Jak prowadzić blog?

Co? Gdzie? Jak?

Na początek warto zajrzeć do działu Pierwsze kroki na blogu. W ten sposób przygotujesz siebie i swój blog do pracy, dowiesz się jak wygląda panel administracyjny bloga i do czego służą poszczególne funkcje. Na pewno przyda się też dział Pomoc techniczna - sięgaj do niego zawsze wtedy, kiedy nie wiesz jak coś „działa” na blogu.

Jak często dodawać wpisy?

Na początek wystarczy zamieszczać na blogu 1-2 wpisy tygodniowo. Na pewno w ciągu 5 dni w szkole wydarzy się coś, co będzie dla Was ciekawym doświadczeniem i dodatkowo będzie wiązało się z uczestnictwem w naszym programie. Sam/a decydujesz o czym warto opowiedzieć czytelnikom.

O czym pisać na blogu? Co jest ważne?

Blog jest Twoim miejscem. To przestrzeń, która w Szkole z Klasą 2.0 jest stworzona specjalnie dla uczniów. Owszem, piszesz pod opieką nauczyciela, ale pamiętaj, że zależy nam na na Twoim punkcie widzenia. Pisz twórczo i odpowiedzialnie! Jakie wpisy najbardziej interesują Zespół Szkoły z Klasą 2.0? Zależy nam na informacjach, spostrzeżeniach, ciekawych opisach zajęć i szkolnych wydarzeń związanych z naszym programem. Za takie opisy chętnie nagrodzimy Cię specjalnymi odznakami. Zajrzyj do działu Odznaki na blogach, w którym przeczytasz o czym warto pisać, żeby otrzymać wyróżnienie w postaci odznaki.

MATERIAŁY DODATKOWE:

Komentowanie wyłączono.