kliknąć przycisk Pokaż stronę.

Widżety
Wygląd bloga to także widżety. Gdzie je ustawiać? Oczywiście znowu z panelu administracyjnego bloga (po zalogowaniu). W lewym menu, w części Wygląd –> Widżety.

Które z nich wybrać? To zależy od Ciebie – samodzielnie zdecydujesz, które będą Ci potrzebne. Więcej o widżetach przeczytasz TUTAJ.

5 Responses to Ustawienia wyglądu bloga

 1. avatar szkola2zero powiedział:

  Olu, skoro jesteś twórcą bloga powinnaś mieć możliwość zmiany motywu na inny (dostępne motywy mogą być inne niż te na zdjęciu powyżej). Spróbuj jeszcze raz może tym razem Ci się uda :)

  Niestety nie ma możliwości ściągnięcia innych motywów na swojego bloga. Te, które są dostępne dla naszych blogerów są specjalnie dostosowane tak żeby wyświetlały odznaki przyznane na blogu. Pamiętaj jednak, że motywy można modyfikować, np. zmieniać im tło i nagłówki. Popróbuj – jestem pewna, że uda Ci się osiągnąć pożądany efekt :)

  Pozdrowienia!
  Aneta
  SzK 2.0

 2. avatar Ola Zalewska powiedział:

  Ale ja jestem liderem.

 3. avatar Ola Zalewska powiedział:

  Mirównież się nie pokazują motywy takie jak na obrazku. Dlaczego?
  Mam jeszcze jedno pytanie. Czy istnieje taka możliwość „ściągnięcia” nowych motywów na naszego bloga ?
  Jeżeli tak, to jak ?
  Zgóry przepraszam i dziękuję oraz pozdrawiam.

 4. avatar Szkoła z klasą 2.0 powiedział:

  Artemido, jeśli nie jesteś osobą, która zakładała Wasz blog (Twoje konto jest dołączone do bloga) to niestety nie możesz zmienić motywu na blogu na inny. Może to zrobić tylko LIDER bloga.

  pozdrowienia,
  Magda
  SzK 2.0

 5. avatar Artemida powiedział:

  Mi nie wyskakują dostępne motywy. Dlaczego???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge